Disney ​– 5 perces mesék 10 csillagozás

Reccs, ropp, BUMM!
Mi volt ez a furcsa hang? Kuksi felegyenesedett. Talán ez lesz az – a rejtély, melyre annyira vágyott! A hang talán egy nyom lett volna?

Éld át a 12 káprázatos mesét!

Kövesd a titokzatos nyomokat Bambival, szárnyalj együtt Dumbóval, és küzdj meg Hook kapitánnyal! Számtalan kaland vár rád kedvenc Disney-szereplőid oldalán – olvass el egy-egy történetet akár 5 perc alatt!

Kolibri, Budapest, 2021
190 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634378815 · Fordította: Wohl Anita

wzsuzsanna P>!
Disney – 5 perces mesék

(…) A kötetben összesen tizenkét mesét találunk, és az első kellemes meglepetés akkor ért, amikor a tartalomjegyzéket böngészve megállapítottam, hogy ezekben a történetekben főleg az állatszereplős Disney-mesék állnak a középpontban (például Az oroszlánkirály, Macskarisztokraták, Bambi, Dumbó), illetve néhány egyéb klasszikus darab (mint amilyen a Pinokkió, A dzsungel könyve vagy a Pán Péter). Tudom, hogy a kislányok (és sokszor a nagylányok) körében sokszor a hercegnős történetek a népszerűbbek, én is sokat szeretek ezek közül is, de gyerekkoromban sokkal közelebb álltak a szívemhez az állatok (például a legelső film, amit életemben moziban láttam, Az oroszlánkirály volt, ami óriási hatással volt rám, és amit a mai napig nagyon szeretek). Nagyon örültem tehát, hogy egy ilyen válogatásba kezdhetek bele, sok mesét már amúgy is olyan régen láttam, hogy jó volt újra megpillantani a szereplőket.
Nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel a mesekönyvvel kapcsolatban, talán ez eddig a legerősebb az eddig megjelent, hasonló válogatások sorában. Az első dolog, ami számomra óriási pozitívum, hogy a könyvben szereplő történetek tökéletesen beleillenek az eredeti rajzfilmek cselekményébe és világába. Sok olyan kiegészítő mesét olvastam már, ami annyira elrugaszkodott volt az eredetitől, és olyan idegen ahhoz képest, amit régen ismertem és szerettem. Ezek a mesék mindenképpen pluszt jelentenek az eredeti rajzfilmekhez képest, hiszen olyan jeleneteket elevenítenek fel, amik azokból vagy kimaradtak, vagy később játszódnak, de mind a karakterek stílusát, mind a cselekményt tekintve nagyon harmonikusan illeszkednek. Olvashatunk például arról, hogy a Macskarisztokraták Marie-ja hogyan próbál beszökni egy felnőtteknek tartandó szülinapi buliba, arról, hogy Maugli hogyan old meg egy problémát az ész és az erő együttes alkalmazásával, vagy éppen arról, hogy Bambi és barátai mivel töltenek egy szép, téli napot. (…)
Bővebben:

Hópárduc P>!
Disney – 5 perces mesék

Aranyos kis mesekönyv, szép Disney rajzokkal, a jól ismert karakterekkel, kedves történetekkel. Leginkább állatmesék találhatóak benne.
A kötetben összesen tizenkét mesét találunk. Rövid, de aranyos mesék.

A_Gréta22>!
Disney – 5 perces mesék

Aranyos kis mesekönyv, csodaszép Disney rajzokkal, a jól ismert karakterekkel, kedves történetekkel. Tényleg rövidebb mesék találhatóak a kötetben, éppen idálisak lehetnek az esti lefekvéshez.

Már kazettán is szerettem az olyan Disney- történeteket, amik különböző mesehősök kalandjait mutatták be az alaprajzfilmen kívül. Létezett ilyen A kis hableányból, az Aladdinból, és Timon és Pumba is kapott ilyen különepizódokat. Mindegyiket imádtam, az utolsót a legjobban, és talán ez is közrejátszik abban, hogy megvegyem ezeket a mesekönyveket. A 12 történet közül vannak tanulságosabbak vagy éppen humorosabbak, de összességében szerintem mindegyik aranyos, egyikkel sincs különösebb probléma (utóbbi kifejezés lehet furcsa, de vannak olyan gyerekeknek szánt mesekönyvek, amiknél nem igazán értem hogyan kerülhettek egyáltalán ebbe a kategóriába). Nekem külön tetszik, hogy nem a tipikus, fényes lapokra lettek nyomva mesék, és szerintem így a képek is szebbek.

Ahogy láttam inkább fiúknak viszik, de szerintem lányoknak is tökéletes, bár van egy hercegnős verziója is a kötetnek, azt szokták inkább a kislányoknak venni.

SToth_Tunde>!
Disney – 5 perces mesék

Aranyos mesék ismerős szereplőkkel. Nem túl hosszúak de kellőképpen le tudnak kötni.
A könyv szép, igényes.

almosehes>!
Disney – 5 perces mesék

Sokkal jobb volt, mint gondoltam! Eddig az általam olvasott Disney-könyvek, sőt bármilyen rajzfilmes könyv elèg döcögősek voltak. Szegényesek voltak a leírások, nagyon érződött, hogy csak a kivonata valaminek.
De ebben a kötetben gyönyörűek voltak az illusztrációk, jòk ès kedvesek a mesék, igényes a szövegezés.