Christopher ​Chant kilenc élete (Chrestomanci-krónika 2.) 24 csillagozás

Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Christopher apja és nagybátyja varázsló, az anyja is boszorkány, mégis a fiúnak legfeljebb az álmai mondhatók mágikusnak. Mikor azonban rájön, hogy álmait életre tudja kelteni, minden megváltozik. A fővarázslók úgy döntenek, hogy a fiúnak a Chrestomanci-kastélyban kell élnie, ott kell tanulnia, hogy majdan az öszes varázsló mestere lehessen. Ám Christophernek egyáltalán nics kedve ahhoz, hogy ő legyen a következő főmágus. Sokkal jobban szeretne krikettezni, és tovább vándorolni titkos álombeli világaiban. Hamarosan felfedezi azonban, hogy a sorsot nehéz elkerülni, és arra is rádöbben, hogy hiába van az embernek több élete, az bizony néha roppant kellemetlen – kivált ha olyan könnyen elveszíthetők. Pedig a fiúra nagyon fontos feladat vár! És Christopher akcióba lép…

Eredeti megjelenés éve: 1988

Geopen, Budapest, 2002
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639093548 · Fordította: Kiss Marianne

Lahara IP>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Borzasztó ronda a borító, pedig a történet nagyon jó. A macska jó fej benne, az élő istennő igazi jó könyvmoly. :))

altagi P>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Ez a legszerencsétlenebbül sikerült borító, amivel mostanában találkoztam, de ez szerencsére nem vette el a kedvemet az olvasástól. :)
Mindenképpen szerencsés, hogy a sorozat nem kronológia sorrendbe lett rendezve, mert a legtöbb kérdés, ami az első rész után maradt, ebben meg lett válaszolva.
Valamiért nekem mégsem tetszett annyira, mint a Diana Wynne Jones: Varázslatos élet. A fantázia nagyon szárnyal ebben is, viszont a cselekmény egy kicsit kesze-kuszább. Christopher viselkedése nekem nagyon ellentmondásos volt, néhol nem igazán tudtam követni, hogy éppen mit miért csinál.
A többi szereplő és a világaik nagyon jól vannak viszont megírva, az összetettsége ellenére is könnyen érthető. Az élő istennőt nagyon megkedveltem, a Millie-mániájával nagyon aranyosra sikeredett.

Liliane P>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Nagyon szeretem ezt a világot. Kár, hogy nem fordították le a többi részét is.

Mafia I>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Jó lenne, ha kihozták volna a többi kötetet is… kár, hogy nem lett sikeres, olyan jó kis könyv ez.

Róka>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Nagyon régen, nagyjából tíz évvel ezelőtt olvastam először. Kicsit mókásnak találom, hogy pont ezzel kezdtem akkoriban a sorozatot, csak utána olvastam el az első részt, mivel így pont kronológiai sorrendben olvastam el őket… :) Sokkal jobban is tetszett ez a rész, mint a Varázslatos élet vagy a Vigyázat, boszi van az osztályban!.

Akkoriban nagyon tetszett a könyv, 5/5 volt nálam, fel is került kívánságlistára, hogy majd egyszer. Aztán mostanában újraolvastam, és most is jó volt, mégsem az a könyv, amit mindenképpen szeretnék a polcomon látni. Tetszett, de nem annyira, mint akkoriban. Kicsit gyerekes volt az egész, leginkább a lezárás tűnt ettől összecsapottnak, túl könnyen és hamar megoldódtak a problémák, túl hamar lett vége. (Erre értem, hogy gyerekes, remélem, érthető valamennyire, mit akarok mondani :) ). Persze, tudom, gyermekregény, de azért a vége több nehézséget is elbírt volna, kaphatott volna egy „rendesebb” lezárást is.

Elyndelou>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Jó kikapcsolódás volt így a nagy tanulás közepette. Érdekes volt jobban megismerni a világot, mint az első részben tehettük (ha jól emlékszem). Gyerekkoromban biztos nagyobb hatást tett volna rám, de így majdnem-felnőtt fejjel kicsit egyértelműbben át lehetett látni a jellemeken. De végül is nem a korosztályomnak van írva :)
(De azért elég szórakoztató volt :D)

Beriniki>!
Diana Wynne Jones: Christopher Chant kilenc élete

Tetszett a könyv.Nagyon különleges a történet. Sajnálom hogy a következő részét már nem fordították le :(

Chrestomanci-krónika sorozat · Összehasonlítás