Disney ​– Mickey egér 8 csillagozás

Klasszikus mesék gyűjteménye
Disney – Mickey egér

Ünnepeld Mickey egér 90. születésnapját igazi klasszikusokkal! Ez a gyűjtemény az első képernyős szereplésének számító Willie gőzhajótól a Mark Twain történetét feldolgozó Koldus és királyfiig nyolc mesén át, gyönyörű illusztrációkkal és érdekességekkel veszi sorra a világ leghíresebb egerének 90 évet átívelő kalandjait.

Kolibri, Budapest, 2018

wzsuzsanna P

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Mickey egér figurája ikonikusnak mondható, hiszen jóformán nincs olyan gyerek vagy felnőtt, aki ne ismerné a huncutul mosolygó, rafinált kis rágcsálót. Gyerekkoromban még ritkaságnak számított bármi, aminek köze van a Disney-mesékhez, egy Mickey egeres póló vagy bögre birtokosának lenni nagyon menő dolog volt. Érdekes, hogy attól függetlenül, hogy magát a figurát ismertem, a meséket, amikben szerepel, kevésbé, valahogy akkoriban nem jutottak el hozzám ezek a rajzfilmek. Ezért is örültem, hogy lehetőségem volt elolvasni ezt a jubileumi gyűjteményt, és kicsit többet megtudhattam arról az egérkéről, akivel az egész Disney-univerzum elkezdődött.A könyv kialakítása nagyon szép és igényes, kicsit fényes, színes lapokon olvashatjuk a gazdagon illusztrált meséket. Egész pontosan 8 történetet találunk benne, melyek időrendi sorrendben követik egymást aszerint, ahogyan a Mickey egér főszereplésével készült filmek jelentek meg. Minden történet előtt olvashatunk egy rövidke leírást a film keletkezéséről, fontosabb jellemzőiről. Sajnálom, hogy ezek az információs blokkok ilyen nyúlfarknyira sikeredtek, én eleinte azt hittem, hogy a jubileumi kiadásban egy kicsit többet megtudunk majd magáról a figuráról, vagy annak megálmodójáról, Walt Disney-ről. Azért így sem panaszkodom, mert ez a gyűjtemény tényleg átfogó, és érdekes volt végignézni, hogyan változott a kisegér karaktere, ábrázolása az évtizedek során.(…)
Bővebben:

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Mickey egér és Minnie egér (na és persze a barátaik is) nagy kedvenceim, így nem volt kérdés, hogy megszerzem ezt a könyvet. ;-)
Igazából tetszett, aranyos volt, de, hogy őszinte legyek én valami egészen másra számítottam. Mesésebb mesékre, vagy nem is tudom, egyszerűen másra. A rajzok viszont nagyon jók, szépek benne.
Összeségében örülök, hogy megszereztem és elolvastam. :-)

Mpattus P

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

A Mickey egér – Klasszikus mesegyűjtemény igazi ajándék. Néhol nosztalgikus élményekkel, néhol számomra ismeretlen történetekkel gazdagodtam, miközben újra – tényleg és igazán – gyereknek érezhettem magam.
(Hogy csinálja?)

Teljes értékelés:

Elefáni

Disney – Mickey egér Klasszikus mesék gyűjteménye

Összességében tetszett, és nagyon prímának találom a borító anyagát, tetszettek a képek (háromnál éreztem azt, hogy furán lett megoldva, pl körülvágás miatt), plusz egy helyen elírásba ütköztem. Valamint örültem volna több érdekességnek, de így is jól szórakoztam, míg olvastam :)

Vivinnie

Eközben Minnie egér a hajó felé fut, de már csak akkor ér oda, amikor a kis gőzös épp elpöfög a kikötőből. Amikor Mickey észreveszi, hogy Minnie a folyóparton rohanva próbálja elcsípni a hajót, leereszti a darut, hogy felvegye. A kampóval felemeli az egérlányt a fedélzetre.

Willie gőzhajó, 24-25. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mickey egér · Minnie egér
Vivinnie

Egy nap Donald kacsa kicsit unatkozott, mert nem volt semmi tennivalója. Úgy döntött, hogy elmegy barátjához Mickey-hez, hátha el tudja foglalni magát valamivel.

Óratakarítók, 46. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Donald kacsa · Mickey egér
Vivinnie

Mickey és a barátai megküzdöttek Pete őreivel. Plútónak még Pete nadrágjából is sikerült kiharapni egy darabot.

Koldus és királyfi, 191. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Plútó
Vivinnie

(…) soha ne kezdj bele olyasmibe, amiről nem tudod, hogyan lehet befejezni!

Mickey, a varázslóinas, 108. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mickey egér