Égbőlpottyant ​esti mesék 20 csillagozás

Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

„Kíváncsi Mesekeresőknek ajánlom ezt a meséskönyvet. – A világon már annyi mesét találtak ki, milyen új mese van még a nap alatt? – kérdezhetik. – Semmilyen – válaszolom. …Ezek a mesék egy dologban különböznek a sok ezer éve meséltektől: hogy ezeket Döbrentey Ildikó írta. Az ő szeretetéből sarjadtak, az ő fejében érlelődtek, az ő gondos keze munkája nyomán rendeződtek sorokba, mint aratás után a búzakévék a mindennapi kenyerünket adó anyaföldön… A mesekönyvet az Égbőlpottyant mesék felfedezettje, Kovács Orsolya látványtervező grafikái gazdagítják.” (Levente Péter)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Égbőlpottyant mesék Cartaphilus

Cartaphilus / Ekhó, Budapest, 1999
108 oldal · ISBN: 9638588284 · Illusztrálta: Kovács Orsolya

Izolda P>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Hú, ezeket rettenetesen élvezi Tita. Cuki, erőszak- és konfliktusmentes mesék, tök jól felolvashatók. Van benne sok szókapcsolat ismétlés is, amiket szívesen mond(ana) velem. Szereti a képeket nézegetni, bár szerintem elég kis… bénácskák, az, hogy olyanok, mintha gyerekrajzok lennének, nagyon vonzóvá teszik a célközönség számára.
És a CD-t még nem is hallgatta. :D

Cartaphilus / Ekhó, Budapest, 2002
108 oldal · ISBN: 9639303445 · Illusztrálta: Kovács Orsolya
worsi P>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Folyamatosan újabb és újabb 3-4 éveseknek való esti meséket keresek. Ezt majdhogynem véletlenül emeltem le a könyvtári polcról, próba-szerencse alapon. És nagyon bejött. 2-3 oldalas mesék, se nem túl rövid, se nem hosszú, és annyira nagyon jó gyereknyelven van az egész! No meg némelyikre emlékeztem gyerekkoromból, hogy láttam a tévében.
Így hát nincs más hátra, mint legközelebb hozni egy másik adag égbőlpottyantat a könyvtárból. Remélem, azok is ilyen jók lesznek.

mandris>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Rövid, de nagyon szerethető és elég jól megírt mesék ahhoz, hogy felnőtt fejjel is szórakoztatóak és élvezhetőek legyenek, a gyerekek pedig főleg nagyon szeressék. Ideálisak voltak lefekvés előtt. Megmutatják, hogy ebben a rövid formátumban is lehet jót alkotni. Nyilván, nem olyan gazdagok, mint akár a hosszabb népmesék, de jól felépítettek, és sokszor a mondanivalójuk is pozitív, de azt nem didaktikusan próbálják átadni.

icu79>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Én ezekről a mesékről annak idején már pont lecsúsztam a tv-ben. :( Viszont hónapokkal ezelőtt belefutottam egy mesébe, ami nagyon tetszett nekem is, a kislányomnak is és az ovis csoportnak is. A gugli azt dobta ki, hogy ebben a gyűjteményben van. Kihoztam a könyvtárból mindhárom kötetet, és valóban. :)
Fogok még mazsolázgatni belőle, mert tényleg jó kis meséket tartalmaz.

Aliko>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Az Égbőlpottyant mesék tv műsorán egy ország nőtt fel, köztük én is .Imádtam este leülni és mindig hagytam magam elvarázsolni Döbrentey Ildikó író, Gryllus Vilmos muzsikus és Levente Péter, generációk Móka Mikije által. Ez a kötet pedig visszarepített a szőnyegre a tévé elé és már hallom is a dallamot… Tágas égen andalog…

A mesék rövidek, de hitelesek.

A kicsiknek a történetek miatt, a nagyoknak pedig a nosztalgia miatt érdemes elővenni a kötetet.

BcnFra>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Imadjuk CD-n es konyvbol olvasva is. 6 eves fiunak olvastam fel.

batyuvitéz>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Már sokszor olvastam, és olvasom mindkét fiamnak. Szeretjük nagyon.

Gedi>!
Döbrentey Ildikó: Égbőlpottyant esti mesék

Tán te vagy, vagy én vagyok?
Könyv formátumban is, Leventepéter-Gryllusvilmos formátumban is, imádtam.

gnbence2005>!

Hol volt, hol nem volt, kisszobán innen, előszobán túl, a nagyszobában állt Sublót hercegnő. Tizenhárom fiókja volt, és mind a tizenhárom más színű.