Disney ​– Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony 11 csillagozás

Dumbo
Amikor egy hatalmas vihar miatt nem lehet közlekedni, Dumbo és Timothy egér
felajánlják, hogy segítenek kihordani az ajándékokat New York városában. Vajon
sikerül minden egyes csomagot időben eljuttatniuk a gyerekekhez?

Micimackó
Karácsony van a Százholdas Pagonyban, és Micimackó felkészülten várja az ünnepet.
Vagyis majdnem: csak az ajándékokat felejtette el. Túl késő már, vagy talál megfelelő
ajándékot a barátainak?

Eredeti cím: Disney Christmas Collection – Dumbo The Best Christmas – Winnie the Pooh The Sweetest Christmas

Kolibri, Budapest, 2015
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541780 · Fordította: Takács Orsolya

B_Viki23
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Aranyos kis rövid mesék a kedvenc ünnepemről.
Mióta a kisfiamat várom képes vagyok a mesék világában elveszni. :)

Light_House
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Mindkét történet nagyon bájos, karácsonyi hangulatú. A könyv szépen illusztrált.

Perly P
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Ezeket a történeteket már ismertem. A Dumbósat a Karácsonyi mesékből, a Micimackósat a 24 mese téli estékre című kötetből.
A Dumbó illusztráció megegyeznek, a történet viszont eltér, amit nem igazán értek… Mindenesetre a másik verzió jobb volt.
A Micimackó esetében ez a változat sokkal, de sokkal részletesebben van elmesélve, mint a másik. Az a kemény 3 kép, ami itt is, ott is szerepel, szintén megegyezik egymással. Viszont a 24 mese téli estékrében az oldalak háttérszíne különféle színekben pompázik, amik feldobják a könyvet. Ebben fehér a hátterük.
A borítója ellenben gyönyörűséges. Nagyon szép ez a narancs, és tetszik, hogy olyan a kialakítása, mint egy ajándékdoboz. :-)

Perly P

– Köszönjük Dumbo! – szólt egy férfi. – Tudtam, hogy repülő rénszarvasokkal jár a Mikulás, de azt már nem, hogy repülő elefántja is van!