A ​reformáció története 5 csillagozás

Diarmaid MacCulloch: A reformáció története

Diarmaid ​MacCulloch az Oxfordi Egyetem egyháztörténeti professzora, a Brit Akadémia és a Királyi Történelmi Társaság tagja. Több könyvet publikált a Tudor-korról és a kereszténység történetéről. E kötete 2003-ban elnyerte a Wolfson-díjat, 2004-ben a Brit Akadémia Díját, 2005-ben pedig az Amerikai Könyvkritikusok Országos Körének díját is.

Művében a reformáció és az ellenreformáció történetét mutatja be, de olyan átfogó képet vázolva fel, hogy könyvét nyugodtan nevezhetnénk Európa történetének a „hosszú tizenhatodik század”-ban, az 1490 és 1618 közötti időszakban. Sőt egészen az 1700 körüli „fordulópontig” követi a reformáció történetét, összegző fejezetei pedig máig tartó hatását is felmérik. Maga Luther csak az első száz oldal után jelenik meg, MacCullochnak tehát alkalma nyílik a késő középkori vallási és teológiai problémák alapos ismertetésére is. Ez a könyv elsősorban vallástörténeti mű lenne – de mivel a vallástörténet e korban szorosan összekapcsolódott a… (tovább)

Európa, Budapest, 2011
1184 oldal · ISBN: 9789630792813 · Fordította: Varga Benjámin

Nikolett0907 P
Diarmaid MacCulloch: A reformáció története

Számomra igen színes, érdekes és beltartalmilag remekül megírt kötet.
A témát szeretőek és a kevésbé érdeklődőek is megtalálhatják benne amit érdekelheti őket.
A lapok között egy enyhe humor búvik meg, mely a szárazabb részeknél remek oldódást okozott és ismételten frissítette a figyelmemet az olvasottakra.
Senkit ne riasszon el a mérete, erről kevesebbet írni vétek lenne.
Egy élmény volt.

Varga_Bennó
Diarmaid MacCulloch: A reformáció története

Nyugodt szívvel merem ajánlani, nem azért, mert én fordítottam, hanem mert ritka jól megírt, alapos, jó humorú, színes és kellően érzékeny monográfia, a témában járatosaknak és járatlanoknak is fogyasztható, és annak is van mit eltanulnia belőle, akit a téma közelebbről nem érint.

Gerimur
Diarmaid MacCulloch: A reformáció története

Jó könyv, emlékezetes részekkel, mindazonáltal az író sem tudott kitörni az angolszász-központúságból, továbbá az evangélikus egyház későbbi (17. századi) történetét elhanyagolja, a magyarországi reformációról gyakorlatilag nem tud semmit, csak az erdélyit emlegeti… szóval nem tökéletes, de jó könyv. A fordítás atom!