Ágy ​kutyáknak kiadó 23 csillagozás

Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Mit tehet az az angol háziasszony, akinek három gyermeke már kirepült a családi fészekből, férjét infarktussal kórházba szállítják, s ő sikertelenül próbálkozik mindenféle módon, hogy létfenntartásukat biztosítsa. Mi egyebet, minthogy beköltözik egy vidéki nagy házba, és kutyapanziót alapít a nyaralni induló gazdik kedvenceinek. A kutyusok sora idővel más árvákkal is bővül, feltűnnek papagájok, kecskék, olykor egy-egy malac, szamár, avagy egy rókakölyök is. És jönnek egymás után a legkülönbözőbb kutyatulajdonosok, s velük és rajtuk keresztül bomlik ki Diana Cooper bűbájos egyénisége, megkapó és sokoldalú humora és életszeretete.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Ciceró, Budapest, 2001
354 oldal · ISBN: 9635391986 · Fordította: Sárközy Elga

Gyöngyi0309>!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Vannak számomra olyan könyvek, amik igazi lélekpillangók. Ez a történet is volt, állatbarátoknak kötelező olvasmány.Nálunk a nővérem a kutyakeresztanya, ő is ment mindenféle nehéz sorsú kutyust, úgyhogy sokszor nála is átjáróház van. Én is szeretem a négylábúakat, de valahogy sosem voltam fanatikus.
Viszont ez a történet nagyon megható volt, a főszereplő, illetve csaknem az összes szereplő szerethető figura, hihetetlen pozitivizmus árad a sorokból, ha nehéz a világ, vagy csak sok minden ez a történet picit segíthet, ha pedig boldog az ember, ez csak fokozza.
Bevallom, azért volt, hogy vontatott volt, illetve elvesztem néha sok a kutyanévben, de összességében jókat derültem.

Nyctea P>!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Ezt a könyvet receptre kellene felírni rosszkedv ellen! Hihetetlen jó humorral megírt történet, rengeteget nevettem rajta. A főhős egy életvidám, szeleburdi nő, aki mindig óriási lelkesedéssel veti bele magát valami újabb vállalkozásba, amit az első nehézségek után fel is ad. Van benne valami Bridget Jones-szerű esetlenség, gyakran előbb jár a szája, mint az esze, viszont óriási szíve van és imádja az állatokat.
Legújabb ötlete egy kutyapanzió, amibe ezúttal is kellő átgondoltság nélkül vág bele, de akad néhány barát, akik átlendítik a nehézségeken, egy idő után pedig már nem csak kutyák, hanem más állatok, sőt gyerekek is otthonra találnak nála.
Igazán szívmelengető történet, a főhőst pedig könnyű megkedvelni a sok hülyeségével együtt. Imádtam a kutyákat is, mindegyik egy külön egyéniség volt. Kár, hogy vége lett a könyvnek, szívesen olvastam volna még… :)

szucsiani P>!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Rendkívül jó humorú olvasmány. Az utóbbi időben elég sok olyan könyvet olvastam, aminek állat állt a középpontjában, de ez az egyik legszórakoztatóbb volt. Időhiány miatt kicsit lassabban haladtam az olvasással, ezért néha már nem igazodtam ki a rengeteg állatnév között, de ennek ellenére nagyon élveztem.
Kutyás gazdiknak csak ajánlani tudom.

dzsinbu>!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Imádnivaló történet !Hogyan találja meg a pézkereseti lehetőséget egy angol háziasszony.
A gyerekek kirepültek pillanatnyilag a férj is távol van így egyedül valósítja meg álmát egy kutyapanzió létrehozását és beindítását. Kis falu nem messze a tenger felé vezető autópálya.Nemrég vásárolt hatalmas házat kell alkalmassá tenni a lakhatásra, Ezzel párhuzamosan megszervezni a panzióhoz szükséges dolgokat. Van itt minden nehézségek, öröm, bánat, siker … Ebből a termetésből árad a természet, az álaltok szeretete, az empátia és fergeteges humorral bír. Minden nap tartogat valamit. Természetesen mindenki érdekes aki valamilyen módon képbe kerül az állatorvostól kezdve a postás, a szállítók, a gazdák…felnőtt, gyerek. Hol hüppögtem, hol kacarásztam és nagyon sajnálom, hogy vége. Nem tudom eredetiben is ilyen élvezetes e, de hogy Sárközy Elga fordítása brilliáns az tény. Mind emberileg mind állatilag sok szépet kaptam ajánlom mindenkinek.

Nokimaki >!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Nagyon jó, élvezetes, és szórakoztató olvasmány. Kutyásoknak kötelező. Ez alap. Azért nem kell minden módszert megtanulni belőle… hogy csokival jutalmazni a kutyát… ha meg akarjuk ölni, akkor feltétlenül.
Stílusa nyomokban Fable-t tartalmaz.

