Halljad ​Izrael 4 csillagozás

A zsidó vallás alapjai
Deutsch Róbert – Landeszman György – Lőwy Tamás – Raj Tamás: Halljad Izrael

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

128 oldal · ISBN: 9637010386 · Illusztrálta: Antalfi Mária
128 oldal · ISBN: 9637010283 · Illusztrálta: Antalfi Mária
128 oldal · ISBN: 9637010256 · Illusztrálta: Antalfi Mária

lenne P>!
Deutsch Róbert – Landeszman György – Lőwy Tamás – Raj Tamás: Halljad Izrael

Mit is lehet mondani egy zsidó hittankönyvről? Annak idején azért vettem meg, hogy tisztában legyek a szokásaikkal, ne csak homályosan értsem a filmekben, könyvekben előkerülő utalásokat. Sok szokást (főleg a konyhában pl.: a szárnyasok feldolgozásánál) átvettünk, ami annak köszönhető, hogy a dédszüleim, két oldalról is zsidóknál szolgáltak lányként. Szóval mondhatom, hogy kóserül esszük a disznót:). Fél csillag levonás a nem egészen objektív tanításért.

„Szeresd felebarátodat, mert olyan, mint te” (Mózes III. Könyve 19,18). Az ismertebb fordítás (mint önmagadat) véleményünk szerint pontatlan. Mindannyiunkban van egy kevés önzés, s adódnak az életben olyan helyzetek, amikor a mérlegelésnél a saját érdekeinket helyezzük előtérbe. A Mindenható ismeri teremtményeit s nem kíván tőlük emberfeletti erőfeszítést törvényei teljesítésekor. Ezért helyes a fent említett mondat fordítása úgy, hogy azért kell szeretnünk embertársainkat, mert olyanok, mint mi vagyunk. A Talmud bölcseit is foglalkoztatta ez a kérdés, végül ők adták meg a helyes választ: „Ami neked gyűlöletes, ne tedd embertársadnak sem” (Sabbat 31).

shadowhunter1975>!

Életünk meghatározója és irányítója a család.

47. oldal, A bölcsőtől a koporsóig (MIOK, Budapest, 1987)

Kapcsolódó szócikkek: család