Disney ​– Micimackó mesegyűjtemény 44 csillagozás

Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Ez a mesekönyv tizenöt bűbájos történeten keresztül mutatja be a kicsiknek, mit is jelent az igaz barátság. Tarts Micimackóval és társaival, és tanulj te is a gondoskodásról, a segítségnyújtásról, az elválásról, egymás hiányának megéléséről és a tartós barátságok kialakításáról.

Eredeti cím: Winnie the Pooh Storybook Collection

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Kolibri, Budapest, 2021
Kolibri, Budapest, 2020

Malacka · Tigris · Zsebibaba

Rodwin>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Nem kérdés az öt csillag. Véletlen találtam rá itt a molyon, simán elsiklottam volna felette, ha egy kedves figyeltem nem hívja rá fel a figyelmem. Nagyon megérte megvenni, még ha az ára kicsit borsos is, szinte az összes oldal képes volt mosolyt csalni az arcomra. Mondom ezt majd negyven éves fejjel, de így volt, imádtam ezt a mesekönyvet, a kisfiam szintén.
Tizenöt történetet tartalmaz a könyv, tele van szép képekkel, melyek nincsenek elcsúszva a szöveghez képest. A fordítás pedig hűen tükrözi a mesékből ismert szófordulatokat.
Micimackó továbbra is kicsit lassúcska, Füles szinte mindig szomorú, Tigris végigugrálja az egész könyvet, Nyuszi pedig nagyon morcos.
Egy mese bőven elég egy estére, aztán másnap jöhet az újabb kaland. Minden Disney és Micimackó rajongónak kötelező darab.

Detty89 P>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Kedves. Végig ez a szó motoszkált a gondolataimban, miközben ezt a könyvet olvastam. Ki ne szeretné Micimackó történeteit? Én! Legalábbis egészen eddig ezt gondoltam, aztán megvettem, elolvastam, most pedig Micimackó rajongó lettem! A történetek egytől-egyig a barátságról és egymás támogatásáról szólnak, remek példa a gyerekeknek. A külcsín is legalább ilyen fontos, ha nem fontosabb, hiszen meg kell ragadni a tekintetet. Ez a kiadónak sikerült; igényes, kívül-belül színes könyv, jó kézbe venni! Bátran ajánlom rajongóknak, nem rajongóknak, kicsiknek és nagyoknak. Micimackó mindenki szívéhez megtalálja az utat! :)

ap358 P>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Sose voltam nagy Micimackó rajongó, általában bosszantott a karakterek beszéde. De olvasni róluk teljesen más érzés! A történetek aranyosak, megmosolyogtatóak, nemcsak a gyerekek, de még én is élveztem.
Az illusztráció meg teljesen hozza az eredeti mese figuráit.
Az egész könyv olvasmányos, szórakoztató és csodaszép.

hangyalka82>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Ez a könyv tizenöt kalandot ír le! Mindegyik igazi Micimackós történet! :) Mackót és kalndjait, gyerekkoromban egy karácsony délután adták le a televízióban, akkor szerettem meg! Emlékszem imâdkoztam ne legyen vége;-)Most is ez az érzés kapott el a vége felé;-)
Füles örök kedvenc♥

Juca P>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Gyerekkkoromban sosem voltam Micimackó-rajongó. Szerettem nézni a mesét, de nem hozott túlságosan lázba. Ez a gyűjtemény azonban engem is lenyűgözött.

Összesen 15 mesét tartalmaz a kötet, amelyek mindegyike valamilyen tanulságot rejt magában. Nekem A Micimackó-Vízipóló az egyik kedvencem lett. Anna Zsebibaba kimenőjét szereti a legjobban. Gyerekkoromban a rajzfilmből Tigris és Zsebibaba voltak a kedvenceim, mert sokat játszanak és örökmozgók.

Gondosan összeállított kötet, érdemes beszerezni.

dRen P>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Az egész könyv egy szóval jellemezhető: cuki :D
Nem is gondoltam, hogy ennyire fognak tetszeni a történetek, azon vettem észre magam, hogy olvasás közben folyamatosan mosolygok, mert mindegyik mese olyan bájos és nagyon „micimackós”.

vudura06 P>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Nagyon szeretem Micimackót és barátait. Nagyon szép történetek voltak benne, szép illusztációkkal. Nagyon tetszett minden betűje. <3

dianna76 P>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Bájos és kedves micimackós mesegyűjtemény. A kicsik nagy örömére tele van színes illusztrációkkal. Habár a történetek mindegyike több oldalas, mégis viszonylag rövidek, és könnyen követhetőek, feldolgozhatóak. A mesék mindegyike a barátságra, összetartozásra és ezek fontosságára helyezi a hangsúlyt. Talán pont ezért maradt el a Micimackó történetekből megszokott humor. Habár megvolt a szereplők eredeti, Milne által megálmodott tulajdonsága, nekem van némi hiányérzetem. Többet vártam volna Micimackó bárgyúságából, és Füles melankóliájából, ahogy kaptamTigris hebehurgyaságából, Nyuszi morgásából is. És persze Bagoly is hozta a megszokott tudálékos formáját.
Azért tetszett és így is szerethető mesekönyv.

Izolda P>!

@ToRiNo két napja Zsebibaba… én meg Kanga. :D

Nagyon igényes kötet, jó a papír, a képek mindegyike gyönyörű, képeslapra kívánkozik. A mesék semmi extrák, szerencsére nem túl didaktikusak, időnként jókat nevetett rajta. Esti mesének tökéletes volt.

Ingryd>!
Disney – Micimackó mesegyűjtemény

Gyönyörű a könyv kivitelezése: a formája, az illusztrációk, a mesék… Olyan igazi „Disney-Micimackós” lett. A történetek aranyosak, tanulságosak, tényleg jó érzés olvasni… :)

Perly>!

– Egy játék nem jó móka, ha nincs kivel játszanod – dünnyögte Tigris. – Az egyedüllét nem a tigrisek erőssége.

81. oldal, Ugrálj velem! (Kolibri, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Tigris
Perly>!

– Mi a gond, kis barátom? – kérdezte Tigris.
– Bárcsak olyan magasra tudnék ugrani, mint te! – mondta Zsebibaba.
– Ne nevettesd ki magad! – felelte Tigris. – Nagyon jól ugrasz ahhoz képest, hogy milyen kicsi vagy!

111. oldal, Egy méretes probléma (Kolibri, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Tigris · Zsebibaba
Perly>!

– Használtad a fejed – állapította meg Tigris, és a létrát csodálta. – A fejedben aztán semmi sem kicsi, kis barátom!

125. oldal, Egy méretes probléma (Kolibri, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Tigris