Emma ​és Elefánt 9 csillagozás

Deres Kornélia: Emma és Elefánt

Emma izgatottan várja az első tanítási napot. Új gyerek érkezik hozzájuk, aki a padtársa, egyben örök barátnője lesz. Legalábbis Emma így tervezi. Csakhogy a jövevény egyáltalán nem olyan, amilyenre Emma számított. Lehet-e mégis a szövetségese?
A Szeretek olvasni! sorozat kötetei a könyvekkel még ismerkedő 6-7 éves korosztálynak szólnak: meséket, az életből ellesett helyzeteket és kalandos történeteket egyaránt tartalmaznak.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 7 éves kortól

Babilon, Budapest, 2018
32 oldal · ISBN: 9789632945033 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztián

lenne P>!
Deres Kornélia: Emma és Elefánt

Nagyon érdekes történet, kicsit furcsa mondatokkal, de nagyon jól esik, hogy az éppen olvasni tanulókat nem túl egyszerű szövegekkel fárasztják, hanem van benne egy kis költészet.

dianna76 P>!
Deres Kornélia: Emma és Elefánt

A történet kezdő olvasóknak szól, s a cselekményszál valóban nem bonyolult. Viszont szerintem sok a szövegben a nehezebben kiolvasható szó, ami nem biztos, hogy segíti megszerettetni az (önálló) olvasást a gyerekekkel. A szerző a kisiskolások által kevésbé ismert szavakat kiemelte, és a könyvecske végén megmagyarázza jelentésüket. Ez tetszett! Ami viszont nem: van egy konfliktus a történetben, melynek az lett a megoldása, hogy az érintettek elmenekültek előle. Ez nem a legjobb példa a problémák kezelésére, megoldására. Sőt, kifejezetten rossz sugallat a gyerekeknek! Pedig a történet jól indul: új osztálytárs, mely barátságot hoz, s a gondolkodás, hogy mi az amit fölvállalhatunk előtte magunkból, mindjárt az első találkozáskor. A folytatás sem rossz – sőt kifejezetten kedves gondolatok jelennek meg a gyerekektől a születésüket/eredetüket illetően – ha nincs elrontva a végével. Ami amúgy mesébe illő csak egyben a konfliktus nem példaértékű megoldása is.

Babilon, Budapest, 2018
32 oldal · ISBN: 9789632945033 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztián
kisboszorka>!
Deres Kornélia: Emma és Elefánt

Nem indult rosszul az a történet, de amennyi lehetőséget láttam benne, az is elúszott és nem a terjedelme miatt. A könyv által felvetett probléma, a csúfolódás kezelésére vártam valami frappáns megoldást. Hát a vége frappáns volt, viszont a gyakorlatban nem igazán kivitelezhető. De hát miért is vagyok ilyen földhöz ragadt, ugye? :)

Ratoncita P>!
Deres Kornélia: Emma és Elefánt

Aranyos történet kezdő olvasóknak. Komoly témák is megjelennek benne pl. bullying. Ha még teljesebb megoldást is mutatna, 5 csillagos lenne.