Disney ​– Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!) 18 csillagozás

Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Kíváncsi vagy, mi minden történik Arendelle kapui mögött? Most megtudhatod! Marie, Arendelle lelkes látogatója leleplezi a titkokat Mindenről beszámol, ami az Annával és Elzával együtt töltött év alatt történt.
Kísérd el a testvérpárt egzotikus országokba! Derítsd ki, mi Elza kedvenc süteménye, és ismerd meg a receptjét! Barangold be a királyságot és fedezd fel legféltettebb titkait! Végezetül olvasd el, mi újság kedvenc királynőddel és hercegnőddel… és persze Olaffal!

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Kolibri, Budapest, 2016

Olaf, a hóember · Anna of Arendelle · Elsa of Arendelle · Hans a Déli-szigetekről · Kristoff Bjorgman

Deziréé>!

Nagyon jó mese.
Elza képessége fantasztikus. Imádom.
Na és Olaf? Haha. A történetben ő a kedvenc karakterem. Olyan mókás.

Ferger_Jolcsi P>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Biztos velem van a baj, meg nyilván nem is az én korosztályomnak készült ez a kötet, de egyáltalán nem tudtam élvezni. Egy csepp izgalom sem volt benne, egy csepp érdekesség sem. Semmi tanulság, semmi építő jelleg…
Ettől függetlenül nem mondom, hogy egy kisgyerek ne tudná élvezni, s tekintve, hogy őket célozza meg ez a kötet, nem vészesen rossz, de a tanító jelleget akkor is hiányolom a kötetből.

Kolibri, Budapest, 2016
Narutofan98>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Hihetetlenül édes és tündéri történet, ahogy ez a kislány elmeséli, milyen is az élete Arendell-ben. Találó történet kisgyerekeknek, főleg az receptek tetszettek belőle, valamint a sok-sok kaland, amiben részt vettek a lányok Olaffal.
A rajzok is nagyon tetszettek, még akkor is, amikor Elzát egy kicsit másképpen rajzolták meg, mint a filmben. :)

szymba23>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Nagyon nagy kedvenc mesefilmem, a Jégvarázs. Örültem, hogy rátaláltam erre a kis kiegészítő kötetre, nagyon sok új dolgot tudtam meg Arendelle-ről, nagyon szépek voltak a rajzok és sokat lehetett nevetni. :)

Paulina_Sándorné P>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Tetszett a barangolás Arendelle-ben. Jó volt megismerni, hogy mi történik a királyságban, hogy élnek a lányok, Sven, Olaf és Kristoff. Imádtam a kis hóembereket. Olafot ha meglátom mindig mosolyognom kell.

Katona_Zsuzsanna>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Néhol kicsit bugyuta, de talán nem pont én vagyok a célközönség. Hercegnő beállítottságú kislányoknak viszont ideális.

Tarja_Kauppinen IMP>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Érdekes és interaktív kötet, a legjobb az általam olvasott kiegészítők közül. Szép új(!) képek, alaphangon is tíz új kaland. Jópofa kihajtható fülek, két recept (a főtt tőkehalat nem fogjuk elkészíteni), és számos új információ a szereplőkről. Végre egy kiegészítő kötet, ami nem csak lehúz még egy bőrt az eredeti meséről, hanem számottevő mennyiségű pluszt is tartalmaz. Az egyetlen ismétlés benne a Partyláz, de könyv formátumban még azzal sem találkoztunk, szóval csitt.
Felhőtlenül konfliktusmentes kötet, gonosz szereplők és a bonyodalom minden egyéb formája nélkül – a legszámottevőbb stresszfaktor benne a két vers, amelyek rémesen rímtelenek (igen, kábé ilyenek). Tökéletes életigenlő olvasmány, tegnap este Ancrath hercegének hatását semlegesítendő kiolvastam.

ZsuZsanna5 P>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Kedves kis mese. Nekem újszerű, bár egy kicsit zavaró volt a naplójelleg. Nehezebb is felolvasni egy kis gézengúznak, bár az illusztrációk csodaszépek. Sok izgalmas dolog történik Annával és Elzával, nagyon sok aranyos momentumot is találtam. Összességében tetszetős darab.

Dia20646>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Nagyon tetszett a könyv. Évszakonként megyünk végig az éven és különböző történetek vannak minden negyedévben. A történet szereplői nekem nagyon kedvesek, már több történetet is olvastam róluk. Gyorsan elolvasható könyv.

PTJulia MP>!
Disney – Jégvarázs – Egy év Elzával és Annával (és persze Olaffal!)

Csudajó mesekönyv a Jégvarázs világából, nagyon élveztem! Valóban olyan, mint egy napló. Mintha egy igazi ország igazi hagyományait ismerhetnénk meg. Karnevál, sportverseny, szüreti mulatság, még egy rénszarvasbébi is születik. Közben pedig apró titkok a mese szereplőiről és persze Olafról! Sőt, a vállalkozó kedvűek még receptet is találnak Elza kedvenc édességéhez és Oaken arckmaszkjához (ez utóbbit nem biztos, hogy kipróbálnám).

Tarja_Kauppinen IMP>!

Anna jégszobor-ötletei: (Gondoltam, jól jön némi segítség, Elza!)
– Kristoff (ő a jégből él!)
– Olaf (nem könnyű a botkarok miatt)
– Sven (felejtsd el, túl nehéz az agancsok miatt!)
– Hans (ki ne szeretné látni, amint elolvad?)

Szűcs_Viktória_ P>!

A takarítás nem tűnik jó mókának, pedig nekem elhiheted, hogy Annával és Elzával MINDEN jó móka.

Szűcs_Viktória_ P>!

A hercegnő nem ismerte a táncaikat, de a lelkesedése minden akadályt legyőzőtt. Olyan különleges tánclépéseket produkált, hogy elkezdték utánozni! El is nevezték az új tánclépést Arendelle-i Anna Négyes Lépésének! Amióta táncolt Bronzország hercegével Elza koronázásán, Anna bebizonyította, hogy bárkivel tud táncolni.

Szűcs_Viktória_ P>!

Ha rénszarvasod nem hajlandó fűszoknyát húzni, díszítsd fel az agancsait virágokkal!

BÜDI A RÉNSZARVASOD?
Próbáld ki Oaken vörös áfonyás szamponját!
Fogkrémnek is kiváló!

Szűcs_Viktória_ P>!

A téli napfordulón mindenkit megérint a királynő forró szíve, mert ahelyett, hogy ajándékokat kapna, Elza a gyerekeket ajándékozza meg.

Óda a fényekhez, írta: Krisztoff

Ó. téli éji ég,
sokkal nagyobb vagy, mint én,
azt hittem, el vagy telve
csillagaiddal.

De látom ma este,