Disney ​– Mickey egér 23 csillagozás

Klasszikus mesék gyűjteménye
Disney – Mickey egér

Ünnepeld Mickey egér 90. születésnapját igazi klasszikusokkal! Ez a gyűjtemény az első képernyős szereplésének számító Willie gőzhajótól a Mark Twain történetét feldolgozó Koldus és királyfiig nyolc mesén át, gyönyörű illusztrációkkal és érdekességekkel veszi sorra a világ leghíresebb egerének 90 évet átívelő kalandjait.

Kolibri, Budapest, 2018

Mickey Mouse · Minnie egér · Donald kacsa

Niki P>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Jó volt egy kicsit újra gyereknek lenni ❤
A könyv kronológiai sorrendben mutatja be Mickey és barátai szerepeit 1928-tól 1990-ig. Minden történet elején olvashatunk egy 2-3 mondatos ismertetőt magáról a meséről, a keletkezéséről. 8 klasszikus mesén keresztül követeljük nyomon sokak kedvenc egerét : Koldus és királyfi, Karácsonyi ének, Az égig erő paszuly, és nem utolsó sorban láthatjuk a fütyürésző Mickey-t a hőzhajóján.

wzsuzsanna P>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Mickey egér figurája ikonikusnak mondható, hiszen jóformán nincs olyan gyerek vagy felnőtt, aki ne ismerné a huncutul mosolygó, rafinált kis rágcsálót. Gyerekkoromban még ritkaságnak számított bármi, aminek köze van a Disney-mesékhez, egy Mickey egeres póló vagy bögre birtokosának lenni nagyon menő dolog volt. Érdekes, hogy attól függetlenül, hogy magát a figurát ismertem, a meséket, amikben szerepel, kevésbé, valahogy akkoriban nem jutottak el hozzám ezek a rajzfilmek. Ezért is örültem, hogy lehetőségem volt elolvasni ezt a jubileumi gyűjteményt, és kicsit többet megtudhattam arról az egérkéről, akivel az egész Disney-univerzum elkezdődött.A könyv kialakítása nagyon szép és igényes, kicsit fényes, színes lapokon olvashatjuk a gazdagon illusztrált meséket. Egész pontosan 8 történetet találunk benne, melyek időrendi sorrendben követik egymást aszerint, ahogyan a Mickey egér főszereplésével készült filmek jelentek meg. Minden történet előtt olvashatunk egy rövidke leírást a film keletkezéséről, fontosabb jellemzőiről. Sajnálom, hogy ezek az információs blokkok ilyen nyúlfarknyira sikeredtek, én eleinte azt hittem, hogy a jubileumi kiadásban egy kicsit többet megtudunk majd magáról a figuráról, vagy annak megálmodójáról, Walt Disney-ről. Azért így sem panaszkodom, mert ez a gyűjtemény tényleg átfogó, és érdekes volt végignézni, hogyan változott a kisegér karaktere, ábrázolása az évtizedek során.(…)
Bővebben:

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Gyönyörű kötet, ami végigvezeti az olvasót Mickey egér életútján. :3 A fekete-fehér képkockák és retró mesék ugyanolyan bájosak, mint az eggyel későbbi, de ma már ugyanúgy retrónak számító történetek, amik már színesek… ^^ Valószínűleg az én korosztályom jobban értékeli ezeket a meséket az új generációnál, nekik valószínűleg már muris és nem tetsző ez a fajta illusztráció.

Böbbenet>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

A klasszikus Disney-mesék rajongója vagyok, amióta csak az eszemet tudom. Két videókazettányi mesén nőttem fel, volt Aladdin, Kis hableány és101 kiskutya, de Mickey egér kimaradt – őt és Minniet csak néhány kifestőn keresztül ismertem.
Mickey egeret megkerülni nem lehet, a mai napig hatalmas népszerűségnek örvend. Gondoltam, megismertetem őt a kisfiammal is, hogy tudja: Mickey egér mennyivel több, mint hogy mindenféle ruhadarabra ráteszik a képét. Ami kiderült, nem csak neki, de nekem is újdonságszámba fognak menni Mickey kalandjai, ugyanis a bemutatott nyolc történet közül még én sem láttam egyet sem, holott többnek a történetét is ismertem valamilyen formában (Pl. Hetet egy csapásra, és a Karácsonyi ének, Az égig érő paszuly).
Az egyes mesék előtt néhány mondatban bemutatták az adott rajzfilmet, ezekből is sok új infót tudtam meg, de nem eleget. Örülök, hogy rábukkantam erre a könyvre a könyvtárban.

