Dimenziók 2 csillagozás

57 mai magyar novella
Dimenziók

Az Aposztróf Kiadó és a Corvin Művelődési Ház 2010. évi novellapályázatának válogatott művei

55 szerző 57 novelláját tartalmazza a kötet. 55 különböző egyéniség látásmódja jelenik meg az írásokban, és ez a változatosság adja e könyv izgalmasságát.

A sokszínűség megfigyelhető a témaválasztásban, stílusban – olykor humorral, máskor komorabban láttatják a szerzők a történeteket.

Ebben a kötetben a tinédzsertől a nagyszülőkig mindenki megtalálja a számára kedves novellát.

Aposztróf, Budapest, 2010

Stiga>!
Dimenziók

Dimenziók 57 mai magyar novella

Imádom, még ha van benne 1-2 érdekes novellák is. :) Főleg, mert én is benne vagyok. :D

zbarta>!

Rizling a szárazulaton futott a szennyes árban hempergő gazdája után. A járóhídnál Szendrei még emlékezett az álmára, és igyekezett belekapaszkodni a cölöpre felakadt, ide-oda csapódó konyhaszekrény-roncsba.
Néhány másodperce volt rá csupán, de nem sikerült. Az ujjai hátborzongató csikordulással csúsztak le a szekrényajtó kopott festéséről. A lábát örvény kapta el a mélyben. Egy gyors, mély lélegzetet igyekezett venni, de elkésett vele, a feje a sáros vízbe merült, az orra és a nyelőcsöve megtelt a büdös, iszapos lével.

A főút túloldalán a vörös hajú özvegyasszony leemelte a fazekat a tűzhelyről. Hirtelen csend lett, a leves nem forrt tovább. A konyhaablakon vigasztalanul kopogott az eső, mögötte a távolban elnyújtott, panaszos hangon vonyított egy kutya. Ősz volt, november.

Dimenziók 57 mai magyar novella