Jack ​árnyékában 323 csillagozás

London 1888
Hasfelmetsző Jack.
Egy név, ami félelemben tartja London lakosságát.
Egy kíméletlen gyilkos, aki sorra szedi áldozatait, majd váratlanul eltűnik.

London 1892
A nemesi Gray család legfiatalabb sarja, Katherine élete irigylésre méltó, ám a fényűző bálok korántsem elégítik ki vágyait.
Napjai egyhangúan telnek, egészen addig, amíg a gyilkos vissza nem tér a városba.
Hasfelmetsző még kegyetlenebb, még veszedelmesebb, mint korábban, már senki sincs biztonságban. Katherinet a feltárandó titkok éltetik, még attól sem retten vissza, hogy árnyékként eredjen a gyilkos nyomába.
Nyomozása közben veszélyek sora zúdul rá. Segítségére a jóképű, ám rendkívül öntelt Victor Reed siet. Az érzelmeik megvédik vagy talán még nagyobb veszedelembe sodorják őket?

Ha Jack gondolatai mögé látsz, rájöhetsz, mi vezérli.
A kérdés már csak az, hogy utána el tudsz majd menekülni?

Eredeti megjelenés éve: 2022

Pitypang, 2022

Mulán>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

Mostanában nem szoktam már írni véleményt vagy csak nagyon ritkán de ezt nem tudom kihagyni hogy ne írjam le. Szóval én a magyar szerzőkkel hadilábon állok de azért látod néha nekem is becsúszik egy a látóterembe. Ez a könyv úgy jött velem szembe hogy lapoztam a tiktok-ot és feldobta Diana Hunt író oldalát egy részletet felolvasva ebből a könyvből, na mondanom se kell kb hússzor meghallgattam majd mondtam hogy nekem ez kell és szerencsére egy barátomnak meg is van a könyv kölcsön is adta aztán pikpak kiolvastam. Én tényleg mindenre számítottam de erre nem, ez valami briliáns volt, fogalmam se volt arról hogy ki a tettes mindenki gyanús volt de persze nem az lett akire tippeltem, az egész történet ahogy épül fel valami zseniális, a kedvenc írómmal vetekszik számomra ez a kötet. Viszont nekem kicsit lezáratlan maradt a vége mert tudni akartam volna hogy mikor a végén megtalálják a tudjuk kit és tudjuk hogyan… hogy utána mi történt mert nekem kicsit túl gyorsan lezárt lett.Persze a vége egy részből nekem túl gyorsan lezárt lett a másik meg hogy annyira szomorú kegyetlen hogy fájt, rendesen fájt szívem utána. @DianaHunt fantasztikus író vagy de ezt a történetet kegyetlenül zártad le. imádlak.

Amál P>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

Meg kell mondjam, hogy annak ellenére, hogy ez egy thriller, én nagyon jól szórakoztam olvasás közben. Nem olvastam eddig még az írónőtől, úgyhogy nem tudtam, hogy mire számítsak, de imádtam a stílusát. Annyira tökéletes szereplőt hozott létre Katherine személyében, aki egyszerre volt önfejű, makacs, túlságosan kíváncsi, de nagyon jószívű és segítőkész is, hogy nekem kedvencem lett. Imádtam az élcelődéseiket, szócsatáikat Victorral, aki szerintem egy szuper pasi lehetett volna, ha nem derül ki róla a végén az igazság. Sajnálom, hogy a történet nem úgy alakult, ahogy vártam, mert Katherine Gray és Viktor Reed megérdemelte volna, hogy kiteljesedjen a szerelmük, ők tényleg összeillettek minden tekintetben. A történet folyamán volt pár tippem, hogy ki lehet Hasfelmetsző Jack, de az igazi gyilkos eszembe se jutott. Így kell megírni egy könyvet, ami egyszerre izgalmas, brutális és véres, de mégis szórakoztató, remek kikapcsolódást nyújt, és a végén egy kicsit összetöri a szívedet. Biztos, hogy Diana Hunt többi könyvét is el fogom olvasni, mert remek stílusban ír, ez most nagy kedvenc lett és csak ajánlani tudom mindenkinek!

RTMariann P>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

„A pokol nem létezik, az emberek teszik azzá a világot.”

Egyszerűen szóhoz sem jutok…
A borító abban a percben elvarázsolt, ahogy megláttam. Ráadásul Hasfelmetsző Jack? Ne viccelj, ez kell nekem!

Azonnal magával rántott a történet és nagyon gyorsan le is daráltam. Egyszerűen fantasztikus, ahogy az írónő felvezeti és építi a történetet. Láttam minden sötét sikátort, hallottam minden neszt, hevesebben dobogott a szívem Katherine-ével együtt.
A karakterek szeretnivalóak voltak és tökéletesen illeszkedtek a viktoriánus korszakhoz. A helyszínek leírása, a szavak használata, az érzelmek festése mesteri.

