Ghost ​Fighter – Gyilkos fény (Ghost-trilógia 2.) 9 csillagozás

Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

Léteznek. Ian Boroughs tudja ezt. Látja őket. SZELLEMEK… Ez a nyár lehetne kettejük nagy közös kalandja. Ian és Bpm barátságának azonban kemény próbatételt kell kiállnia, amikor felkerekednek New Yorkba, hogy megleljék Ian elveszett nagyapját és az igazságot a kegyetlenül gyilkoló fénylényekről. Az izgalomból életveszély lesz, a találgatásokból pedig megdöbbentő valóság. Az pedig, aki a nyomukban van, nem csupán a tudást szomjazza. Hatalomra vágyik. Még a világegyetemen is túlmutató hatalomra.
Íme Derek Meister Mistery-Thriller-trilógiájának második kötete, amely az első könyvnél (Ghosthunter – A gyilkos fény) is több izgalmat és meglepetést kínál.

Eredeti mű: Derek Meister: Ghost Fighter – Das Licht, das tötet

Eredeti megjelenés éve: 2010

Pongrác, 2012
416 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131066 · Fordította: Gémes Szilvia

Alva Ohlström · Benjamin "Bpm" · Daniel Rheinberg · Ian Boroughs · Kalani

McMurdo-állomás (Antarktisz)

eklaire P
Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

Hetekig tartott, mire rávettem magam, hogy befejezzem a kötetet, tudva, hogy nincs kiadva a harmadik része a sorozatnak. Nem is volt teljes, sok kérdést hagy hátra magából a történet, de azért nagyjából sejthető a végkifejlet. Összességében tetszett, de jobb lenne befejezve a trilógia.

Nelli0805
Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

Tetszett a folytatás is, egyre érdekesebb ez a sorozat. :-)
Belekerült egy újabb szál a történetbe, és lassan minden összefonódik… Két szálban különösen reménykedtem, hogy össze fog fonódni és szerencsére meg is történt. :-)
Érdekes volt a Philadelphiai-kísérlet leírása is, és az elmélet is a lángoló lelkekről.
Remélem lesz hamarosan 3. rész is! :-)

Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

Ez volt a trilógia 2. része – itt köszönöm ismét @Pongrác – nak a nyereményt – és nagyon tetszett, ugyanúgy, ahogy az első része. Egyre szimpatikusabbak a régi szereplők (Ian, Bmp, Daniel, Alva, Chyio) de sajnos egy tragédiának is „szemtanúi” voltunk. Daniel életében beköszöntött a dráma, pedig még csak most élte át igazán a szerelmet.
Zachary és Tan még mindig nem illenek nálam a képbe. Cox-ról pedig nem tudom eldönteni a jó vagy a rossz oldalon áll-e (ehhez kell a befejező rész, de nagyon :)
Furcsállom, hogy nem tudunk semmit Ian anyjáról és nevelőapjáról (bár valószínűleg nem annyira fontos a történet szempontjából) engem érdekel(ne).
Kenichi felügyelő erősen lépked felfelé a pozitív oldalon :)
Nem szoktam kedvelni a fantasy könyveket, de szerintem ez az egyik legjobban sikerült!
Ezek után izgatottan várom a befejező részt. De vajon mikor jelenik meg?

Judy22
Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

A történet érdekes lenne és maga az ötlet is, de valahogy a kivitelezés nem sikerült teljesen.
Nem éreztem, hogy benne lennék a történetbe, film szerűnek sem érztem, inkább egy kívülállónak, és ez nem túl jó.
A karakterek olyan semmilyenek nem voltak.
Valahogy maga a gonosz lángember sem ijesztett meg, nem szimpatizáltam vele, semmi érzelmet nem váltott ki belőlem.
Nem izgultam a szereplőkkel hogy életben maradnak-e.
Untam sokszor és alig vártam hogy végre történjen valami érdekes vagy izgalmas.

vöri P
Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

Továbbra is remek történet, a szereplőket csak még inkább megkedveltem ez alatt a rész alatt! A szálak, a cselekmény egyre tovább bonyolódik, kíváncsian várom, mi lesz a végkifejlet! (Bővebb értékelést majd a befejező kötet után tervezek írni.)

Darolyn

Második könyv.
Mivel az első rész most nincs nálam, nem tudtam felfrissíteni a történetet, de nem is kellett, mert sokszor vagy maguktól ugrottak be, vagy pár szóban-mondatban megjelentek.
Kezd egyre érdekesebb lenni a történet, a tudományos hátterek egyre jobban előtérbe kerülnek. Többes szám, mert öt szálon fut a történet, és mindegyik másféle tudomány, és már alig várom, hogy a szálak összeérjenek.

Chris
Derek Meister: Ghost Fighter – Gyilkos fény

Jobb volt, mint az előző rész, bár nekem ebben is voltak unalmasabb részek. Azért várom a folytatást, kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből az egészből. :)

Szédültnapraforgó

– Hé! Föld hívja Iant! A legizgalmasabb részekről maradsz le! Ébresztő!
Ian csak akkor tért magához, amikor Kalani egy egészségügyi dobozra polcolta kidekorált tornacipős lábait.
– Elájultam…?
Bpm nevetve rázta meg a fejét.
– Dehogy, csak ledőltél kicsit hasizmozni.

Kapcsolódó szócikkek: Benjamin "Bpm" · Ian Boroughs · Kalani
Szédültnapraforgó

A férfi tizenhatezer kilométerre az otthonától, a berlini kis lakástól, a világ legdélibb pontján bukkant rá valamire, ami izgalmasabb volt minden tudományos kalandnál. Daniel Rheinberg mélyet lélegzett, és egyszer csak rájött, hogy milyen illatú Alva haja. Barátság – és annál sokkal-sokkal több.