Disney ​Junior – 5 perces jóéjtmesék 12 csillagozás

Disney Junior – 5 perces jóéjtmesék Disney Junior – 5 perces jóéjtmesék

Itt az esti mese ideje!
Tartsatok velünk egy varázslatos utazásra a mesék szárnyán! Kivel kalandozol szívesen? Mondjuk Szófia hercegnővel? Mickeyvel és barátaival? Vagy a Kutyapajtik a kedvenceid?

Ebben a mesegyűjteményben Minnie egér, Szófia hercegnő és a Kutyapajtik négy-négy kedves történetét találjátok. 5 percnyi mese – végtelen kalandok.

Manó Könyvek, Budapest, 2020

Böbbenet P>!
Disney Junior – 5 perces jóéjtmesék

Könyvtárból hoztam ki, „csak mert Disney”, és később derült csak ki számomra, hogy ebben nem azok a klasszikus szereplők lesznek, akiket én is jól ismerek, hanem az M2-n futó sorozatokhoz kapcsolódó mesék. Amit nem néztünk sosem. (Vampirina, Dr Plüssi, stb., meg a Mickey egér játszótere(?), amiben a titkos mikkentyű van, és egy-két résznél többet nem voltam képes végignézni.)
Mindezek ellenére a könyv meséi remekül működtek nálunk, holott a mesesorozatokat nem lennék képes nézni. Az 5 perces mesék alatt jól szórakoztunk, és nem is csak a fiam, hanem meglepő módon én is. Hajlamos elkalandozni a figyelme mese közben, de itt érdeklődve hallgatott végig, együtt néztük az illusztrációkat és nevettünk rajtuk, és minden este várta az új mesét. Ennél többet mit adhatna egy mesekönyv?

SáraKata P>!
Disney Junior – 5 perces jóéjtmesék

Nagyon aranyos kis meséket tartalmazó kötet. Tetszett az, hogy a Szófia hercegnős mesébe megjelenik a Jégvarázsból Olaf és a hercegnő segítségére siet. Ezen kívül a Minnie egeres meséket kedveltem meg belőle. Kislányommal olvastuk. Nagyon szép színes, képekkel teli oldalak figyelemfelkeltővé teszik az egész könyvet.

SToth_Tunde>!
Disney Junior – 5 perces jóéjtmesék

Nem volt minden mese ismerős számomra de nem is kellett ahhoz hogy élvezhetőek legyenek a történetek.
Kellőképpen hosszúak ugyanakkor még nem túl unalmasak egy kisgyerek számára.
A képek gyönyörűek!
Nem utoljára forgattam a kezemben és remélem a kislányom sem.

Linda091>!
Disney Junior – 5 perces jóéjtmesék

Kisfiam születésnapi ajándéka volt ez a mesekönyv. Különféle, tévében is látható Disney meséket tartalmaz. Tetszett, hogy bár mesefilmek könyves adaptációja, mégsem bugyután van megírva. Választékos a történet mesélés, és gyönyörűek benne az illusztrációk. Öröm belőle az elalvás előtti meseolvasás.