Az ​első repülés 3 csillagozás

Döbrentei Kornél: Az első repülés

Döde népszerűsége csúcsán van, az osztály egyhangúlag a focicsapat kapitányává választotta. Izgatottan várják a sorsdöntő meccset a másik általános iskola csapatával, de lefújja az igazgató bácsi. Egy rádióval állít be az osztályba, és együtt hallgatják meg Döde díjnyertes verseit, melyeknek jutalma egy budapesti sétarepülés. Hogyan jut el a kisfiú a költészetig, hisz néhány évvel korábban még az olvasás elsajátításával is gondjai voltak? Nem kis szerepe van ebben Elvira néninek, a rajongva szeretett tanítónőnek, aki felismeri Döde tehetségét. Döbrentei Kornél kedves humorral eleveníti fel saját kisiskolás korának emlékeit, egyaránt szívesen időz a boldogságot vagy fájdalmat okozó eseményeknél.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 1988
90 oldal · ISBN: 9631155110 · Illusztrálta: Réber László

Gáborr_Nagy>!
Döbrentei Kornél: Az első repülés

A főszereplő egy alsós szupermen, jól focizik, szép verseket ír, a társai közt népszerű, szerető család, minden harmonikus körülötte, mégis sikerült megutáltatnia magát velem, túl tökéletes, sikeres, túlhájpolt fickó, sose bírtam az ilyet. Ráadásul a szerző magáról mintázza. Semmi izgi nem történik vele, de hát mi is történne egy ilyen kerek világban?
Fél pont plusszt adtam Réber László zseniális rajzaiért.