Emlékképek 9 csillagozás

Diana Dorth: Emlékképek

A pazarul berendezett Los Angeles-i otthonában egy idős asszony a fényképeit nézegeti éppen, melyek ott sorakoznak mellette, gyönyörű keretbe foglalva az antik asztalon. Lassan öt éve, hogy a szervezete legyengült, s a betegségei az ágyhoz kötötték. Ápolók segítségére szorul nap mint nap, de ő közel a hetvenhez sem adja fel. Megrohanják az emlékek. Hosszú élete során annyi mindenen ment keresztül. Hihetetlen kitartása és akaratereje volt. Átvészelt két világháborút, eltemette szeretteit… Megjárta a poklot; élt borzalmas szegénységben és csodálatos gazdagságban. Mögötte állt hét évtized minden boldogsága és szenvedése. gyönyöre és gyötrelme. Ahogy a temérdek felvétel közül az asztalon ránézett lánykori fényképére, lelki szemei előtt hirtelen peregni kezdtek az események.

Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 2007

Scarlet_Rose>!
Diana Dorth: Emlékképek

Őszintén szólva, könnyes szemmel írom ezt.
Elképesztő, magával ragadó,nagyon szèp törtènet.
Ritka,mikor egy könyv ilyen nagy hatással van rám :')

Szédültnapraforgó>!
Diana Dorth: Emlékképek

Második könyv az írónőtől, amit olvastam, és jobban tetszett, mint a Vak szerelem.

Manók>!
Diana Dorth: Emlékképek

A kitartás, életszeretet, küzdés, hit sugárzik a sorokból. „Mese” ami sok ember életében hasonlóan valóságos volt, és ma is az, ha nem is „igazi háborúkkal”.
Csendes magunkba nézésre serkent. Hogyan is szeretjük a hozzánk közel állókat, az időseket.???