The ​Belles – A szépség ára (A Belle-lányok 1.) 123 csillagozás

Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Camellia ​Beauregard különleges lány: Belle. Orléans fényűző világában a Belle-lányokat köztisztelet övezi, mert ők irányítják a Szépséget, a Szépség pedig olyan érték, amit mindenki a legjobban kíván. Orléans-ban az emberek szürkének születnek, csúnyának, átkozottnak, és csak egy Belle-lány tehetsége, segítsége révén képesek megszépülni. Camellia számára azonban nem elég csak Belle-nek lenni. Arra vágyik, hogy ő legyen a kegyelt, akit Orléans királynője kiválaszt, hogy velük éljen a királyi palotában, és a királyi család és az udvar legmagasabb rangú személyeinek szépségéről gondoskodjon, ezzel elismerést nyerjen, hogy ő a legtehetségesebb Belle-lány az országban. Ám amint Camellia és Belle nővérei megérkeznek az Udvarba, nyilvánvalóvá válik, hogy kegyeltnek lenni nem mindig olyan, amilyennek képzelte. A palota aranyozott falai között sötét titkok rejtőznek, és Camellia hamar megtanulja, hogy puszta léte hazugság, sokkal nagyobb az ereje, mint gondolta, és sokkal veszélyesebb is… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

464 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632619811 · Fordította: Bozai Ágota
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632619682 · Fordította: Bozai Ágota
464 oldal · ISBN: 9789634990994 · Fordította: Bozai Ágota

Camellia Beauregard

klara_matravolgyi>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Ez a könyv nagyon kellemes meglepetést jelentett a számomra. A fülszöveg nagyon megfogott, de nem voltak nagy elvárásaim-egy akciódús, fordulatos fantasyra számítottam, ami tetszik ugyan, de nem nyűgöz le. Szerencsére nem így lett, egy lassan csordogáló, de annál izgalmasabb és felkavaróbb történettel ismerkedtem meg.
Nekem már a legelején szimpatikus lett a könyv, mikor Camille személyében egy nem tökéletes, makacs, kicsit önző, de ízig-vérig emberi szereplőt ismerhettem meg. Amber ezzel szemben az elejétől kezdve ellenszenves volt nekem, és ez végig ki is tartott. Vártam, hogy hamarosan sor kerül a fülszövegben ígért 'intrikára', de ez csak később következett be. Helyette megismerkedhettem közelebbről a bemutatott világgal és a Belle lányok képességével, valamint a királyi udvarral és minden gonoszságával.

Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

„Az ég és felhői olvadó cseresznye, lángoló narancs és égett grapefruit színekben pompáznak, ahogy a nap a tengerbe süllyed.”

Elképesztő, hogy mennyire szépen megfogalmazott, csodásan fordított, színes és élénk az egész regény! Vibrálnak a színek, tele van leírással, teljesen magával ragadja olvasás közben az ember képzeletét a sztori, szinte ott voltam a palotában, a teaházban, a kertben, a fürdőben, a vacsoránál, a bálon – mindenhol! Már az első oldalaknál beszippantott a rengeteg leírás és hasonlat! Imádtam a könyv hangvételét és stílusát!

Maga a történet egészen eredetinek tűnik, hiszen bár olvastunk már különleges mágiával bírókról, olvastunk már olyat is, ahol a szépség mindennél fontosabb, olyat még nem, ahol a kiválasztottak képesek mások kinézetét teljesen átformálni, és akik elé emiatt leborul egy királyság! spoiler Elképesztő, hogy mennyire a szépségre van kiélezve ez a világ! Vannak saját isten sztorijak a világ kezdetéről, ahol az Ég Istene beleszeretett a Szépség Istennőjébe (ld. itt: https://moly.hu/idezetek/1028464), van saját Szépségügyi Miniszterük és királyi Divatminiszterük is, sőt szépségtörvényeket is hoznak, amik például tiltják az extrém vékony derekat meg a normálistól eltérő színű bőrt.

