Érettségi ​– Irodalom – Adattár és tesztek 1 csillagozás

Diószegi Endre – Szarka Eszter: Érettségi – Irodalom – Adattár és tesztek

2024-től jelentősen megváltozik az irodalomérettségi vizsga. A legjelentősebb változás, hogy irodalmi tesztsort kell megoldaniuk az érettségizőknek, amivel a vizsgázók tárgyi tudását mérik.

Irodalmi adattárunk az online mellékletekkel együtt tartalmaz minden adatot, amit közép- és emelt szintű irodalom érettségin kérdezhetnek. Az adattár mellé az új teszteknek megfelelő tesztsorokat is helyeztünk, hogy mindenki próbára tehesse tudását a nagy megmérettetésre készülve.

Mi található az Érettségi – Irodalom – Adattár és tesztek című kiadványunkban?
– Minden szükséges információ az irodalomérettségiről
– Irodalmi fogalomtár
– Verstani összefoglaló
– Irodalmi és társművészeti stílusirányzatok ismeretanyaga
– A vizsgán kérdezhető alkotók életműve
– Mintaelemzések
– Irodalmi tesztek
– Memoriterek
– A kötethez online, bővített kiegészítések is csatlakoznak, amelyek elérhetők a honlapunkon vagy az ingyenesen letölthető applikációban

Raabe Klett, Budapest, 2023

Odin94>!
Diószegi Endre – Szarka Eszter: Érettségi – Irodalom – Adattár és tesztek

Jól használható, praktikus kiadvány – érdemesnek tartottam arra, hogy egyből feltöltsem ide a Moly.hu adatbázisába is.
Értékét tovább emeli, hogy a 2024-es érettségi követelményekre optimalizálva külön lexikai anyagot, mintafeladatsorokat és az irodalomtörténet korstílusairól, illetve egyes szerzőkről is tartalmaz összefoglalókat, adattárat.

Palotásné Nagy Éva: 1500 fogalom magyar nyelv és irodalomból
Czövek Attila – Erdélyi Eszter – Hajnal Krisztina: 15 próbaérettségi magyar nyelv és irodalomból-emelt szint-írásbeli
Emelt szintű érettségi 2022 – Kidolgozott szóbeli tételek – magyar nyelv és irodalom
Oláh Tibor: 70 szövegalkotási feladat magyar nyelv és irodalomból
Oláh Tibor – Bujdosó Hajnalka – Tóth Ákos: 75 szövegértés, érvelés és gyakorlati szöveg magyar nyelv és irodalomból
Sándor Ildikó: Irodalmi esszévázlatok érettségizőknek
Erdélyi Eszter – Prazsák-Hajnal Krisztina: Érettségi felkészítő feladatsorok