A ​közös Európa 1 csillagozás

Az európai integráció 1945-től napjainkig
Derek W. Urwin: A közös Európa

Az ​Aberdeeni Egyetem Politológiai Tanszékén tanító Derek W. Urwin professzor munkája, amelynek első kiadása 1991-ben látott napvilágot, elismerten az egyik legjobb egyetemi tankönyv, amelyből a történész- és politológushallgatók vagy a korunk történéseinek jobb megértésére törekvő olvasók megismerhetik az új Európával kapcsolatos fejleményeket.

A tankönyv fő része az Európai Közösség 1945, illetve 1957 utáni történetével foglalkozik: szerkezetével, a politikai ellenőrzés feletti vitákkal, a közös politikák megfogalmazásáért és hatékonyságuk biztosításáért folytatott küzdelmekkel, az eredeti Közösség bővítésével és a bővítések által felvetett problémákkal, valamint a tagállamok közötti nézeteltérésekkel, amelyek a gazdasági és politikai célkitűzések meghatározása körül robbantak ki.

A kötetet szerkesztette és kiegészítette Palánkai Tibor professzor, a budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem rektora, a téma elismerten kiváló szakembere, aktualitását pedig az adja,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egyetemi Könyvtár

Corvina, Budapest, 2003
336 oldal · ISBN: 9631345548 · Fordította: Kádár András

abstractelf>!
Derek W. Urwin: A közös Európa

Derek W. Urwin: A közös Európa Az európai integráció 1945-től napjainkig

Az egyik leghasznosabb könyv, amit tételíráshoz fel tudtam használni. Az európai integritás történetét részletesen, logikai sorrendben írja le; könnyedén megérhetővé teszi az ok-okozati összefüggéseket, és egy teljes képet ad az olvasóknak.
Egyébként a szerző kis megjegyzéseit is bírtam, amiket inkább az olvasóknak szánt. Felüdülés volt.