Bővebben:

464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632619682 · Fordította: Bozai Ágota
kratas P>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Az első harmadban azt hittem, hogy nagyon fogom utálni ezt a könyvet. Ruhák. Édességek tömkelege, de olyan mértékben, hogy én két napja nem eszem csokit. Külsőségek. Külső. Semmi tényleges mondanivaló, csak a szépség és a külalak – ismétlem magam, ahogy a könyvben a leírások is.
Aztán elkezdték kuszálni a szálakat, kiderült némi ez meg az és egyre jobban vitt magával a történet és az izgalom.
A végén pedig hatalmas 'like' a szerzőnek, hogy kiadta azt, hogy miért is készült ez a könyv, mióta foglalkoztatja a téma és mi volt az alapja. Ügyes és félelmetes, de sajnos nagyon-nagyon igaz.

zsebibaba007>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

„Az elején azt hittem, hogy valamivel hosszabb lesz a parádé, ahol a lányok részt vesznek és, hogy majd kicsit húzza az írónő a kegyelt kiválasztását, de szerencsére nem. Gyorsan és gördülékenyen lezajlott, és hamar megtudtuk, hogy melyik lány hová kerül. Attól is féltem kicsit, hogy semmi másról nem fog szólni a történet, mint hogy Camille, hogyan teszi széppé a hozzá forduló egyedeket, és hogy ez által unalmasnak hat majd a történet. Szerencsére itt is tévedtem, mert igen is izgalmasra sikeredett a The Belles első kötete!”

Bővebb értékelés hamarosan a blogon!

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Kiváló világ, nagyon érdekes morális dilemmák, ütős karakterek, imádnivaló hősnő, és egy csipetnyi romantika jellemzi ezt a kívül-belül gyönyörű könyvet. Nekem nagy kedvenc lett, és mondanom sem kell, alig várom a folytatást, mert szép kis függővéggel ért véget.

Bővebben a blogon:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2018/12/konyvkritika-dhonielle-c…

Mallarme>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Ez nekem tetszett!(Ez meglepett, régóta kerülgettem a könyvet). Nagyon jó az alapötlet, izgalmas fordulatos történet. Sajnálom, hogy a folytatását nem olvashatom magyarul…

pandáslány>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Rég olvastam ennyire gyönyörűen megírt könyvet, mint ez. Annyira színes volt, hogy sikerült egy egyedi világot teremtenie, ami teljesen elvarázsolt. Lenyűgözött, hogy az írónőnek mekkora fantáziája van, és mennyire kreatív is ez a történet.
Attól függetlenül, hogy ez egy fantasy, bele lehet látni a mai világ helyzetét. Mindenki arra hajt, hogy ő legyen a legszebb, és a teste tökéletes legyen. Meg akarják az emberek változtatni a külsejüket, átalakításokkal és beavatkozásokkal egy teljesen új személlyé akarnak válni. A könyv megmutatja, milyen káros hatásai vannak ennek, és hová fajulhat a tökéletességre való törekvés.
Bár bevallom az elejét kicsit untam, a vége azonban olyan izgalmas volt, hogy azonnal vettem a kezembe a folytatást (ami még csak angolul jelent meg, pedig a magyar fordítás nagyon-nagyon jóra sikeredett). Imádtam ezt a kis világot, és nehezen fogok tudni megválni tőle. Csodálkozom, hogy viszonylag ilyen kevesen olvasták, pedig egy hihetetlenül jó könyv, amit csak ajánlani tudok!!

annasimple>!
Dhonielle Clayton: The Belles – A szépség ára

Húha. Teljesen másképp képzeltem el ezt a könyvet, mielőtt a kezembe vettem. Kellemesen csalódtam.

Ami rögtön feltűnt, az az írásmód színessége, bája. Könnyű volt elképzelni még a kisebb részleteket is. A karakterek is jól ki voltak dolgozva, szépen be lettek mutatva, még akkor is, ha a legtöbbjüket legurítanám egy szikláról. Sophia egyszerűen idegtépő volt, konkrétan undorodtam tőle. És ezt nem hibaként mondom, hanem dícsérem az írónőt, hogy ilyen érzelmeket tudott kiváltani belőlem. Valamiért az elejétől fogva Auguste is negatív szereplő volt a szememben, irritált minden egyes jelenetben, amiben felbukkant. Rémy viszont az elejétől kezdve szimpatikus volt, és nagyon bírnám őket együtt Camelliával.