Nem fogom elmesélni miről szól, mert hátborzongatóan jó élménytől fosztanám meg az olvasókat! Amire számíthat : meglepetések végtelen sorozata!

Már olvastam, amikor rájöttem, hogy magyar szerző írta. Ez egy kicsit kibillentett. Nem is tudom talán elmagyarázni miért. Ha külföldi író könyvét olvasom csak sodródom a történettel. Mikor tudatosult, hogy hazai író műve kissé megváltozott az olvasásom ritmusa. Mintha többet várnék el tőlük. De nem azért, mert nem képesek rá, hanem pontosan azért, hogy minél több kiemelkedő magyar írót ismerjek meg. Kritikusabb is vagyok velük és keresem a hibákat. Ebben a könyvben több, mint 300 oldalon át kerestem a hibát (nem helyesírásira gondolok) és úgy csuktam be a könyvet, hogy nem találtam. Viszont a történet nem enged el. Egyfolytában azon kattogok, hogy mi lett volna ha…

Ha ennyire elégedett vagyok miért a fél csillag levonás? Pontosan a mi lett volna ha miatt. Rengeteg izgalmas irányt vehetett volna még a sztori. De ez nem hiba. Így született meg az író fejében a könyv. Hiába volt egyértelmű hova fut ki minden szál, ha nem akartam látni. Kissé csalódott vagyok, mert olyan áldozatot is követelt Hasfelmetsző hajszája, amit nem lett volna szabad.

Ez a könyv magával ránt és nem ereszt! Olvassátok!!! ♥

dontforgettosmileandread P>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

„A szerelem szép, mindig ezt halljuk, nem igaz? A vele járó fájdalomról már kevesen beszélnek. Azt hiszem, megértettem, miért. Ha ezt hangoztatnák, senki nem akarna ebbe a verembe beleesni. Mégis ki szúrna tört önként a saját szívébe?”

A legtöbben azt hiszik, ajánlót írni könnyű! Ohó, még mit nem… Pláne az ilyen könyvekről! Félreértés ne essék, rendkívül tetszett! Ez az a fajta könyvélmény, amit mi olvasók keresünk a könyvekben.
Ellenállhatatlan volt, két este alatt olvastam el , az egyiken egyben daráltam le 210 oldalt, majd csak azért tettem félre, hogy még egy napig a bűvöletében legyek.

Egészen eddig fogalmam sem volt róla, hogy milyen a jó thriller. Arról meg, hogy mitől lesz letehetetlen egy romantikus thriller , végképp nem.
Új kilátásba helyezte a két műfajt és a belőlük gyúrt új, észveszejtő kombinációt.
Hasfelmetsző Jack történetét mindenki ismeri. Ám ilyen módon, még sosem láthattuk.
Sötét és kietlen, London hátborzongató, mégis hívogatóan tekint rád.
Milyen lesz a könyv? Elkezded, beleszeretsz ( pláne ebbe az elképesztően igényes kivitelezésbe, mely magához csalogat), találgatsz, lapozol – szigorúan mindig csak még egy fejezetet – vége. Vége?! Átvertek, a fenébe és még élvezted is. Majd hosszú percekig (napokig?)merengsz rajta még.

Az Őrületbe kergetsz-nél már tudtam, hogy Dia stílusa egyedülálló, és ez itt sem volt másképp. A 19.századi Anglia – viktoriánus- hangulatot tökéletesen hozta, a két karakter zseniális volt , a gyűlöllek, de szeretlek és megy az adok-kapok kellően lazított egy kicsit a feszült, félelmetes hangulaton. Személy szerint Katherine karaktere nagyon bejött, bátor, okos magabiztos és rendkívül vakmerő, hiszen arra vállalkozik, hogy az unalmas bálok helyett ő inkább lerántja a leplet, ami még a rendőrségnek sem sikerült és felfedi Jack kilétét. Vajon sikerül? Túljárhat ő egymaga egy eszelős sorozatgyilkos eszén?
És a végén úgy teszed le, hogy még sokáig nézed. Nézed ezt az elképesztő borítót, végiggondolod a cselekményt újra és újra : áh tudhattam volna. Tudnom kellett volna. Dehogyis! Ne áltasd magad!
Már az előző regénynél is kiemeltem:az utolsó képkocka az övék . A i-re a pontot a regény teszi fel és egy olyan csavarral, ami gyökeresen megváltoztatja mindazt, amit eddig olvastál és amire eddig gondoltál.

