Nap ​jön 5 csillagozás

Muzsikáló költészet
Döbrentey Ildikó (szerk.): Nap jön

Gryllus Vilmos zenéje, Döbrentey Ildikó válogatása és Szűcs Édua rajzai jelentik a biztosítékot arra, hogy igazi könyvcsemegét vehet kezébe az olvasó. A CD mellékleten meg is hallgathatják a kötetben szereplő versek többségét.

„Harminc éve válogattam az első verseket Gryllus Vilmos számára, s ő soha meg nem unható, sok százszor meghallgatható és énekelhető dalokat írt belőlük. Ajánlom e könyv verseit azoknak, akinek tanítójuk a természet, vagy szeretnék, ha az lenne, akiknek komájuk a költészet, vagy szeretnék, ha az lenne, akiknek mulattatójuk a muzsika, vagy szeretnék, ha az lenne”. (Döbrentey Ildikó)

Napraforgó, Budapest, 2010
24 oldal · ISBN: 9789634451341 · Illusztrálta: Szűcs Édua
Napraforgó, Budapest, 2009

Fapicula>!
Döbrentey Ildikó (szerk.): Nap jön

Sajnos a könyvtárban nem kaptuk meg a CD-t a könyv mellé. Nem tudom, mennyivel lett volna jobb úgy, hiszen Gryllust nagyon szeretjük, de nélküle elég haloványak voltak a versek. Négy csillagot is csak azért kapott, mert elképzeltem, hogy zenével annyit adnék :)

Papírtigris>!
Döbrentey Ildikó (szerk.): Nap jön

Azért vettem meg a könyvet, mert Döbrentey Ildikó szerkesztette, akit nagyra becsülök, Szűcs Édua csodálatos illusztrációiról már nem is beszélve. Örültem volna, ha több vers van benne, illetve Kiss Anna verseivel 35 éves fejjel sem tudok mit kezdeni, nehéz elhinnem, hogy a gyerekek értik, de persze nincs kizárva. :)

tilia_tomentosa >!
Döbrentey Ildikó (szerk.): Nap jön

Három éves kisfiammal együtt hallgattuk. Nagyon tetszett mindegyikőnknek.