Skulduggery ​Pleasant (Skulduggery Pleasant 1.) 11 csillagozás

Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant

„With his sunglasses gone there was no denying the fact that he had no face. All he had was a skull for a head”

Meet Skulduggery Pleasant: wise-cracking detective, powerful magician, sworn enemy of evil.

Oh yes. And dead.

Eredeti megjelenés éve: 2007

HarperCollins, London, 2007

Stephanie Edgley · Tanith Low · Skulduggery Pleasant · Valkyrie Cain

Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Nem tudom felidézni, mikor röhögtem utoljára ennyit, csak úgy, egymagamban, GYEREKKÖNYVET olvasva.
Skulduggery egy hatalmas karakter, eltiport mindenféle sztereotípiát, amik a köztudatban élnek a csontvázakról, Samu is mehet vissza sírni a szertárba.
Nem is tudom, mi mást érdemes róla még mondani, hisz, hogy őt magát idézzem, nem elég a lenyűgözésetekhez egy élő, mozgó, beszélő csontváz??
A nyomozás, a kalandozásaik a mágia világában is rendben voltak, de szerintem nem a történet viszi ezt a könyvet, hanem a karakterek, a humor, ami átitatja és azok a fergeteges párbeszédek.
Idézgetnék belőle, de félő, hogy a könyv javát ide spammolnám.
Mindenkit arra buzdítok, akinek a szarkazmus métere és humorérzéke magasan van és lazulni akar egy izgalmas, sötét mágiával teli, ismeretlen alvilágba, az ne keressen már idegenvezetőt, mint Skulduggeryt.
Nem örültem, hogy ez is sorozat, viszont most már alig várom, hogy folytathassam.

Szimirza P>!
Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Nagyon szórakoztató, egyben izgalmas, kalandokkal teli.

littlelinda P>!
Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Érdekes történet volt, aranyos és harcias főhősnővel, aki hirtelen kerül bele a mágia világába, úgyszólván a nagybátyja hagyatékaként. Kedveltem Stephanie-t, egy hatalmas tudásvággyal, kitartással, és néha idegesítő kötözködéssel volt megáldva, ami nagyon jól passzolt Skulduggery humorához – volt pár szóváltásuk, aminél az ember vagy sírva nevet, vagy egyszerűen elfogadja, hogy ezek ketten őrültek. Skulduggeryt is nagyon bírtam, imádtam a stílusát, tipikusan az a „hős”, aki valamilyen buta poént süt el mielőtt szétverik vagy ő ver szét valakit :DD Serpine, az ellenség sajnos elég klisés lett, aki csak a pusztítás miatt akarja visszahozni az Ancienteket is legyőző Faceless Onest (spoiler), de az nagyon tetszett, hogy a jobb kezével simán tudott gyilkolni, és hogy volt egy kis közös múltja Skulduggeryvel. Maga a történet érdekes volt, néha kicsit hullámzott az izgalmassága (pár részre nem emlékszem, mert elkalandoztam olvasás közben), és kicsit kiszámítható is volt egyes helyeken, de mivel gyerekkönyv, ez úgymond várható volt. A mágia működése nagyon tetszett, talán ezt hiányoltam belőle egy kicsit többet, hogy Stephanie gyorsabban megtanulja, hiszem mégiscsak az spoiler, és akkor a Serpine elleni csatában sem lett volna haszontalan – de legalább okos, és nagyon menő nevet választ magának.

Tadeshi>!
Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Ahhoz képest, hogy gyerekkönyv, kifejezetten jó volt!
Ajánlom olyanoknak, akik most kezdenek barátkozni a gondolattal, hogy angolul kezdjenek olvasni – erre egyébként a gyerekkönyvek kifejezetten alkalmasak – mert gördülékeny a stílusa, érthetőek és szépek a mondatok, és nem feltétlenül kell a leendő olvasónak szótárat is vinnie magával az olvasáshoz. A történetvezetés teljesen logikus, s bár idősebb fejjel elég kiszámítható, azért lehet rajta szórakozni.
Skulduggery karaktere meg egyszerűen fantasztikus! Halál laza – a szó legszorosabb értelmében – borzasztóan groteszk – egy élő csontváz, könyörgöm! – és nyugodtabb, mint egy zen-buddhista. A humora pedig haláli. A Vén Csont maga meg cinikus, egoista – és csak szeretni lehet. Ami a másik főszereplőnket illeti, Stephanie képes volt elérni, hogy ne kapjak idegrohamot a karakterétől. Nem tudom, hogy csinálta. Pedig nagyon nagyon sok okot adott rá, hogy kiidegeljen: nőnemű, főszereplő, 12 éves, sokat beszél, önző és önfejű, de… De van benne valami, ami miatt képes voltam megbocsátani neki minden negatív tulajdonságát. Talán az, hogy okos kiscsaj… és a karaktere is jól van felépítve.
És egyszerűen zseniálisak a párbeszédek, ahogy folyamatosan oltogatják egymást Skulduggery-vel. =D
A könyv végén felbukkanó novellán meg szó szerint visítva röhögtem.
Nem mondom azt, hogy életem legnagyobb olvasmányélménye volt, de elszórakoztam rajta – nyelvgyakorlási célzattal szereztem, és arra teljesen tökéletes volt. =D

“And what about magic?”
“What about it?”
“Will you teach me?”
“You don’t even know if you’re capable of doing magic.”
“How do I find out? Is there a test or something?”
“Yes, we cut off your head. If it grows back, you can do magic.”

Kapcsolódó szócikkek: Skulduggery Pleasant · Valkyrie Cain
Bleeding_Bride IP>!

A living skeleton isn't enough for you, is it? What does it take to impress young people these days?

Kapcsolódó szócikkek: Skulduggery Pleasant
Bleeding_Bride IP>!

I'm placing you under arrest for murder, conspiracy to commit murder and, I don't know, possibly littering.

Bleeding_Bride IP>!

“Do you know anything about engines?” Stephanie asked.
“That’s why I have a husband, so I don’t have to. Engines and shelves, that’s why men were invented.”

Bleeding_Bride IP>!

There is a place called reality. It is a place where people use doors instead of windows. Where, when you click a sound is made not a flame. Where, a shadow is a thing created by the sun, not a weapon. Where, your reflection stays in the mirror. And where skeletons don’t walk and talk. But you can escape this place. You just have to have one thing. Imagination.

Kapcsolódó szócikkek: Skulduggery Pleasant
Bleeding_Bride IP>!

“What is it?' Stephanie whispered.
'That, my dear Valkyrie, is what we call a monster.'
She looked at Skulduggery. 'You don't know what it is, do you?'
'I told you what it is, it's a horrible monster. Now shut up before it comes over here and eats us.”

Bleeding_Bride IP>!

Every solution to every problem is simple. It's the distance between the two where the mystery lies.

“Found something?”
“No, sorry. I thought I had, but, no, it turned out to be, uh… more floor.”

“There is no heroism in war –there are simply things that need to be done. The heroes come later.“

Chapter 9. The Troll Beneath Westminster Bridge

Skulduggery Pleasant sorozat · Összehasonlítás