A ​szoptatás női művészete 6 csillagozás

Diane Wiessinger – Diana West – Teresa Pitman: A szoptatás női művészete

A ​szoptatás napjainkban – így tudsz te is sikerrel járni!

Elfogadott tény, hogy kisbabád táplálásának és gondozásának legtermészetesebb és legegészségesebb módja a szoptatás. A La Leche Liga – a várandós és szoptató kismamák támogatása mellett elkötelezett, nemzetközileg elismert szervezet – már édesanyák több generációjának segített a szoptatás művészetének elsajátításában. Most pedig hosszú előkészítő munka után a La Leche Liga Magyarország kiadásában magyarul is megjelenik ez a kitűnő és világszerte nagysikerű kézikönyv. A kisbaba érkezésére való felkészüléstől az elválaszt(ód)ás tematikájáig, a szoptatási pozícióktól az anyatej fejéséig és tárolásáig számtalan szoptatási tanács, történet és tudnivaló található benne. A témakörök széles skálája garantálja, hogy a kismamák bármilyen helyzetben haszonnal forgathassák tudástárunkat. Illusztrációkban, tudományos kutatási hivatkozásokban – és magyar édesanyák saját tapasztalatokban gazdag, igaz történeteiben is – bővelkedő… (tovább)

480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630868808 · Fordította: Zubovics Katalin
Demax Művek, Budapest, 2013
488 oldal · ISBN: 9789630868808 · Fordította: Zubovics Katalin

Diane Wiessinger – Diana West – Teresa Pitman: A szoptatás női művészete

Tudom, elég béna címe van, de a könyv maga szuper jó. Alaposan kitér minden helyzetre, gondra és praktikus tanácsokat ad.
De mégis vannak formabeli problémák a könyvvel:
– Ki bírja el ezt a könyvet kismamaként?! Az első 100 és az utolsó 100 oldal miatt ínhüvely-gyulladást kaptam. Fél kézzel tartani ugyanis marha nehéz. Márpedig nekem szoptatás közben volt rá a legtöbb időm.
– Kinek nem hiányoznak néha az ékezetek?! Nekem ugyanis elégé hiányoztak egy-egy csorba szónál.

Az egyetlen dolog, amivel nem értek egyet, az a várandósság alatti szoptatás. Szerintem kell a testünknek egy kis szünet, egy kis feltöltődés. Aztán meglátjuk nálunk hogy lesz. Most egyenlőre idegenkedek a dologtól.

2017.04.16.: Megmértem: 80 dkg a könyv. Nem tűnik így soknak, na de félkézzel tartani!

EGY TIPIKUS, JÓL TÁPLÁLT TOTYOGÓ MINTAMENÜJE

[nem kell komolyan venni!]
Kora reggel: ébredés, szoptatás.
Reggeli: két falat sonka; a többi a padlóra. Egy harapásnyi pirítós.
Késő délelőtt: szoptatás még háromszor a reggeli és ebéd között. Néhány darab szőnyegszösz.
Ebéd: fél tubus rikító rózsaszín rúzs. Maréknyi kutyakaja [bármilyen ízben]. Egy jégkocka.
Ebéd után: szoptatás, szundi.
Délutáni nass: egy kavics vagy nyers bab, bal orrlyukba gyömöszölve.
Vacsora: gyümölcslével leöntött krumplipüré. Két cafat csirkehús, egy zöldbab.
Lefekvés előtti nass: konyhapadlóra hajított pirítós.
Késő este:alvásba torkolló szoptatás.

271. oldal Harmadik rész, Tizenharmadik fejezet, A szilárd táplálékok bevezetésének könnyű módja

deardurr

Ha a szoptatott baba túl sok vasat kap, ezzel a nem megfelelő bélbaktériumokat táplálja. A te csodálatos tejed egy laktoferrin nevű fehérjét tartalmaz, amely megköti a babád által nem felhasznált vasat, megakadályozva a káros bélbaktériumok táplálását. A kiegészítő vaskészítmények maguk alá gyűrhetik a laktoferrint, a rossz baktériumok elszaporodhatnak, aminek gyakori következménye a hasmenés, sőt akár mikroszkopikus méretű vérzés.

178. oldal, Második rész, Nyolcadik fejezet, A hatodik hét és a negyedik hónap között felmerülő aggodalmak

deardurr

A szoptatott kisbabák pelenkájának illata hasonlít az aludttej, a kenyér vagy akár a chedar sajt, esetleg a pattogatott kukorica szagára – élesztős vagy csípős, de egyáltalán nem kellemetlen szag. Ez tulajdonképpen logikus. Végtére is az anyatejednek össze kell dolgoznia kisbabád bélbaktériumaival. És a természet tudja, hogy minél vonzóbbnak találunk mindent a kisbabánkkal kapcsolatban, annál könnyebb gondoskodnunk róla. No és azok az illatosított babakrémek és hintőporok? A legtöbb akkor került a piacra, amikor a tápszeres táplálás és az azzal együtt járó – mondjuk úgy – illatok megjelentek.

133-134. oldal, Második rész, Hatodik fejezet, Mi van a pelenkában?