Dióssy László (szerk.) · Wéber László (szerk.)

Történetek ​Veszprémről 4 csillagozás

100 szóban Veszprém

101 szóban a 100 szóban Veszprémről

Nem, nem mi találtuk ki, Chiléből származik a történetíró vetélkedés. Mi csupán vettük a bátorságot, hogy elhozzuk Veszprémbe. Így eshetett, hogy metropoliszok és európai fővárosok után első alkalommal hódít középvárosban ez a műfaj. Mondhatni, világelső lett Veszprém…

So, good! – üzenték Santiago de Chilébők barátaink, amikor kérdeztük; a 60 ezres városhoz mérten a közel 600 beérkezett történettel joggal lehetünk-e elégedettek. 78 írást válogattunk kötetünkbe.

A történetek színpompásak, kalandoznak a múltban, jelenben és az elképzelt világban. Úgy gondoljuk, bennük van Veszprém sava-borsa, bája, humora, vidékisége, kultúrája, még a tájszólása is.

Szerzőink között van néhány profi tollforgató, a többiek lehetnének akár a kötetet éppen kezükben tartó olvasók.

A szerkesztők

A művek szerzői: Pászti Péter, Tóth Erzsébet, Zsiga Henrik, Zongor Gábor, T. Bacsa Judith, Rezeda Réka, Máté István, Vándorfi Győző, Debreczeny Zoltán, Kállai Szilárd, Bojtor Iván, Donát Tamás, Mazula-Monoki Zsuzsanna, Rybár Olivér, Kondra Katalin, Mészáros András, Zatkalik András, Szél Pál, Vaniel Gergely Gyula, Bozsik Péter, Friedler Magdolna, Csizmazia "Cheese" Gábor

Homolya_H_Tímea P>!
Dióssy László – Wéber László (szerk.): Történetek Veszprémről

Ez a kötet szívemnek kedves, mert a 159-dik oldalon az én kislányom írása olvasható.
Rövid, maximum száz szavas írások Veszprémről nem csak veszprémiektől.
Nem minden írás tetszik, ez tény, van, amit nem értek, miért került bele, mert a színvonala szerintem elég gyenge, és van, ami nagyon jó, de nincs köze a városhoz.
Összességében jó kezdeményezés, remélem lesz még hasonló ☺️

Robberator>!
Dióssy László – Wéber László (szerk.): Történetek Veszprémről

Ahány alkotó, annyi arcát mutatja meg a kötetben Veszprém. Imádtam ezt a kezdeményezést, és a végeredmény magáért beszél!