Disney ​– Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony 17 csillagozás

Dumbo
Amikor egy hatalmas vihar miatt nem lehet közlekedni, Dumbo és Timothy egér
felajánlják, hogy segítenek kihordani az ajándékokat New York városában. Vajon
sikerül minden egyes csomagot időben eljuttatniuk a gyerekekhez?

Micimackó
Karácsony van a Százholdas Pagonyban, és Micimackó felkészülten várja az ünnepet.
Vagyis majdnem: csak az ajándékokat felejtette el. Túl késő már, vagy talál megfelelő
ajándékot a barátainak?

Eredeti cím: Disney Christmas Collection – Dumbo The Best Christmas – Winnie the Pooh The Sweetest Christmas

Kolibri, Budapest, 2015
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541780 · Fordította: Takács Orsolya

nicosia P>!
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Két karácsonyi történetet tartalmaz a könyv. Az illusztrációk a szokásos szépséges rajzok, bár itt nem egész oldalasok, sok helyet hagynak az amúgy elég szellős szövegnek. Az első történetben Dumbó ismerkedik a karácsonnyal a barátai segítségével New Yorkban. Kicsit furcsa mese, és a lezárása is elég gyengére sikerült.
A micimackós mese jobban tetszett, sokkal kreatívabb, és barátságosabb. Micimackó elfelejt ajándékot venni, de ügyesen s számára is meglepő módon sikerül örömet szereznie a barátainak. Mindkét történet jó hangolódást kínál az ünnepekre.

Paulina_Sándorné P>!
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Élveztem a meséket. Dumbó története megható volt, ahogy spoiler Micimackó örök kedvencem. Szinte hallottam, ahogy Róbert Gida mondta, hogy „csacsi öreg medvém”. Tetszett, ahogy a harisnyákat felakasztotta a barátainak.

pasztornenagyeva>!
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Nagyszerű kis karácsonyi történetek. Az elsőben Dumbó, az elefánt ismerkedik a karácsonnyal New Yorkban. Mit jelent a gyerekek számára az ajándék. Még Dumbó is besegít, hogy mindenki időben megkapja a maga ajándékát, és fentről a látképben is gyönyörködhettünk. A második részben Micimackó karácsonyáról olvashatunk. Miként készül vagy nem készül fel időben az ajándékosztásra a barátai körében. Az illusztrációk nagyon tetszetősek. A kisgyerekeknek mindenképpen megragadja a fantáziáját, hogyan lehet repülni egy elefántnak.

BoneB P>!
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Mi is a karácsony? „A karácsony fényes papírba csomagolt dobozok!” Na, jó később azért csak sikerült pontosítani a dolgot, így Dumbó is végre meg tudta, hogy mi a karácsony.

Micimackó pedig hozta a formáját mint mindig. De akinek ilyen jó barátai vannak, annak a karácsonyi ajándékokkal se lesz gondja.

Aranyos kis történet volt mindkettő, jól esett így karácsony előtt.

Boldog Karácsonyt! :)

Light_House>!
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Mindkét történet nagyon bájos, karácsonyi hangulatú. A könyv szépen illusztrált.

Perly>!
Disney – Dumbo: A legjobb karácsony / Micimackó: Egy mézédes karácsony

Ezeket a történeteket már ismertem. A Dumbósat a Karácsonyi mesékből, a Micimackósat a 24 mese téli estékre című kötetből.
A Dumbó illusztráció megegyeznek, a történet viszont eltér, amit nem igazán értek… Mindenesetre a másik verzió jobb volt.
A Micimackó esetében ez a változat sokkal, de sokkal részletesebben van elmesélve, mint a másik. Az a kemény 3 kép, ami itt is, ott is szerepel, szintén megegyezik egymással. Viszont a 24 mese téli estékrében az oldalak háttérszíne különféle színekben pompázik, amik feldobják a könyvet. Ebben fehér a hátterük.
A borítója ellenben gyönyörűséges. Nagyon szép ez a narancs, és tetszik, hogy olyan a kialakítása, mint egy ajándékdoboz. :-)

Perly>!

– Köszönjük Dumbo! – szólt egy férfi. – Tudtam, hogy repülő rénszarvasokkal jár a Mikulás, de azt már nem, hogy repülő elefántja is van!