Mohada ​tánca 5 csillagozás

Diana Dorth: Mohada tánca

A szépséges Mohada az elnyomott indiai nők életét éli addig, míg nem találkozik egy amerikai orvossal, aki Mumbaiban tölti szakmai gyakorlatát. Ben megsajnálja őt és Mohada előtt hatalmas lehetőség nyílik: bátorságát összeszedve megszökik a férjétől, s elrejtőzve az orvos luxushajóján jut el az ígéret földjére, az Egyesült államokba – ahol új életét kezd. Ünnepelt hastáncosnő lesz belőle, a karrierje felfelé ível, megnyer egy szépségversenyt, megnyitja saját tánciskoláját… Azonban a múltja elől nem menekülhet, továbbra is retteg elhagyott férjétől, hogy a nyomára bukkan és bosszút áll rajta. És Mohada egyszer csak eltűnik… Barátnője hiába jelenti be a rendőrségen, nem vezet eredményre. Így Cindynek nincs más választása, minthogy segítséget kérjen attól az orvostól, aki egyszer már megmentette. Együtt indulnak Mohada keresésére, de vajon sikerül megtalálniuk? És ha igen, feléled egykori szerelmük?

Régimódi Könyvesbolt, Gyöngyös, 2010

Molu P>!
Diana Dorth: Mohada tánca

Ez egy aranyos, romantikus történet. A jó és a rossz harca. De már az elején lehet sejteni a jó gyözelmét.
A karakterek szerethetőek, a történet során megkedveljük őket. Bár Indiában és NewYorkban játszódik, olyannyira háttérnek bizonyulnak, hogy nem is kelnek életre ezek a helyszinek.
Összességében egy könnyed, szórakoztató olvasmány.

Diana Dorth: Mohada tánca

Valamiért Diana Dorth stílusa most nem volt annyira megnyerő, mint előző regényeiben. Furcsa, többször ismétlődő leírások, unalmas, mesterkélt beszélgetések, gyenge karakterek. Igazából totálisan a mai életről szól…karrierista barátnő, emberséges orvos párosítás is gyakori :)
Pozitívumként értékelem, hogy a szülés folyamatát valósan mutatta be. DE az indiai férfiakat annyira „lesüllyesztette” a szememben, hogy nem szeretnék közülük férjet választani. Számomra felfoghatatlan, hogy egy lány nem gyerek! :( Mindenre képesek, hogy eltűnjön a föld színéről a lány csecsemő…félelmetes.
Kedveltem a két barátnőt, Cindyt és Mohadát és persze végig szurkoltam Mohada és Ben – a nőgyógyász – kapcsolatának pozitív alakulásáért.
Ennek ellenére a regény vége happy end -el végződik, de nem voltam tőle feldobva.

Szédültnapraforgó>!

Az anyja mindig azt hajtogatta, abból csak a baj van, ha egy nő használja az eszét.

Szédültnapraforgó>!

Érdekes, mennyire különböznek a nők lélekben, stílusban, kinézetben és legfőképpen gondolkodásban.

Szédültnapraforgó>!

Álmában sem gondolta volna, mikor letette az orvosi esküt, hogy ez a szakma nem a betegek meggyógyításáról, inkább kereskedelméről fog szólni, gátlástalanul és gusztustalanul kihasználva azokat, akik nem értenek a gyógyításhoz: az egyszerű beteg embereket, mert csak azokat lehet félrevezetni, akik tudatlanok és tapasztalatlanok.