Játék ​az életem 3 csillagozás

Dienes Zoltán Pál: Játék az életem

Dienes Zoltán a 20. század egyik legfontosabb pegadógus-egyénisége. Megkísérelte a lehetetlent: a gyerekek többsége számára megközelíthetetlenül idegennek tűnő matematika tanulást játékos, örömteli, alkotó tevékenységgé változtatni. Ebben a könyvben életét meséli el, amely „kész regény”. Az ifjú Zoltán kirándulásai a 30-as évek Európájában épp oly érdekesek, mint a pápua ú jguineai kalandok. Minden élet egyedi és mégis sok-sok tanulsággal szolgál. Dienes Zoltán igazi világpolgárként otthon érezte magát Nagy-Britanniában, Kanadában, Olaszországban, Ausztráliában egyaránt, talán azért is, mert a gyerekek mindenütt egy nyelvet beszélnek, és ő mindig elsősorban velük akarta megtalálni a kapcsolatot.

Edge 2000, Budapest, 2001

csanna>!
Dienes Zoltán Pál: Játék az életem

A matematikatanítás története szempontjából fontos mű, Dienes módszerén, szemléletén túl az egyetemi élettől kezdve az oktatásügyi viszonyokon át az új-guineai kísérletig nagyon sokféle szinten mutatja be egy szemlélet megvalósítását, vagy éppen bukását. Stilisztikai szempontból sajnos sok kívánnivalót hagy maga után a könyv, számtalan magyartalan megfogalmazás, nem végigvezetett gondolat jellemzi, néhol csak felsorol bizonyos történéseket, de a mélyebb elemzést nem adja át – feltehetőleg teljességre törekedett, életének szinte pontos rögzítésére, amely néhol az átgondoltság rovására ment. De ettől függetlenül a világjobbító idealizmus átüt a lapokon, és közben teret ad a kételynek is. Annak, hogy meggondoljam, mennyire érte meg ez az eltökéltség, milyen áldozatokat követelt.