Disney ​– Kedvenc esti meséim 31 csillagozás

Szép álmokat!
Készülődj a lefekvéshez kedvenc Disney- és Pixar-mesehőseiddel! Segíts Aranyhajnak és Eugénnek egy kis pihenőre bírni Maxot, fedezd fel a Büszke Birtokot éjjel Szimbával és Nalával, úszkálj a tenger mélyén Némóval és Pizsivel, és vegyél részt még több kalandban! Ez az elbűvölő, új történeteket tartalmazó mesekönyv színesebbé teszi az estéket.

Eredeti cím: Disney – Bedtime Favorites

Kolibri, Budapest, 2020
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634372042 · Fordította: Horváth Vivien
Kolibri, Budapest, 2018
302 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634372042 · Fordította: Horváth Vivien

Malacka · Tigris

Detty89 P>!
Disney – Kedvenc esti meséim

Az illusztrációk csodaszépek, a történetek egy része viszont értelmetlen. Persze, gyerekeknek íródott, viszont ha már a nagyobb gyerkőc odafigyel, akkor neki is fel fog tűnni a történet semilyensége.
Igényes kiadás, örülök, hogy a polcomat ékesíti.

Csi>!
Disney – Kedvenc esti meséim

Kisfiamnak olvastam fel belőle a meséket, aki még semmit sem ért belőle :D Az illusztrációk nagyon szépek, de van olyan mese aminek nem sok értelme van. Összességében tetszett nekünk, fogjuk még olvasni.

ValerinLanz P>!
Disney – Kedvenc esti meséim

Sokkal kevesebbet kaptam, mint amire számítottam, már csak a kötet ára alapján is. Tudtam, hogy különböző mesék lesznek benne, amik egy-egy korábbi történetbe illeszthetőek be. A képek természetesen gyönyörűek voltak, a szöveg meg kevés volt, de érthető, ha elsősorban gyerekeknek készült.
A mesék középpontjában az este áll, vagy egy-egy olyan főhős, aki valamilyen okból még nem akar aludni. Ez a gyerekeknek biztos ismerős lehet. :D
Örültem, hogy viszont láthattam kedves ismerőseimet, például Maxet az Aranyhajból, de a kedvencem mindenképpen a Hős6os történet volt, főleg Baymax, és nem tagadom, nagyrészt miatta szereztem be a kötetet.
Azért szomorú vagyok, hogy mondjuk a Bambiból két történet is született. Lekötött néhány órára, és talán a kisebb gyerekeknek érdekes is lehet, de nem árt ismerni az összes előzményt.

Disney – Kedvenc esti meséim

Ezt is olyan jó tapizni, mint a Micimackó mesegyűjteményt. A borítója gyönyörű, az illusztrációk többsége szintúgy! Egyedül a Szörny Rt. és a Némó nyomában az, ami nem tetszett. Eléggé gagyik.
A mesék összességében aranyosak. A 18 közül a Maxos, Toppancsos és Tappancsos lett a kedvencem. :-)
A fordítással, helyesírással viszont akadtak problémáim. Borzasztóan zavartak a betűkimaradások, elgépelések (főleg Az Oroszlánkirálynál!).
A Csipkerózsikánál Fionát képesek voltak ó-val leírni. Ráadásul a 208-209. oldalon a szöveg szerint Flóra Fionával, Csipkerózsika pedig Faunával párnacsatázik. A képen viszont Fauna Fionával, Flóra pedig Csipkerózsikával…
A 101 kiskutyánál 50-nek fordították a 15-öt. Nem tudom, az eredetiben is így szerepel-e, de az biztos, hogy Pongónak és Perditának 15 saját kiskutyája van (a plusz 84 meg még nem játszik)!
A Susi és Tekergő esetében sose emlékszem, hogy Csibész vagy Betyár a fiú kutyus neve, ezért ebbe nem kötök bele (de van egy olyan érzésem, jó a Csibész).
A Toy Storynál fura volt, hogy Bonnie játszik Andy játékaival, de mivel a 3. részt még nem láttam, így csak pislogok…

Zárásként ugyanazt tudom mondani itt is, mint amit már a Micimackó mesegyűjteménynél leírtam: „A 304 oldalhoz képest nem sok ez a hibamennyiség. Engem viszont még így is felháborít, mennyire nem képesek egy kívül-belül tökéletes könyvet összehozni… Ezért adok rá csak négy csillagot. (Ettől függetlenül kell nekem egy példány! :D)”.

Dolostiel>!
Disney – Kedvenc esti meséim

Ez gyönyörű volt. Mind a 18 esti mese aranyos és tanulságosak, az illusztrációk kifogástalanok. Jó volt egy picit nosztalgiázni és néhány kedvenc gyerekkori mesém szereplőivel új kalandra kelni.
Minden családnak ajánlom, a gyerekek biztosan odáig lesznek értük!

francesbc>!
Disney – Kedvenc esti meséim

A kisfiaim nagyon szeretik ezt a mesekönyvet. Vannak olyan időszakok, amikor minden egyes este ezt a könyvet kérik. És nyilván nem a Csipkerózsikát, hanem a fiúsakat, úgyhogy van amit már kívülről tudok. A képek nagyon szépek benne. A mesék is kis aranyosak, egyszerűek. Mindegyik az alváshoz kapcsolódik. Hatalmas piros pont a tartalomjegyzéknek. A címek mellett ott van egy-egy képecske, így a legkisebbek is ki tudják választani, hogy mit szeretnének hallani.

Faragó_Balogh_Marcsi>!
Disney – Kedvenc esti meséim

Csodaszép könyv és a mesék is változatosak nemcsak lányoknak vagy fiuknak
Se nem hosszú egy mese se nem rövid pont megfelelő alváshoz … mondjuk én mindig dupláztam

Perly>!

– A tábortüzek kifejezetten kellemesek – mondta Malacka.
– És egészen fantasztikusságos munkát végeznek a pillecukorral is – tette hozzá Tigris, miközben egy rendkívül nyúlós falattal küzdött.

127. oldal, Micimackó - Malacka éjszakai fényei (Kolibri, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Malacka · Tigris
Perly>!

– Jó éjt, Szimba – dorombolta Nala.
– Találkozunk reggel – ásított nagyon Szimba. – Szerinted mi lesz a reggeli?
– Bármi jó lesz – válaszolt Nala –, ami nem bogár.

236. oldal, Az Oroszlánkirály - Egy vad éjszaka (Kolibri, 2018)

Perly>!

– Láttam egy hullócsillagot! – kiáltotta Krumplifej úr.
– Szerintem az egy szentjánosbogár volt – válaszolta Guba.

111. oldal, Toy Story - A nagy kerti kemping (Kolibri, 2018)

Perly>!

Az idős kutya szimatolt és szimatolt, ment az orra után – egyenest neki a zongorának.
– Ó, elnézést, hölgyem! – mondta.

141. oldal, Susi és Tekergő - Tappancs, a bébicsősz (Kolibri, 2018)

Aaron_Rgd >!

– A legjobb történetek általában a saját életünkből származnak – magyarázta Bagira. – Magadban keresd az ötleteket.