A ​Pál utcai fiúk – A zenés játék dalai 7 csillagozás

Kottafüzet az előadás fotóival
Dés László – Geszti Péter: A Pál utcai fiúk – A zenés játék dalai

A ​Pál utcai fiúk című zenés játékot 2016. november 5-én mutatták be a Vígszínházban, Marton László rendezésében. A kottafüzetben a nagy sikerű darab valamennyi dalának kottája és dalszövege megtalálható, a kiadvány melléklete pedig színes fotók segítségével idézi fel az előadás legemlékezetesebb pillanatait.

„Kiválasztottnak érezheti magát, akinek sikerül bejutnia a Vígszínház új zenés előadására, A Pál utcai fiúkra: a jegyek már hónapokkal előre elfogytak. A lépcsős gubbasztásért közelharc folyik, a betegség miatt megmaradó belépőkre pedig csoda, hogy még nem kell licitálni. […] Ilyen egy sikerszéria kezdete. Mint valami hipnózis.”

Papp Lídia – Élet és Irodalom, 2017. január 13.

„A cselekmény a harcokra, az árulásra, az összecsapásra van kiélezve. Mint minden musicalt, úgy ezt is a zene, na és persze a tánc, azaz pontosabban a táncszerű színpadi mozgás sodorja előre. […] Szinte vágyik rá még a néző, hogy ne legyen vége, hogy szünet se legyen – mert… (tovább)

Móra, Budapest, 2017

Könyvmoly33>!
Dés László – Geszti Péter: A Pál utcai fiúk – A zenés játék dalai

Nagyon imádom a színdarabot, és a betétdalokat. A könyv is szenzációs.
Az összeset végigjátszottam a három nap alatt. :)
Klarinétozok :)

Pabanna>!
Dés László – Geszti Péter: A Pál utcai fiúk – A zenés játék dalai

Ennek a könyvnek a végén szinte elsírtam magam!

Szegény Nemecsek!

bogarak>!

Nagy a világ, az égig ér,
De van ez a föld, ami kezünkbe fér.
Kinevet a nap, sugara rá,
Rajzol egy pályát a deszkapalánk.

és a tér, és a nyár,
és a fák, az akác,
és a kert, és a ház,
és a házból a srác,
te meg én,
ugye szép,
soha nem szakadunk,
gyere mondd, hogy a Grund mi vagyunk.

Álljunk bele ha kell,
Bármi jöjjön is el
Legyen szabad a Grund.
Véssük ide ma fel,
Hogy megmarad ez a hely,
Vagy egyszer belehalunk.

Nagy a világ, és rá se ránt,
Hogy errefelé a követ ki veti rá.
Ha közel a vész nem remeg a szánk,
Lefogjuk győzni, nekünk ez a hazánk.

ez a pad, ez a fal
ez a pár farakás
ez a dal, ahogy nő
ez a szívdobogás
ez a jel
innen el soha nem szaladunk,
gyere mondd, hogy a Grund mi vagyunk.

Álljunk bele ha kell,
Bármi jöjjön is el
Legyen szabad a Grund.
Véssük ide ma fel,
Hogy megmarad ez a hely,
Vagy egyszer belehalunk.

Mért félnénk, mért élnénk, ha nem egy álomért.
Mért félnénk, mért élnénk, ha nem egy álomért.

Jako23>!

Focizni lehet labda nélkül. Írni lehet tinta nélkül. Táncolni lehet zene nélkül.Szállni is lehet szárnyak nélkül. Egyet nem lehet. Élni álmok nélkül.
Barátsággal és büszkeséggel ajánlom A Pál utcai fiúk dalait mindazoknak, akik nem hagyják einstandolni az álmaikat. Papuskáim! Mi vagyunk a grund!

Geszti Péter
dalszövegíró

Kapcsolódó szócikkek: Geszti Péter
Jako23>!

De a szégyen egy folt a bőr alatt, és nem szárad fel soha nap. Benned ragad. Részed marad.

Jako23>!

Valahol van egy könyv, nekem úgy mondták.
Az a címe, hogy BÁTORSÁG.
Én tudom, az a könyv tisztes nevedet
nagy betűvel tünteti fel!

Jako23>!

Támad egy ötletem a régi helyett: a bánat a búsba mehet el.

Jako23>!

Nem is értem! De m'ért nem? Mert ehhez, kérem, pofa kell. Legyen, amin égjen a szégyen. De mégis nekem borul el egyedül a képem. Ha én nem, egy ilyen alak vigyorát ki töröli le?

Csenge_2>!

Egyszer ott a városban, veled hősöst játszottam, de te elfutottál, jól tetted, mert az egész utcát fölverted. Egyszer aztán váratlan a kerítésen átpattan egy labda, amit visszarugtunk, jött a füttyszó, lett egy Grundunk!
Éljen a Grund♡

Jako23>!

Add tovább, hogy nincs tovább! Piszokraták előtt vigyázzba állni sima csicskaság! Nem ritkaság. De ki tud szembe köpve vígan játszani? A föld gömbölyű, nem lapos. A grundon bárki nem tapos. Mától, aki ráoson, mi áthúzzuk a városon!

Jako23>!

Te meg én, ugye, szét soha nem szakadunk? Gyere, mondd, hogy a grund mi vagyunk!