Kun_Csilla I>!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Könnyed, derűs történet egy a hülyeségig optimista, de szerethető főhőssel és rengeteg kutyával. A kutyák nem dísznek vannak benne, az ő történetük is a könyv, végtelen állatszeretettel elmesélve. Könnyű kis olvasmány, remek kikapcsolódás állatszeretőknek. Az ember szinte kedvet kap, hogy nyisson egy kutyapanziót a vidéki Angliában. Érdemes nem elhúzni az olvasását, mert nem biztos, hogy több nap szünet után még mindig be tudod azonosítani a sok állatot.

Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Az örök kedvenc, mindig mulattat, meghat és kiemel a hétköznapokból. Letehetetlen, és bár vérbeli női szemszögből íródott, bárkinek ajánlom!

Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Egy jó stílusú szépen megírt könyv.

Egyik pillanatban vártam a folytatást másik pillanatban pedig a történet végét. A történet nagyon jó ennek ellenére én pár részt vontatottnak éreztem. A kutyákat nagyon megszerettem volt akinek a sorsán a könnyem is folyt. Némely gazda rendkívül érdekes volt.

Mindennek ellenére nem olvasnám el újra. Egyetlen egy karakter sem nőt a szívemhez.

Julikaa>!
Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Sok hónap eltelt már az olvasás és az értékelés között.
Egy alapvetően jópofa, humoros, kedves történetnek maradt meg emlékeimben. Tetszett a főszereplő jelleme, alapvető pozitív kisugárzása. Időnként elképzeltem, hogy milyen lenne egy – a Diana ötletén alapuló – panziót (állatnapközit) létrehozni.

Diana Cooper: Ágy kutyáknak kiadó

Minden évben újra kell olvasnom. És minden évben rám tör a vágy, hogy én is ezt akarom! A régi házat lóval, macskákkal és kecskékkel, kóborló kacsákkal és csaholó kutya falkával.
Örök kedvenc.

Nyctea P>!

Mindnyájunknak szükségünk van alkalomadtán egy morzsányi gyömbéres csókra, megnyugtatásul.

Kapcsolódó szócikkek: csók · gyömbér
indra>!

„Nézz le áldott Jézuskám,
Tartsd szemed a kiskutyán,
Legyen mindig ebédje,
bolha, kullancs kímélje.
Ámen”

carol>!

Mindinkább úgy fest, hogy nincs a teremtésben vesztes, csak én. Történjék bármi, én vagyok a balek, aki elviszi a balhét.

Judit_1968>!

Az a nő, aki gyengéden bánik a kutyákkal, nemigen ösztönzi szerelemre a férfiakat.

Naniii>!

A küszöbön álló nő olyan volt, mint egy virágmintás selyembe burkolt söröshordó. A dongák közt azonban repedések lehettek, mert a selyem minden fontosabb helyen átnedvesedett. Hóna alatt egy rendkívül mogorva képű pekingi palotakutyát szorongatott. Az ő helyében bárki mogorva lett volna.

Kapcsolódó szócikkek: söröshordó
Naniii>!

Az emberek annyit nézik a tévét, ahonnan olyan rengeteg elméletet szednek össze a gyerekekben keltett feszültségekről meg egyebekről, hogy vé-gül kénytelenek arra a következtetésre jutni, miszerint ha az ágyban nem merik véghezvinni a legféktelenebb kilengéseket, akkor a kicsikék azonnal a züllés, a bűnözés, az erőszak és nagy valószínűséggel a vérfertőzés útjára lépnek. Kétlem, hogy egy jól megalapozott kapcsolatnak szüksége volna a teljes Kámaszutrára, de fogadni mernék, hogy sok pár szívesen végigpróbálja.

Solsticio>!

– Van egyáltalán kosara Nyüzsinek? – kérdeztem meg merészen, mert azért eszembe jutott, hogy olykor talán mégiscsak másutt, vagy esetleg kijjebb kell elhelyeznem az ebet. Bella azonban csak a karomat szorongatta és tovább ömlengett.
– Jaj, de csodálatos, hogy rátaláltam magára! Most már nyugodt lélekkel itt hagyhatom az én egyetlenkémet! Tudja, a barátommal Cannes-ba utazunk, és mivel mi mindig együtt szoktunk aludni…
Érzésem szerint a kutyáról beszélt.

Solsticio>!

Miközben az ágy felé támolyogtam, a szemem egy hímzett képre esett, amelyet valamelyik ócskásnál csíptem fel. A kép egy nyugágyban olvasgató, unott hölgyet ábrázolt. Alatta a szöveg:
                              A tehén a lucernásban,
                             Macskám a tó közepén,
                             Orbáncot kapott az emse,
                             Hát számít ez? kérdem én.
Mihelyt lesz egy kis időm, kihímzem a saját változatomat, tökéltem el.

Kapcsolódó szócikkek: orbánc / cellulitisz
carol>!

Olyan szenvedéllyel gyűjtöm az öreg könyveket, ahogy más alkoholista.