Dróton rángat, mint egy marionett bábut, mégis élvezed! De még mennyire. Imádsz gondolkodni, találgatni, majd azt is szereted, amint túljárnak az eszeden. Nem ő? Ő? Á, az kizárt… vagy mégis?
Ez a könyv felfal. Úgy mászik be az elmédbe, hogy észre sem veszed, közben te is beleköltözöl. A te szíved is hevesebben ver. Izgulsz. Képek peregnek le előtted, ott sétálsz árnyékként a londoni utcán, legszívesebben visszafordulnál. Nem fogsz.
De maradhatsz-e végig árnyék? Vagy egy óvatlan pillanatban: rád is lesújtanak. Bizony! Egy könyv képes erre! Pláne ha erről a kötetről van szó.
Azt hiszem elég lesz, mert én még órákig tudnék mesélni.
Na olvassátok! Hagyok időt…
És örüljetek! Ti elsőre olvashatjátok! Használjátok ki! Köszönöm az élményt, @DianaHunt ! ♥
Illusztrációm: https://www.instagram.com/p/CmUXjOzNA7I/…

Kriszta_89 P>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

Nekem valami hiányzott belőle, több izgalom, egy nagyobb csavar. A könyv 2/3-a után veszett el a kis lelkesedésem, és onnan kezdtem el érezni, hogy valami kell még ebbe a történetbe. Ezért a vége sem tudott letaglózni úgy, lehet azért mert már az elején kitaláltam ki a gyilkos, és valahogy el sem tudott a történet ettől a gondolatmenettől tántorítani, nem tudta ezt kétségbe vonni. Egy olyan csavart vártam a végére, ami teljesen üti majd az elképzelésem és ezáltal lett volna a bumm, ahogy átvágja az egészet keresztbe és kasul.
Lehet ez az én egyéni szociális problémám, és akik nem tartanak ki ennyire az elképzelésük mellett nekik végig izgalmat tartogat.
A történetet nagyon jól belehelyezte az írónő az adott korba, a karaktereket is jól megformálta. Ami pedig nagyon nagyon, de nagyon tetszett az a borító és a sok illusztráció a könyvben, a belső borító térképe zseniális, a levelezések, újságcikkek. Ezáltal még jobban a 19. századi Londonban érezzük magunkat.

Diana Hunt: Jack árnyékában

Diana Hunt legújabb regényében magasabbra helyezte a lécet, s egy merész módon megalkotott történetet tár elénk. A Hasfelmetsző köré épített cselekményszál félelmet kelt az olvasóban, ugyanakkor maga elé szögezi és a bűvkörébe vonja!

A Jack árnyékában egy rendkívüli alapossággal, furfangos megfogalmazással és elképesztő csavarokkal teletűzdelt romantikus thriller. Amikor azt hinnéd, hogy elérted a kötet tetőfokát, akkor jön egy csavar, egy visszafordíthatatlan pillanat, egy hatalmas ütés, ami megmagyarázhatatlanul felforgat mindent és leesett állal olvasod majd az utolsó mondatokat!

Az Őrületbe kergetsz című kötettől sokban különbözik, mégis olyan sodró lendületű utazáson vehetsz részt, mint akkor, abban a regényben! Ám a 19. századvégi London teljesen transzba ejt és olyan élménnyel gazdagodsz, amire egyáltalán nem számítasz!
Személy szerint tudtam, hogy Diana piszkosul jól ír, viszont én magam is meglepődtem a szédületes sorokon, a kiszámíthatatlan végkifejletről nem is beszélve.

A teljes értékelésem itt olvasható:

morcosmacska>!

TE.JÓ.ÉG!!!
Mindenre számítottam, de erre nem….
Többször említettem már, hogy a thriller és a horror nem az én műfajom, rendszerint nem is erőltetem. Erre itt vagyok, rekord sebességgel befejeztem egy romantikus thrillert, csak pislogok, folynak a könnyeim és még akarok!!!

Dia fantasztikus leleményességgel (és feltételezem rengeteg kutatómunkával) repített vissza minket a viktoriánus kori Londonba. Hihetetlenül pontos, korhű leírásokkal, és szituációkkal találkozhat az olvasó.

Imádtam:
– a váltott szemszöget (Katherine izzasztó és rendkívül mozgalmas nyomozását váltották Jack naplóbejegyzései, levelei)
– a rengeteg titkot és nyomot
–, hogy Katherine egy nagyszájú, bátor és merész csaj, aki nem fél egy hidegvérű gyilkos után szaglászni
– Reed templomos jelenetét!!! off
– Jack szemszögét és az indítékait
– a főszereplők közti macska-egér játékot és szikrázó kémiát

Maga a cselekmény fordulatos, pörgős ugyanakkor könnyen emészthető (bár a napjára sem emlékszem, mikor sírtam őrjöngve egy könyvvel a kezemben…).

