Inger ​Johanna 1 csillagozás

Dikken Zwilgmeyer: Inger Johanna

Százszorszép könyvek, 1932.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Százszorszép Könyvek Singer és Wolfner

Singer és Wolfner, Budapest, 1938
62 oldal · Fordította: Kéméndyné Novelly Riza

Samsa>!
Dikken Zwilgmeyer: Inger Johanna

Egy végtelenül kedves, szerethető kis történet egy élettel és álmokkal teli lányról, aki mindennél jobban szereti a családját, a szülőföldet, az életét… Aztán ráébred, hogy egész addigi életét egy burokban élte le, vidéken, egy isten háta mögötti kis faluban. Ezért nem meglepő, hogy az álmokkal és reményekkel teli Johanna kitörni vágyik, világot akar látni, tapasztalni szeretne, és közben rátalálni élete útjára. Egy nap minderre lehetősége adódik egy távoli rokon, bizonyos dúsgazdag nagynéni közbenjárásával. S mikor a tapasztalatlan, vidéki kislány bekerül a gazdag, nagyvárosi társaság központjába, rá kell döbbennie, hogy a nagybetűs Élet korántsem olyan, mint ahogyan azt a könyvekben írják.
Johanna karaktere egyből a szívembe lopta magát, talán mert egy kissé magamra véltem ismerni benne. Elképesztően szerethetőnek gondoltam az ő lelki világát, s azt az életszemléletet, ami Őt jellemezte. Tipikus mintája a felnőtt évei előtt álló embernek, aki a szíve mélyén még megmaradna gondtalan, pajkos, humoros kislánynak, ugyanakkor mindennél jobban vágyik arra, hogy végre igazi felnőtt nőként kezeljék s hogy valójában a felnőttek életét élje.
Összességében tetszett a történet, szívesen olvastam volna még az utolsó lapok után.

Samsa>!

Néha azt gondolom, hogy rettenetesen vad őseim lehettek, mert különben igazán nem értem, hogy kitől örökölhettem ezt a nyugtalanságot, amely bennem tombol. Gyakran úgy örülök az életnek, hogy legszívesebben a kezemen járnék; két órával később oly mélabús vagyok, hogy az ágy alá szeretnék bújni.