Luyze P>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Melóhelyre érkezett a csomag.
Lementem érte a portára és gondoltam egyet kinyitottam, mert az egyik bizti őrrel szoktunk könyvekről beszélgetni..
Nos, a 40+ és a 60+ pasik tátott szájjal nézték (velem együtt) sok-sok lapját a könyvnek, ahogy belelapozgattam, szóval így előzetesbe egy minimum 5ös csillag :)

Utólagosba is, nagyon jó összefoglaló Mickey egérről. Végig követhetjük, hogy mennyire változott az alakja, a mesék, jó így látni, mert bizony 90 évből még a felében se volt részem élőben. :)

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Mickey egér és Minnie egér (na és persze a barátaik is) nagy kedvenceim, így nem volt kérdés, hogy megszerzem ezt a könyvet. ;-)
Igazából tetszett, aranyos volt, de, hogy őszinte legyek én valami egészen másra számítottam. Mesésebb mesékre, vagy nem is tudom, egyszerűen másra. A rajzok viszont nagyon jók, szépek benne.
Összeségében örülök, hogy megszereztem és elolvastam. :-)

Mpattus P>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

A Mickey egér – Klasszikus mesegyűjtemény igazi ajándék. Néhol nosztalgikus élményekkel, néhol számomra ismeretlen történetekkel gazdagodtam, miközben újra – tényleg és igazán – gyereknek érezhettem magam.
(Hogy csinálja?)

Teljes értékelés:

Aniko87>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Mit is lehetne mondani egy mesekönyvről? Nehéz, hiszen nem egy nagyregény, nincs komoly története, emberi sorsok stb.
Mégis, ez egy történelmi gyüjtemény, Mickey Egér 90 évét öleli fel, és mutatja be több mesén keresztül. Nagyon érdekes látni, hogy az ikonikus, mindenki által ismert figura milyen fejlődésen ment keresztül az évtizedek alatt; nem pusztán a grafikája, de a mesék hossza, a történetek mélysége (Bál a pajtában vs Karácsonyi ének). Mindez egy nagyon szép, igényes szerkezetbe foglalva.
A könyvet felnött fejjel magamnak vettem meg, de azt gondolom, hogy azóta megszületett kisfiam könyvespolcának és értékes darabja lesz.

Garabonciás>!

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Mickey egér evolúciója. Érdekes volt így egyben végignézni/olvasni, hogy a Willie gőzhajótól eljutunk egészen a Koldus és királyfiig. Nekem az első 3 mese tetszett a legjobban, a rajzok miatt.

Caledonia_Valley P>!

– Ha az emberek akkorák lennének, mint amilyen kedvesek, maga nem nőtt volna nagyobbra egy homokszemnél.

Caledonia_Valley P>!

Csak abban reménykedem, hogy egyvalamit sosem felejtünk el… azt, hogy minden egy egérrel kezdődött.

Caledonia_Valley P>!

– Egymillió aranypénz lesz a jutalmad.

– És Minnie hercegnő keze! – jelentette ki a király.
– A hercegnő keze? JUHÚ! – kiáltott fel az egérke. – Méretre vágom azt az óriást!

Vivinniec >!

[…] soha ne kezdj bele olyasmibe, amiről nem tudod, hogyan lehet befejezni!

Mickey, a varázslóinas, 108. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mickey Mouse
Vivinniec >!

Eközben Minnie egér a hajó felé fut, de már csak akkor ér oda, amikor a kis gőzös épp elpöfög a kikötőből. Amikor Mickey észreveszi, hogy Minnie a folyóparton rohanva próbálja elcsípni a hajót, leereszti a darut, hogy felvegye. A kampóval felemeli az egérlányt a fedélzetre.

Willie gőzhajó, 24-25. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mickey Mouse · Minnie egér
Vivinniec >!

Egy nap Donald kacsa kicsit unatkozott, mert nem volt semmi tennivalója. Úgy döntött, hogy elmegy barátjához Mickey-hez, hátha el tudja foglalni magát valamivel.

Óratakarítók, 46. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Donald kacsa · Mickey Mouse
Vivinniec >!

Mickey és a barátai megküzdöttek Pete őreivel. Plútónak még Pete nadrágjából is sikerült kiharapni egy darabot.

Koldus és királyfi, 191. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Plútó