Hagyjátok ​repülni az íbiszeket! 5 csillagozás

Dézsi Desirée: Hagyjátok repülni az íbiszeket!

A ​jó kislányok otthon ülnek, ábrándoznak, és a képzelt csókokról naplót vezetnek. Majd értük nyúl az ÉLET. Dézsi Desirée a valóság libikókáján megtapasztalta a boldogságot, a csalódást és nőiségének ezer arcát. 2015-ben megjelent erotikus novelláskötetében meghökkentő és mulatságos fordulatokkal gondolkodtatta el az olvasót.
A Hagyjátok repülni az íbiszeket! című regényében három fiatal párt üldöz a szerelem három földrészen keresztül, és bebizonyosodik, hogy ha a nagy érzés szembeszáll a sorssal, bármikor képes ledönteni a mesterségesen emelt vallási és faji akadályokat.
A történetben az indiai szépségkirálynőt depresszióval kezelik. A két FBI ügynök jól képzett és nyakkendős, határozott elképzeléssel a gyanúsítottat illetően. Aleppóban egy horoszkóp értelmetlen útmutatásokat ad, és egy magyarországi zárda falai között izgalmasan telnek a napok. A gyanúsítottról kiderül, hogy többet mond, mint kellene, egy apácáról, hogy unokákat szeretne, és a szépségkirálynőről,… (tovább)

Atlantic Press, Budapest, 2016

Vidya>!
Dézsi Desirée: Hagyjátok repülni az íbiszeket!

Alapvetően ötcsillagos könyv. Akcióban vettem meg, mert tetszett a címlap meg a cím. Elég sűrű a cselekménye, és a váltakozó helyszín miatt a beleélés intenzitása is változott. Egészen más, mint amit mostanában olvastam, nagyon kényes témákat hoz felszínre, és a stílusa is jó, szórakoztató, és remekül fokozza a feszültséget. Kár, hogy a szerző nem bontotta három könyvre a témát, de értem miért: a három főszereplő csaj és a cselekmény Indiában fut össze. Összességében nagyon tetszett és ajánlom elolvasni. És nem csak a 100. oldalig – nem értem, miért ír olyan könyvről valaki, amit nem olvasott el…

Zseraldina>!
Dézsi Desirée: Hagyjátok repülni az íbiszeket!

Sajnos a századik oldalnál abbahagytam. Valahogy nem az én kedvenceim közé tartozik. Pedig a cím, és a borító is tetszett.

Javier>!
Dézsi Desirée: Hagyjátok repülni az íbiszeket!

A párom olvasta, beleolvastam. Meglepett, hogy nem az a tipikus csajszis lári-fári, az írónő mélyre ásott mindenben: vallás, migráció, szépségkirálynői lét… Elolvastam, tetszett, még az FBI-os akcióhősök is. He-he…

Vidya>!

xxx
Csak a lelkesedésem hiányzott. Elfogadás és kíváncsiság vette át a helyét: mire vagyok képes olyan területen, ahol nem a látvány, hanem az ész számít. Néhány hónap leforgása alatt az öngyilkossági gondolatoktól eljutottam addig a meggyőződésig, hogy nagyon szépnek lenni nem csak előnyökkel, hanem hátrányokkal is jár, ugyanolyan lelki teher lehet, mint visszataszítóan csúnyának lenni. A szépséggel szemben elvárásokat támasztanak, a csúfságot megvetéssel eltaszítják. A szépséggel el lehet érni sikert, de fájdalmas bukást is. A csúnyát nem éri csalódás, mert nincs sikere sem. Rájöttem, hogy mindkét esetben észnél kell lenni. A tudás az, ami kiegyensúlyozhatja mindkét szélsőséget.
xxx
A késői látogatótól semmi jót nem vártam, de mire felálltam az ajtó kitárult, és Kim állt a küszöbön, dühösen, ijesztő arckifejezéssel. Az indulattól eltorzult távol-keleti vonások hong-kongi meg hollywoodi akció-krimiket juttattak eszembe, mire az egyetlen lehetséges reakció a visítás és a menekülés lehetett.
xxx
Nedyar túl érzékeny volt, túl büszke. Tudta, hogy hátrányára van a büszkesége, neki is, a családnak is, mégis a szakadék, amit érzett az emberek és önmaga között, egyre mélyült. Sérült önbizalma odáig juttatta, hogy a barátok szavaiban is gúnyt vélt felfedezni.
xxx
A lány azon a téren szállt le, ahol a robbanás történt, és bement a henteshez. A turisták most is elözönlötték a teret, a boltokat, a környező utcákat. Zachary igyekezett láthatatlan maradni, de nem elveszíteni szem elől a lányt. Amikor Hezra kijött a boltból és elindult, Zacharyba ütközött. Riadt tekintete a férfira meredt. Tudta, hogy nem véletlenül botlottak egymásba, és, hogy a kommunikáció elkerülhetetlen.
xxx
Reggeli után Paula egy levélkét talált az órája mellett: „Azt tedd, amit szeretnél, ami jó Neked. Sz., V.” A levél mellett egy jázmin ágacska illatozott.
Sz? Szeretlek, persze, hogy azt jelenti! Én is szeretlek, szeretlek! – csókot nyomott a levélre. De nehéz ez. Ó, anya, mennyire más lehetne minden. Mindig azt mondtad, hogy fő az őszinteség. Hát őszinte leszek: mindkettőjüket akarom.
xxx
Ledobtam a kosarat, és Dilip fülébe ordítottam, hogy el kell tűnnöm, de visszajövök. A bódék irányába futottam volna, de a tömeg már akkora volt, hogy nem tudtam haladni, közben meg Nathan barbár módjára csörtetett át az embereken. Már csak néhány méterre volt tőlem, én meg szinte egyhelyben toporogtam, amikor valaki megragadta a karomat. Felsikoltottam, és ütésre emeltem a kezem, de akkor az illető átölelt.