Izgő-mozgó ​nagyváros 12 csillagozás

A földalattitól a felhőkarcolóig
Didier Balicevic – Anne-Sophie Baumann: Izgő-mozgó nagyváros

A forgó-mozgó járművek és az építkezés sürgés-forgása után most üdvözlünk a nagyvárosban! Július végén jelenik meg az Izgő-mozgó nagyváros, amelynek több mint 55 mozgatható eleme csak arra vár, hogy mozgásba hozd velük a nagyvárost.
Szeretnéd tudni, mit rejt egy felhőkarcoló? Érdekel, hogyan irányítjuk a közlekedést? Kíváncsi vagy, honnan ered az elektromos áram, amelynek segítségével esténként megvilágítjuk az utcákat? Vagy arra, milyen egy tűzoltólaktanya belülről?
Anne-Sophie Baumann keresztül-kasul kóborolt a városban, megfordult szinte valamennyi utcában, beszélt rendőrökkel, tűzoltókkal, pékekkel, építési és közlekedési szakértőkkel, most pedig veled is megosztja, amit megtudott, Didier Balicevic részletgazdag illusztrációinak köszönhetően pedig te is átélheted, amit ő.

Segíts a mentőautónak a helyszínre érni, vezesd a liftet az emeletek között, fedezd fel a boltok kirakatát, és formáld a várost a saját kedvedre!

Kolibri, Budapest, 2017

PTJulia P>!
Didier Balicevic – Anne-Sophie Baumann: Izgő-mozgó nagyváros

Mozgalmas, informatív, térbeli ismeretterjesztő mesekönyv a nagyvárosok világáról! Vidéki „parasztbácsi felmegy Pestre” ismeretekkel rendelkező gyerekeim számára egy új világ jelent meg a könyv lapjain :-)) Emellett röviden, érthetően folyamatábrákkal tanítja meg a hulladékgazdálkodást, az elektromos áram létrejöttét és útját, valamint a víz-szennyvíz kérdéskörét is (többek között). A 3D-vel és tili-toli liftekkel, autókkal még én is el tudnék tölteni egy jó félórát, ha hagynának persze :-))

szabadosági I>!
Didier Balicevic – Anne-Sophie Baumann: Izgő-mozgó nagyváros

Baromi jó könyv!!! Barátnőm 3 éves kislányának vittem ajándékba, és 20-szor kellett megnézegetni vele. Mindig találtunk újabb és újabb kihajtani való kis lapocskát. Zseniális. Nagyon ajánlom! :)

windflower>!
Didier Balicevic – Anne-Sophie Baumann: Izgő-mozgó nagyváros

Nagyon szuper nyitogatós, tologatós, forgatós könyv pop up résszel. Kisfiam (majdnem 4) egyik kedvence az éjjel nappal a repülőtérennel együtt, nagyon leköti. Nagyméretű, nagyon informatív rengeteg böngészni valóval. Itt sem jó az oldalszám kiírás, nettó 16 oldal.

Vörös_Brigitta>!
Didier Balicevic – Anne-Sophie Baumann: Izgő-mozgó nagyváros

A járműves megvan itthon, ezt könyvtárból kölcsönöztük. Jópofa ez is, sok nézegetni-felfedezni való részlettel, és talán kevésbé sérülékeny, a járműveknél elég sok mozgó rész kikopott a könyvből, pedig vigyáztunk rá. Nagyon tetszik, hogy egész egyszerűen bemutatja az újrahasznosítást, víz-szennyvíz és áram hálózatot, és pár gyártási folyamatot is. (A 3 évesem kedvence a cukorkakészítés, a víz-szennyvízhálózat, és a végén a kihúzható emeletes házak. A 6 évesnek rögtön az első oldal, amikor kinyitjuk, mennek a kocsik.)
A fél csillag mínusz azért, mert nincs külön óvoda, hiába kereste a kicsi fiam (lévén a nagy oda jár, ő meg most készül menni 2 hét múlva), de azt mondtam neki végül, hogy az iskolánál vannak az ovisok, csak alszanak benn.