Személy szerint enegem borzasztóan idegesített ez az egész „a szépség hatalom” dolog. Csak a külső, csak az alapján ítéljük meg a másikat stb.
A cselekmény vége nagyon ütősre és eseménydúsra sikeredett. Mondjuk néha túl sok volt a dráma.

Hogy őszínte legyek, nem volt ez egy világrengető olvasási élmény. Legalábbis az én világomat nem rengette meg. Élvezhető volt? Igen. Főleg miután elkezdtek összefonódni a szálak. Sokszor volt felkavaró és fájdalmas ez az utazás. Ez számomra egy egyszerolvasós könyv, de semmiképp sem bántam meg, hogy elolvastam.

Sok kérdés maradt még bennem. Kiváncsian várom a folytatást.

Szelén>!

Mindannyian ma lettünk tizenhat évesek.

Kapcsolódó szócikkek: Camellia Beauregard

– A hazugság veszélyes, mint a kard. Csontig képes vágni –

alettakata P>!

Az irigység úgy elszaporodhat benned, mint a gaz. Úgy legyél a legjobb, hogy ne próbálj másoknál jobb lenni!

Kapcsolódó szócikkek: Camellia Beauregard
AniTiger P>!

A világ kezdete után az Ég Istene beleszeretett a Szépség Istennőjébe. Ég legszebb ajándékaival halmozta el Szépséget. Neki adta a Napot, a Holdat, a felhőket, a csillagokat. Szépség teljesítette Ég kérését, a felesége lett, gyermekeik pedig Orléans lakói. Ám Szépség annyira szerette új gyermekeit, hogy minden idejét velük töltötte. Miután nem volt hajlandó férjéhez hazatérni, Ég esőt, villámlást és szelet küldött le az első emberekre. Szépség azonban megvédte az embereket a veszélytől, ezért Ég azzal átkozta meg őket, hogy bőrük színe olyan legyen, mint a naptalan égé, szemük, mint a vér színe, hajuk tapintása, mint a rohadt szalma, és olyan mély szomorúság legyen mindannyiukon, ami könnyen őrületbe fordul. Válaszul Szépség a Belle-lányokat teremtette, hogy legyenek olyanok, mint a sötét, elpusztított földből növő rózsa, úgy hozzák vissza a szépet az elátkozott világba, ahogy a nap hozza a fényt.

Orléans történetéből

Hóvirág72>!

Maman mindig azt mondta: Az álmok emlékeztetnek minket arra, hogy kik vagyunk és mit érzünk a körülöttünk lévő dolgokkal kapcsolatban.

AniTiger P>!

– Ez nem válasz a kérdésemre, ugye?
    – A kérdésed nem érdemelt választ.
    – Ez így nem valami kedves.
    – Nem mondtam, hogy kedves.
    – A nőknek kedvesnek kéne lenniük. Különösen a Belle-lányoknak.
    Arcom grimaszba rándul.
    Felnevet.
    – Legalábbis anyám ezt mondogatta nekem.
    – És mit tudsz a Belle-lányokról?
    – Azt, hogy varázslatosak.
    Felhördülök.

Zölderdő>!

Orléans népe gyűlöli saját magát, mindenki utálja a külsejét.

215. oldal 22.fejezet

N_Dorina>!

Vörös íriszében félelem csillan.

23. oldal, 2. Fejezet (Maxim kiadó)

AniTiger P>!

– Ügyeljetek arra, hogy jól kipihenjétek magatokat! A mai este volt az első alkalom, hogy ilyen sok inger ért benneteket. Meg kell szabadulnotok ettől az izgalomtól, vissza kell nyernetek egyensúlyotokat. Ne feledjétek, hogy az érzelmek a vérben vannak és a tehetségetek is a vérben van! A túlzott izgalom szennyezést és túl nagy nyomást okozhat. Ez pedig károsíthatja az arcanát. Ezt nem tudom eléggé és elégszer hangsúlyozni.
    A születésnapunk és a Szépségkarnevál estéje előtti hetekben ezt nagyon sokszor hallottam ugyanígy; mintha tű akadt volna meg egy fonográflemezen. Anyáink, ápolónőink és különösen Du Barry mondta, mintha elfelejtettünk volna, mit tanultunk az arcanáról egész addigi életünkben.
Vérben a szépség.