Vigyázz, ​mit kívánsz! (Bűbájos boszorkák 10.) 23 csillagozás

A rémálmok áradata elönti a világot
Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz!

A három Bűbájos Boszorkánynak egészen különös, ősi gonosszal kell megküzdenie. Prue nem is sejti, hogy mibe csöppen, amikor elmegy, hogy lefényképezze Stephen Tremaine-t, a gazdag üzletembert, aki szeretne betörni a politikai életbe. A boszorkány nála pillant meg egy különös, ősi, dél-amerikai szobrot. Másnap reggel aztán minden átmenet nélkül elszabadul a lányok körül a pokol. Az egyik tragikus balesetet a másik szörnyűség követi. Phoebe meggondolatlanul azt kívánja, hogy bárcsak lenne ereje a jövőbe látva megakadályozni a szörnyűségeket. A testvéreknek nemsokára rá kell jönniük arra, hogy életveszélyes dolog meggondolatlanul kívánni valamit. A sokasodó, baljós előjelek bizonyossá teszik, hogy olyan ősi erő szabadult el a választási csatározások kellős közepén, amelyik halálosan gyűlöli a boszorkányokat. A Halliwell-nővéreknek minden ügyességükre szükségük lesz, hogy megállítsák a rettenetes események áradatát, megmentsék San Fransiscót és talán az egész világot.

Eredeti cím: Beware What You Wish

M&C, Budapest, 2006
190 oldal · ISBN: 9639663271 · Fordította: Radnóti Alíz

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell · Leo Wyatt

Gorkie P>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Szintén úgy kezdtem el, hogy nem olvastam el a fülszöveget. Ez a cím mindig jó emlékeket idéz, ugyanis az első könyv, amit magamtól vettem meg és olvastam el, ugyanezt a címet viseli, csak R. L. Stine tollából került ki. :)

Prue elmegy képeket készíteni egy képviselő jelöltről, aki nagy műgyűjtő. Majd hirtelen megszaporodnak Phoebe látomásai, egyre több embert kell megmenteni, káosz uralkodik minden felé.

Maga a történet nem volt rossz, a gonosz karaktere kifejezetten tetszett. Egyedi, eddig hasonló sem szerepelt és legyőzhetetlennek tűnik. Mivel nincs spoiler, kicsit félelmetes is. Hogy lehet megállítani spoiler?
Viszont, igencsak túl lett írva, itt-ott unalmas volt és a belecsempészett politizálás sem igazán tetszett. A vége is el volt nyújtva, nem is volt igazán izgalmas, ahogy az előző részekben.
Arról már nem is beszélve, hogy ismét ájuldozunk a tökéletes pasiktól… Mintha tinik lennének, holott felnőtt nőkről van szó. Most komolyan, miért kellett ez szinte az összes részben?

Maga az alapötlet jó lett volna, csak a kivitelezés nem sikerült fényesen. Kár érte.

M&C, Budapest, 2006
190 oldal · ISBN: 9639663271 · Fordította: Radnóti Alíz
BubbleTea>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Sajnos, nem tetszett ez a részt. :( Nem éreztem azt a megszokott hangulatot, mint a sorozat többi részénél. A sztori számomra nagyon laposra sikeredett, és sokszor erőltetettnek éreztem.
Amit viszont még jobban sajnálok, hogy magyarul nem jelent meg több rész, szívesen olvasnám tovább a három nővér kalandját.

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

És ezzel elolvastam az utolsó, magyarul megjelent, Bűbájos Boszorkák kötetet… T_T
Már nagyon régóta várólistán volt, most jól jött, hogy valami rövidebbet kerestem az Olvasás Éjszakájához… :)

A történet nekem nagyon tetszett, olvastam már sokkal és kicsit rosszabb kötetet is a sorozatban. Érdekes volt, hogy egy olyan gonosz ellen kellett harcolniuk a lányoknak, akit nem láttak és a saját kívánságaikat fordíthatta ellenük. Szegény Phoebe jól meg is járta ezzel. És végre VÉGRE Leo is megjelent… ♥ Durva, hogy 10 könyvet kellett várni rá, de végre megjelent. Vagyis, már a Merlin örökségében is megemlítették, de itt végre meg is szólalt és Piper-rel volt, szóval juhúúú♥
Ami nem tetszett egyik könyvben sem az a pasik utáni durva nyáladzás… Oké, hogy szinglik meg szép lányok meg mit tudom én, és igen a sorozatban is hangsúlyosak voltak a pasik és az életben is nagyon hangsúlyosak, de hogy minden egyes felbukannó pasi potenciális jelölt és nyáladzás célpontja, az azért picit sok…
De ezen kívül nem volt problémám a kötettel, a karakterek megfelelőek voltak a sorozatbeli énjüknek, bár Piper egy picit fura volt, de még belelfért. Érdekes volt a sztori is, olvastatta magát, szóval 5*

Kiki0926>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Tudjátok mi volt ez?! Sajnos egy nagy semmi…
Olvastam már gyenge Bűbájos történeteket, de ez viszi a pálmát. Kő keményen unalmas. Közel sem adja vissza azt ami a sorozat. Ezért is daráltam le gyorsan, mert ha ma nem fejezem be, lehet hónapokig halasztom. Nem is akarom tovább ragozni, mert fölösleges.

