Katlan (Aliens) 19 csillagozás

Diane Carey: Katlan

Az Umiak űrcirkáló gátlástalan kapitánya titkos találkozóra készül egy névtelen csempészhajóval, ám a cirkálón szolgáló kadétok zendülése keresztülhúzza a számítását. És mint ha ez még nem volna elég, az Umiak rakterében rejtegetett csempészáru – egy fészekaljnyi hibernált idegen – kiszabadul…

A zendülés egyre fogyatkozó résztvevőinek így már nem csupán a kapitánnyal és a hajóra érkező csempészekkel kell szembeszállniuk, hanem az idegenekkel is fel kell venniük a harcot, ha életben akarnak maradni.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Szukits, Szeged, 2011
320 oldal · ISBN: 9789634972242 · Fordította: Habony Gábor

Akherón P>!
Diane Carey: Katlan

Nem sűrűn olvasok értékeléseket, most is kár volt. Már előre untam a könyvet, féltem hogy egy förtelem lesz az egész. Erre nem, lassacskán ráhangolódtam és remekül szórakoztam. Rögtön Amy Kathleen Ryan Ragyogása ugrott be a műről. Jó karaktereket vonultatott fel a szerző, volt benne egy-két érdekesség is és a xenokat is csak annyira rakta be, amennyire kell.

Blissenobiarella>!

-Ez mi volt? – kérdezte Gunny maga elé húzva mindkét kezét, mint valami nagy mókus.

51. oldal, 3. fejezet

Blissenobiarella>!

– […] Leeresztjük a vitorlákat, és befogunk minden létező szelet! Ugrás, tengeri majmok! Valakinek működtetnie kell a hajót és meg kell szelidítenie a galaxist! Szóval, vitorlát le, horgonyt fel, meg az összes klisé!

320. oldal, 24. fejezet

Blissenobiarella>!

– […] Szeretem a gazdag embereket.
Keith vágott egy grimaszt.
-Szereti a gazdag embereket?
-Hát persze! Csak egy gazdag és termékeny társadalom tud felfedezni és terjeszkedni. Szeretem a terjeszkedést! Na meg, te álltál már szegény ember alkalmazásában?
A szakács eltűnődött egy pillanatra, azután kihúzta magát.
-Ez igaz… Még soha nem gondoltam így a dologra! Most már legalább azt tudjuk, miért maga a kapitány!

35.-36. oldal, 2. fejezet (Szukits, 2011)

Blissenobiarella>!

-Sötét van – mormolta Dylan. – Ezt nagyon nem csípem…
-A szemünk miatt – jegyezte meg Leigh. – A pupillánk nem tud eléggé kitágulni.

266.-267. oldal, 18. fejezet

Blissenobiarella>!

A hő nem növekszik. A hideg annál inkább. Ezt mindenki tudja.
De senki nem ismeri el.