Babe, ​a bátor kismalac 15 csillagozás

Dick King-Smith: Babe, a bátor kismalac

A Hogget-farm új lakójában, Babe-ben a gazdaasszony nem lát mást, mint szalonnát, hurkát, kolbászt és egyéb finomságokat. A kismalac mégsem kerül az ünnepi asztalra:. Kiderül ugyanis, hogy ügyesebben bánik a birkákkal mint bármelyik juhászkutya. Hamarosan Mr .Hogget nélkülözhetetlen segítőjévé válik, a farmer pedig egy merész tervet kezd el szövögetni.
Az emberek módfelett jól szórakoztak. Nevettek azon, ahogy Babe fut, bár többen arra is felfigyeltek, hogy nem is olyan lassú. Kacagtak, ha arra gondoltak, hogy juthat valakinek ilyen képtelen ötlet az eszébe, malaccal tereltetni a birkákat! De legfőképpen azon mulattak, hogy visít Babe futás közben. A fülsiketítő hangot Babe izgatottságának és félelmének jeleként értelmezték. Kétségtelen, Babe izgatott volt, de nem azért, amiért azt a nézők gondolták. Nem kisebb hírű versenyen vett részt, mint a Juhászkutyák Nagydíján.

Eredeti megjelenés éve: 1983

LAP-ICS, Debrecen, 1996
110 oldal · ISBN: 9634341896 · Fordította: Váradi Judit

Cukormalac P>!
Dick King-Smith: Babe, a bátor kismalac

Ahogy a Malac a pácbant, úgy gyerekkoromban számos alkalommal láttam a bátor kismalac „főszereplésével” készült, díjnyertes mozifilmet is, így alaposan a retinámba égett minden pillanata, még ha alapjáraton ki tud törni a frász a beszélő állatoktól. Erre a könyvre állományból kivont, leselejtezett kötetként találtam a könyvtárunkban és egyből rengeteg emlék szállt meg, az olvasásnak köszönhetően sikerült jó pár évet visszarepülnöm az időben. Igazán kellemes kis múltidézés és kikapcsolódás volt most ez, habár az elején megint előjött belőlem az érzés, ami miatt tökéletesen együtt tudok érezni a főszereplő állatkával. (Malac malacnak sorstársa ugyebár, copyright by Piggy Coelho.) Maga a történet viszont kiszámíthatósága ellenére nagyon szépen van felépítve, a stílusa, nyelvezete egyszerű, gördülékeny, s hiába ismered már töviről hegyire a mozifilm miatt, meglepetéseket attól még tartogathat. Amire hívatott, arra tökéletesen megfelelt most ez a rövidke, az illusztrációk pedig különösen tetszettek, pláne a színezhetőségük miatt.

LAP-ICS, Debrecen, 1996
110 oldal · ISBN: 9634341896 · Fordította: Váradi Judit
nagy_anikó>!
Dick King-Smith: Babe, a bátor kismalac

Egy mese nem csak gyerekeknek.
Szeretettel olvastam minden sorát. Babe, a kismalac, aki meghallgatja a körülötte élő állatok mondandóját. Bizony, nagyon sokszor könnyebb sőt élvezetesebb is lenne életünk, ha meg is hallgatnánk nem csak hallanánk, amit mások mondanak.
Így sikerült Babe-nek is „szót értenie” a csökönyös birkákkal. Igaz kellett hozzá Mr. és Mrs. Hogget a nagyon jószívű gazda és felesége no persze Fly, aki „szárnyai alá” vette a kismalacot.

t_eniko2014>!
Dick King-Smith: Babe, a bátor kismalac

Nagyon aranyos és tanulságos mese, gyermekek és felnőttek számára egyaránt.

knitta02>!
Dick King-Smith: Babe, a bátor kismalac

Véletlenül bukkantam erre a könyvre egy kihívás kapcsán. Szeretem az állatos történeteket, így ez sem maradhatott ki és mivel a filmről is csak halvány emlékeim vannak, így az olvasásában abszolút nem befolyásolt.
Egy nagyon egyszerű, szerethető kis könyv, egyszerű illusztrációkkal.
Ezen a tanyán másképp mennek a dolgok. Ugyanúgy esélyt kap a sovány kismalac, mint a törött lábú juh vagy az öregedő juhászkutya. Mindenki egyformán fontos. Mr. és Mrs. Hogget nagyon jószívű gazdák és ez az állataikon is látszik!
Fly, Babe pótmamája nekem kicsit ellenszenves szereplő. Bölcs, de kissé gőgös. Babe meg pont az ellenkezője. Túl türelmes, kedves és udvarias.
Izgalomnak sem volt híján, mert mindig történt valami: rablók, vad kutyák és persze a verseny, de ugyanúgy volt ok a szomorkodásra is: az elválás fájdalma és egy kedves barát elvesztése.
A végén kicsit szégyelltem is, hogy húsevő vagyok. Az a sok cuki állat…
Kicsit befejezetlen. Az eredményhirdetés után mintha egyszer csak elvágták volna, de ettől függetlenül egy nagyon aranyos, gyorsan olvasható könyv nem csak gyerekeknek.

lampard12>!
Dick King-Smith: Babe, a bátor kismalac

Rövid, tanulságos kis könyv volt:) Lám kedvességgel mi mindent elérhet az ember(állat).Nagyon szimpatikus volt Mr. és Mrs.Hogget,ahogy az állatokkal bántak sokmindent elmond róluk:) A könyv vége számomra túlságosan rövid lett, szívesen olvastam még volna az emberek/újságok/tévék reakciójáról ezután a nem mindennapi verseny után.

Lahara IP>!

Mi birkák, juhok,
Bárányok és kosok,
Vagyunk elég okos gyapjasok,
Csak ezt nem tudják a farkasok.

10. fejezet. - Jegyezd meg jól!