Monszun ​előtt 8 csillagozás

Dinah Jefferies: Monszun előtt

Az ​1930-as években játszódó, izgalmas fordulatokkal teli regény India színes forgatagába és gyönyörű tájaira repíti az olvasót. Beléphetünk a fényűző palotákba, ahol részesei lehetünk az udvari cselszövéseknek.
Eliza, a fiatal fényképésznő, hogy új értelmet találjon életének férje elvesztése után, elfogadja a brit kormány megbízását, és egy indiai uralkodócsalád palotájába érkezik.
A herceg jóképű fivérével, Dzsájjal bejárja a környék nevezetességeit és az eldugott falvakat. A lány megdöbben, milyen szegénységben élnek az egyszerű emberek, a férfi pedig ráébred arra, mennyi tennivalója lenne még a hercegi családnak a nép felemeléséért.
Eliza és Dzsáj rengeteg időt töltenek együtt, de sokáig ellenállnak szívük hívó szavának. Bontakozó szerelmüket nem nézi jó szemmel sem a hercegi család, sem az Indiában élő brit közösség. Komoly döntést kell hozniuk: azt teszik, amit elvárnak tőlük, vagy a szívükre hallgatnak. Vajon bele kell törődniük a nekik szánt sorsba, vagy… (tovább)

Tericum, 2018
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634380313 · Fordította: Novák Petra

Mariann_ P
Dinah Jefferies: Monszun előtt

Egy kis kikapcsolódás, elrepültem a könyv által Indiába, kellemes olvasmány, a jó kategóriába sorolnám.Valami hiányzott ahhoz, hogy jobbra értékeljem .

pieta4
Dinah Jefferies: Monszun előtt

Ez már a harmadik könyvem az írónőtől. Mindig nagyon érdekes helyszínt, kultúrát választ, de úgy érzem, nem tudja kihasználni az ötletekben rejlő lehetőségeket.

levendula_92
Dinah Jefferies: Monszun előtt

Sokkal jobban tetszett mint a selyemkereskedő lànya. Olvasás közben megint megkaptam az Írónő szokásos stílusát, szinte magam előtt láttam India színes világát, éreztem illatokat, a forróságot, s végül a várva várt monszunt. Lendületes olvasmány, minden sorát élveztem, s egy kis titok a végén meglepetésként ért.

Ninácska P

A háttérben gyermekek vidám éneke hallatszott.

szanita1

A hit olyan madár, amely érzi a világosság közeledtét, és már akkor dalra fakad, amikor még sötét a hajnal.

szanita1

Ez a pillanat tökéletes volt, márpedig tökéletes pillanatból nem adódik sok az ember életében.

Marcsi061

Ha valakivel lelki társakká válunk, lehet, hogy mindössze egy vagy két órára keresztezi egymást a sorsunk, de az is lehet, hogy örökre barátok maradunk.

Marcsi061

Ahhoz, hogy igazán tudd, mi a szeretet, először szenvedni kell.