A ​fenntartható rendszerinnovációk és a Kék Gazdaság koncepciója 0 csillagozás

Deutsch Nikolett: A fenntartható rendszerinnovációk és a Kék Gazdaság koncepciója

A fenntartható fejlődés fogalomkörének első megjelenése óta nemcsak a fenntarthatóság definiálása, hanem az abban foglalt célok lehetséges elérési pályáinak tekintetében is aktív, elméleti és gyakorlati területeket is érintő, kutatási és modellalkotási munka folyik. A könyv célja, hogy áttekintést adjon a fenntartható fejlődés céljainak elérésével foglalkozó főbb elméleti irányzatokról, és bemutassa a Kék Gazdasági Koncepció legfontosabb elveit, innovációs megfontolásait, és a Kék innovációk minősítésének egy lehetséges modelljét. A szerző a Pécsi Tudományegyetem Gazdálkodástudományi Intézetének adjunktusa, aki többéves kutatási és oktatási tapasztalata alapján foglalja össze és rendszerezi a témához kapcsolódó ismereteket. A könyv elsősorban szakkönyv, mely amellett, hogy hasznos ismereteket nyújt a téma iránt érdeklődő Olvasók számára, oktatási célra egyaránt alkalmazható.

Publio, 2014
Publio, 2014