A ​lenyugvó nap 1 csillagozás

Egy gyülekezet hanyatlása a világ hatására
Diriczi Tibor: A lenyugvó nap

„A ​testvéri ölelés, az örömkönnyek még inkább egy családba olvasztották őket össze, és szívüket eltöltötte Jézus Krisztus édes jelenléte. Olyan érzések hatották át őket, mintha az Isten Fia testben is köztük lett volna, és Ő maga árasztotta volna rájuk áldását. Az üldözés és megvetés minden keserűsége eltűnt a tiszta szeretet csodálatos ölében.”
Egy emberöltővel később ugyanabban a gyülekezetben:
„Miért is gyűlölték volna a hívőket, hiszen nem sok különbség volt már a világ meg ő közöttük. Hacsak nem abban, hogy általában jobb módúak voltak, mint a falu népe. De hiszen mások is voltak gazdagok. Vagy esetleg annyi, hogy nem dohányoztak, kocsmába nem jártak. De hát sok tisztességes ember se tette ezt. A gyülekezet azért mégis szépen lassan szaporodott. A hívő családok gyermekei, ahogy megnőttek, követték a szülők hitét.”

Mi történt a gyülekezetben néhány évtized alatt? Miért csúszott le szellemileg annyira? Ez a valóságos történet fiktív… (tovább)

Magánkiadás, Nagyér, 2014

padamak>!
Diriczi Tibor: A lenyugvó nap

Diriczi Tibor: A lenyugvó nap Egy gyülekezet hanyatlása a világ hatására

Az első olvasmányom a szerző könyvei közül. (Egyik körzetállomásunk imaházához volt betéve egy 12 könyvét tartalmazó csomag. Azokat kezdtem megvizsgálni.)
Eléggé szájbarágósan adagolja a bibliai-lelki látását, beállítottságát. Szerinte ott kezdődnek a bajok egy gyülekezetben, ha bejön a szervezettség, a pénz és a civil munka. Ekkor teljesen elvilágiasodik, -vallásosodik és -közömbösödik az addig makulátlan közösség.
Cselekményes volta ellenére nem hozta meg a kedvemet a további könyveihez… De azért még vagy kettőt elolvasok.