Képernyőtudatos ​család 3 csillagozás

Hogyan neveljünk digitális bennszülötteinkből digitális írástudókat?
Devorah Heitner: Képernyőtudatos család

Hogyan ​teremthetünk egyensúlyt a képernyőidő és egyéb tevékenységek között?
Miként tanulhatunk bele gyerekeink digitális életének mentorálásába?
Hogyan alakíthatja gyerekünk kellő önállóság mellett, mégis biztonságban digitális szokásait?

Sokszor úgy érezzük, gyerekünk le sem teszi a kezéből a mobiltelefont, és jogos lehet a félelmünk, hogy a digitális eszközök elvonják a figyelmét a fontosabb dolgokról, esetleg számítógépfüggővé válik. Mégis tehetetlenek vagyunk, a kémkedés vagy a folytonos zsörtölődés pedig csak ártana a kapcsolatunknak.

Dr. Devorah Heitner ifjúsági- és médiaszakértő szerint az analóg világban szerzett élettapasztalatunk ma, a digitális térben is érvényes és nélkülözhetetlen. A különböző korosztályok nevelésében könnyen alkalmazható stratégiák segítenek, hogy ezzel is bővítsük a gyerekeink digitális tudását még akkor is, ha nem vagyunk túlságosan jártasak a képernyők világában. A gyakorlati példákban bővelkedő, a legfrissebb kutatási… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2018
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633045893 · Fordította: Weisz Böbe

calmovato P
Devorah Heitner: Képernyőtudatos család

Devorah Heitner: Képernyőtudatos család Hogyan neveljünk digitális bennszülötteinkből digitális írástudókat?

Én ezt a kötetet minden mai szülőnek szívből ajánlanám. Bár nekem még nincs gyerekem (persze remélem később lesz), de úgy látom a környezetemben, hogy a gyerekek kezébe természetes módon adnak digitális eszközöket az emberek. Sokszor hallom azt is, hogy „De okos ez a gyerek, alig 6 éves, de már mindent vág a telefonon!” – és hasonló felszólalásokat. Sokaknak eszébe sem jut, hogy a digitális világnak más szabályai vannak, mint a való életnek. A kiskorúakat és kamaszokat egyaránt el kell igazítani ebben a szövevényes térben, hogy megtanulják helyesen kezelni az internetet, a magánszférát, és ne kerüljenek később bajba olyan cselekedetek miatt, amik örökre digitális lábnyomokat hagynak. Tetszett benne, hogy rengeteg kisebb alcímes szövegrész van, jól tagolt, így a sok információ ellenére bármikor félbe lehet hagyni, gondolkodni a tanácsokon. Apropó tanácsok, sok van benne, így aki kifejezetten ez miatt érdeklődne, az megtalálhatja benne a számításait. Könnyed a nyelvezete, informatív, de mégsem száraz. A fél csillag levonás a vége felé felbukkanó rengeteg önismétlés miatt van. Mindettől eltekintve nagyon élveztem az olvasását.

tshehip

Az igazi képernyőtudatos szemlélet lényege a kapcsolatokban rejlik. Az egymással kialakított kapcsolataink minőségében. E szemlélet alapja pedig a bizalom – és az egyensúly.

15. oldal, Bevezetés (HVG Könyvek, 2018)