Ferne ​Ufer (Outlander 3.) 2 csillagozás

Diana Gabaldon: Ferne Ufer Diana Gabaldon: Ferne Ufer Diana Gabaldon: Ferne Ufer Diana Gabaldon: Ferne Ufer

Ihre Liebe war stärker als Zeit und Raum – damals. Werden sie jetzt das Feuer neu entfachen können? Auf der Suche nach James Fraser, dem rebellischen Clanführer, kehrt Claire Randall zurück ins schottische Hochland des 18. Jahrhunderts. Und stets sind Hoffnung. Mut und unerschütterlicher Humor ihre Wegweiser beim Aufbruch zu ungewissen, fernen Ufern…

Eredeti megjelenés éve: 1993

Droemer Knaur, München, 2016
Blanvalet, München, 2010
1080 oldal · ASIN: B004P1J4ES · Fordította: Petra Hrabak, Sonja Schuhmacher, Barbara Steckhan
Blanvalet, München, 2004

K_Mila>!
Diana Gabaldon: Ferne Ufer

Tudjátok mi kellett volna ennek a monstrumnak?
Egy bátor szerkesztö, aki igenis rá mer csapni az asztalra és kijelenteni, már pedig mi, Gabaldon nem fogunk 1200 oldalas regényt nyomtatni.
Teljesen jogosan, megjegyzem, mert ez már lassan egy vicc. spoiler Ebböl a könyvböl alsóhangon 300 – 400 oldalt kivághattak volna, mint a szél, kezdve a fölöslegesen, unalmas leírásokkal, amiknek a fele megérzésem és emlékezetem szerint Jamie vörös, válígérö haját, markáns, egyenes orrát, gesztenyeszínü szörzetét itt is meg ott is, illetve Claire göndör, kusza tincseit; na meg persze kár lenne megfeletkezni a két szép szeméröl spoiler.
És ott van még a cselekményívek. Jaj, ne!
Nem szoktam ilyet mondani, de az lassan már egy vicc. Hogy lehet, hogy oldalak tucatjain keresztül az ég szépségéröl, a tenger szimaságáról és Jamie rosszulléteiröl olvasok, olyan szinten, hogy már tudom a hányása összetevöit, ök meg képesek csupán néhány oldalon megmenteni a fél világot? Valamit nagyon elszúrtak!

csikko>!
Diana Gabaldon: Ferne Ufer

Magyar példány híján németül voltam kénytelen elolvasni, de megérte. Az első három kötet közül ez tetszett eddig a legjobban, hihetetlen az írónő fantáziája, le a kalappal!

Outlander sorozat · Összehasonlítás