A ​szív intelligenciája 8 csillagozás

Halld meg a szív intuitív hangját!
Doc Childre – Howard Martin – Deborah Rozman – Rollin McCraty: A szív intelligenciája

A ​szív intelligenciája leírása
"Ez a könyv maradéktalanul képviseli mindazt, amit lelkünk mélyén mindannyian igaznak hiszünk. Lehet, hogy az agy gondolkodik, de a szív tudja az igazat.” Dr. Joe Dispenza Tudományos kutatások igazolták, hogy a szív szerepe messze nem korlátozódik arra, hogy vért pumpáljon a testünkben. Egyfajta információfeldolgozó központként is funkcionál, amely fontos üzeneteket küld szét és komoly hatást gyakorol az agyra. Kiemelkedő szerepe van többek között az érzelmi és a mentális egyensúly kialakításában, a hatékony döntéshozatalban, a kommunikációban, valamint az életvezetésben. A HeartMath® Intézet tudósai azt tapasztalták, hogy a szívritmus elemzése egyedülálló betekintést nyújt a szív, az agy és az érzelmek között zajló kommunikációs folyamatokba. Az általuk kialakított technikák javítják a szív-agy kommunikációt, és lehetővé teszik egy rendkívül kedvező fizikális és érzelmi állapot kialakítását, amelyet szívkoherenciának hívunk. Tapasztalatuk azt… (tovább)

Eredeti cím: Heart Intelligence – Connecting with the Intuitive Guidance of the Heart

Eredeti megjelenés éve: 2016

Bioenergetic, Budapest, 2020
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632914350 · Fordította: Kozma Gyula
Bioenergetic, Budapest, 2020
192 oldal · ISBN: 9789632915029 · Fordította: Kozma Gyula

FélszipókásŐsmoly P>!

Érdekes tanulmány a szív, a Föld mágneses mezeje, agyhullámok frekvenciája, az intuíció, intelligencia, érzelmek és érzékelés kapcsolatáról. Érdekes, mert a kínai nyelvben ősidők óta azonos kifejezés (心) jelöli a szívet, az elmét és az intelligenciát. Több szerző elmélkedését és kutatásait gyűjti össze ez a kötet, fejezetenként váltogatva közöttük. A metafizika és a kísérleti tudományok határán táncol, mégsem válik ezo-spiri elképzeléssé. Az egyik szerző kapcsolódó TED-előadása: link

Új kifejezés, amit tanultam belőle: nemlokális intuíció

Mesii>!

Gyönyörű a könyv, öröm kézbe venni a dombornyomott borítóját! Belül már nem ennyire rózsaszín a történet, komolyabb, tudományos tények kerülnek bemutatásra, melyek ha elég nyitottak vagyunk, teljesen átírhatják eddigi tudásunkat és elképzelésünket arról, hogy mennyire összetett és csodálatos is szívünk feladata, az alapvető funkciókon felül. Kommunikációja döbbenetes és lenyűgöző, nem is csoda, hogy külön intézet szakosodott a megfigyelésére.

Adél_Balogh>!

Vegyes érzelmeim vannak a könyvvel kapcsolatban, ezt tükrözi az értékelésem is. Több írója van, van amikor fejezetenként változott épp kinek a gondolatait olvastuk. Volt akinek nagyon tudományos megfogalmazása volt, orvosi kifejezésekkel teletűzdelve, számomra ezek a részek elég szenvedősek voltak pedig nem áll tőlem olyan messze a kardiológia, többször gondolkoztam rajta,hogy inkább nem olvasom el a könyvet. Más fejezetben, más íróval egy kellemes, érthető olvasmányként tekintettem az olvasottakra. A téma jó, érdekes volt. Fiatalabb korosztálynak nem ajánlom. Nekem 30 évesen is egy olyan könyv volt amit meg kell emészteni,hogy megértse az ember.

FélszipókásŐsmoly P>!

Az intuíció annak a hangja, aki valójában vagy.

Rollin McCraty - 3. Az intuitív szív

Kapcsolódó szócikkek: intuíció
FélszipókásŐsmoly P>!

Azt találtuk, hogy ez a jelenség mérhető, ami egy sor olyan kísérlethez vezetett, amely megerősítette, hogy a szívből a környezetbe sugárzott elektromágneses jelet más, a közelben tartózkodó emberek és állatok is észlelhetik.

Rollin McCraty - 3. Az intuitív szív