ValerinLanz P>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Mernék én erre a kötetre kevesebbet adni, mint öt csillag? Nem.
Akarok én erre a kötetre kevesebbet adni, mint öt csillag? Nem.
Méltó lezárása volt ez a sorozatnak, nagyon tetszett! Különlegesnek éreztem abban a tekintetben, hogy spoiler Szerintem ez a megoldás zseniális és egyedi volt, hiszen egyik korábbi részben sem találkozhattunk ilyesmivel.
Szegény Phoebe jól megjárta spoiler De remekül helytállt, és spoiler
Prue engem valamiért sosem zavar annyira, mint mondjuk a sorozatban, szerintem az ő karaktere is nagyon jó. Erős, felelős nővér, aki sosem hagyja, hogy bántsák a családját. spoiler
És akkor Piper, a drágám. spoiler
A jó ismét győzedelmeskedett, a Bűbájosok pedig megkapták méltó jutalmukat a nehéz napok után. Aranyos volt, de azért a sorozathoz nem egészen sikerült felérnie. Mindenesetre a polcom dísze lesz, és mindig kellemes nosztalgiával fogok visszagondolni rá.

BallaNóci>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Hát sajnos ezt nem tudtam annyira élvezni, mint az előző részeket. Sajnálom, mert már kezdtem igazán beleélni magam. :) Kicsit túl erőltetettnek éreztem a dolgot. A vége meg számomra túl egyszerű volt. spoiler
Azért nem volt rossz kis sorozat, örülök, hogy elolvastam. Nagyon jó volt nosztalgiázni. :)

Marée_Noire>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Ahogy haladtunk a könyvekkel előre a sorozatban, egyre kiforrottabb lett a stílus – pedig mindet más szerző írta –, így a végére tökéletesen visszaadta a Charmed-életérzést. ;) Kicsit sajnálom, hogy ez az utolsó könyv (magyarul…), még el tudtam volna olvasgatni a csajokat, könnyed, laza stílusú, rövid könyvecskék. :) De nem baj, van mááás! :D

AntoNia917>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Ebben a könyvben egy krimiszerű történetet ismerhetünk meg, ami olvastatja magát, kellően izgalmas és logikus felépítésű.
A cselekmény magával ragadott, azonban a végkifejletnél erősen hiányérzetem volt, spoiler
Viszont nagyon tetszett, hogy ebben a könyvben a sorozatbeli világot látjuk viszont, mivel – a legtöbb könyvvel ellentétben, ahol csak a három nővérről van szó – itt megemlíti a szerző Leot és Darrylt is, akik a vásznon elég nagy szerepet játszanak.
Ezenkívül az írásmód is meggyőző volt, néhány helyen szinte már túlságosan szépen írt Diana G. Gallagher egy Bűbájos Boszorkák részhez képest, nem csoda, hogy Hugo-díjas szerző. A történetet azonban továbbgondolta és kiegészítette a karaktereket a saját ízlésének megfelelően, amelynek eredményeként azok végül valamelyest eltértek a filmben szereplőktől.

szandi_nemeth P>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Mindig elszomorít ennél a résznél a tudat, hogy vége. Miközben angolul vagy 62 része van azt hiszem vagy több. Annyira szomorú vagyok, hogy nem fordították le, de ha egyszer megtanulok végre jól, tuti, hogy ezzel fogom kezdeni, hogy elolvasom a maradék 50 részt :D Imádom az egészet, a könyveket, a sorozatot, bármikor tudom nézni, olvasni, gyerekkorom egyik meghatározó élménye volt ez, köszönök mindent lányok!

Sznida_Nóri>!

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Izgalmas volt nagyon, bár sajnáltam, hogy azzal a képviselővel aki „kiengedte” a szellemet a szoborból nem volt több jelenet. Nem tudom miért, de szimpi volt. Talán csak a furcsa ízlésem XD
A masik dolog ami zavart, hogy itt hirtelen már volt Leo, ráadásul rég összeházasodtak Piperrel, miközben az előző részekben sehol nem volt. Oké, kimaradt két könyv, de némi meglepetést azért okozott a felbukkanása. Egyébként, furcsa, mert mindegyik könyvet más író írt, de nem igazán éreztem különbséget. Talán némelyik nehézkesebb volt, lassabban haladtam vele, de mindegyik hozta a Charmed-érzést, amit egykor a sorozat is. Mindent egybe vetve, jó volt újra elmélyedni a három nővér történetében.

Ninácska P>!

Amiről a boszorkányok nem tudnak, azt megakadályozni sem tudják.

balazsdori>!

– Kétségkívül nem illik rá az édeskés, mindenben a férjét követő politikusfeleség imázsa. – Piper ekkor halkan felsikoltott, mert Leo hátulról befogta a szemét. Mielőtt azonban a férfi megkérhette volna, hogy találja ki, kicsoda, Piper a könyökével hason bökte.
Phoebe kacsintott, a fényörző pedig felnyögött, és elfintorodott.
– Szia Leo! – mondta Phoebe.
– Leo! – Piper döbbenten a szája elé kapta a kezét, és rábámult, ahogy Leo, kezét még mindig a gyomrára szorítva, kiegyenesedett. Piper azonban pillanatok alatt magához tért, és rákezdett a tipikusan rá jellemző tirádára.
– A jó életbe, Leo! Fogalmam sem volt, hogy…
Leo szó nélkül megragadta Piper arcát, és megcsókolta a lányt.

184. oldal, 14. fejezet (M&C, 2006)

Diana G. Gallagher: Vigyázz, mit kívánsz! A rémálmok áradata elönti a világot

Kapcsolódó szócikkek: Leo Wyatt · Phoebe Halliwell · Piper Halliwell · Prue Halliwell
balazsdori>!

A vágy nyomában borzalom jár,
Bármit kívánsz, rád veszély vár.
Veszély, kín és pusztulás,
Mi lehet a megoldás?

Andrée P>!

– Egy pillanat! – tartotta fel a kezét Piper. – Az, hogy van egy ősi szellemünk, aki szabadon őrjöng, és mindenfelé káoszt idéz elő, még nem ok az ünneplésre!

Kapcsolódó szócikkek: Piper Halliwell