Ui.: A történet befejezése után a fél délutánt azzal töltöttem, hogy az internetet túrtam az igazi Jack után ^^

B_Kittina>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

Maga a fülszöveg is csábító volt számomra, de miután sok dicsérő kritikát olvastam a regényről, gondoltam, hogy én is beszerzem. Az utolsó példányt hoztam el a könyvesboltból, amit nem kevesebb, mint 20 percig kerestek az eladók a polcokon, mire megtalálták, amit innen is köszönök nekik! :D

Elolvastam és…
ATYA..ÚR…ISTEN!!!!
Nem találom a szavakat.
Odaszögezett a fotelhez ez a könyv…szó szerint. Délután leültem olvasni és éjfél előtt arra eszméltem, hogy elfogytak a lapok és nincs tovább, amit olvashattam volna. :’( :D
Izgalmas, fordulatos regény volt. A párbeszéd a két főszereplő között pazar volt, sokat mosolyogtam rajtuk.
A cselekményről nem igazán tudok spoilermentesen írni, inkább olvassa el mindenki!
Az sem egy utolsó dolog, mind a külső –, mind a belső borító csodálatos!♥

Új kedvenc könyvek és új kedvenc írót avattam!
Alig várom, hogy a többi regényét is olvashassam!

Pitypang, 2022
Papírra_vetett_gondolataim>!
Diana Hunt: Jack árnyékában

Végre egy olyan sztori, amiben megjelenik Hasfelmetsző Jack és még magyar szerző is ! *-* A megjelenése óta figyelgetem ezt a könyvet, de most már haragszok magamra, hogy eddig vártam az elolvasásával. Romantikus thriller kategóriába van besorolva, amivel eddig még nem találkoztam, emiatt egy picit tartottam is tőle, hogy ez a két műfaj milyen lesz így együtt ötvözve. Nem kellett volna ettől tartanom, mert egyszerűen imádtam e két zsáner keveredését. :) Katherine karakterét gyorsan megszerettem már a kötet elején, imádtam benne azt a lankadatlan lelkesedést, ahogy próbálja felgöngyölíteni az ügyet. Az írónő minden könyvét el szeretném olvasni a jövőben,mert a zsánerek e fajta keveredése igazán izgalmas elegyet alkot, amit imádtam olvasni ! :)

SzemreValó_könyvek >!
Diana Hunt: Jack árnyékában

1892 London, egy olyan városban találjuk magunkat, ahol a bűn, bűnözés a „megszokott”. A női lakosok rettegésben élnek, kivéve egyet, aki nem más, mint Katherine Gray. Igaz ő is fél, de nem mutatja, csak kivételes embereknek. De, hogy kitől vagy mitől félnek? Magától Hasfelmetsző Jacktől.

Katherine nem egy megszokott női szereplő. Mint, ahogy azt már megszokhattuk @DianaHunt, írónőtől nem a hagyományos történetét kaptuk, hanem ismét valami mást, valami különlegeset. Lehet elfogult vagyok, de ezt a kötetet is imádtam. Lehetséges, hogy eddig ez a kedvencem az írónőtől, persze lehet, hogy túlságosan elfogult lennék, de nem baj.

Végig feszültségben, izgalomban tart, feszültséggel és fordulatokban gazdag. Olvasás közben együtt nyomozhattam Katherine-el, azt érezhettem át, amit ő érez. Szórakoztató történet. Míg olvastam megannyi kérdés merült fel bennem, melyekre azért választ is kaptam, de az írónő egészen az utolsó sírig homályban tartott. ♥
Bővebb véleményt, itt olvashattok: https://szemrevalo.wordpress.com/2023/02/28/diana-hunt-…

millalilla013>!

Az árulást minden esetben bizalom előzi meg, ezért elviselhetetlenül fájdalmas.

SzemreValó_könyvek >!

A szerelem szép, mindig ezt halljuk, nem igaz? A vele járó fájdalomról már kevesen beszélnek. Azt hiszem megértem miért. Ha ezt hangoztatnák, senki nem akarna ebbe a verembe beleesni. Mégis ki szúrna tőrt önként a saját szívébe?

juhász_zsoo>!

Vigyázni kell a hazugságokkal, mert a végén elfeledtetik velünk, kik vagyunk.

Bookish_Moments_Blog>!

A szerelem szép, mindig ezt halljuk nem igaz? A vele járó fájdalomról már kevesen beszélnek.

szentesi_katalin P>!

A boldogan éltek egészen addig tart, míg az állatias ösztönöket kordában tudjuk tartani. Aki mást hisz, az rettenetesen naiv.

szentesi_katalin P>!

Bűnös vagyok, mert olyan emberre vágyom, kitől távol kellene maradnom.

Bookish_Moments_Blog>!

Jobb lesz, ha mindenki megjegyzi: London az én játszóterem, nem tudtok elrejtőzni előlem.

Bookish_Moments_Blog>!

Voltál már vendég a saját testedben? Félelmetes.. Azt hiszem, csupán két dolog van, ami előidézheti. A halál jeges érintése, és a szerelem lángnyelvének perzselése.