Skulduggery ​Pleasant (Skulduggery Pleasant 1.) 10 csillagozás

Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant Derek Landy: Skulduggery Pleasant

„With his sunglasses gone there was no denying the fact that he had no face. All he had was a skull for a head”

Meet Skulduggery Pleasant: wise-cracking detective, powerful magician, sworn enemy of evil.

Oh yes. And dead.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

HarperCollins, London, 2007

Stephanie Edgley · Tanith Low · Skulduggery Pleasant · Valkyrie Cain

Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Nem tudom felidézni, mikor röhögtem utoljára ennyit, csak úgy, egymagamban, GYEREKKÖNYVET olvasva.
Skulduggery egy hatalmas karakter, eltiport mindenféle sztereotípiát, amik a köztudatban élnek a csontvázakról, Samu is mehet vissza sírni a szertárba.
Nem is tudom, mi mást érdemes róla még mondani, hisz, hogy őt magát idézzem, nem elég a lenyűgözésetekhez egy élő, mozgó, beszélő csontváz??
A nyomozás, a kalandozásaik a mágia világában is rendben voltak, de szerintem nem a történet viszi ezt a könyvet, hanem a karakterek, a humor, ami átitatja és azok a fergeteges párbeszédek.
Idézgetnék belőle, de félő, hogy a könyv javát ide spammolnám.
Mindenkit arra buzdítok, akinek a szarkazmus métere és humorérzéke magasan van és lazulni akar egy izgalmas, sötét mágiával teli, ismeretlen alvilágba, az ne keressen már idegenvezetőt, mint Skulduggeryt.
Nem örültem, hogy ez is sorozat, viszont most már alig várom, hogy folytathassam.

Szimirza P
Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Nagyon szórakoztató, egyben izgalmas, kalandokkal teli.

rohanoazis P
Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Az én ízlésemnek kicsit sok benne az akció, és kevés a “mélyebb gondolat”, aminek azért az igazán fontos ifjúsági (10-14) könyvekben is lenni kéne. De műfajon belül – teljes fantasy, az összes elképzelhető varázsló-fajtákkak, lényekkel és nem-lényekkel együtt – szórakoztató. Meg, én nem is vagyok ifjúság, persze.
Derek Landy ír író hatalmas sikert aratott ezzel a sorozattal. Meg kell hagyni, Skulduggery Pleasant, a beszélő, gondolkodó és érző csontváz hatalmas ötlet.
Skulduggery detektív és varázsló, aki, vagy inkább ami Stephanieval, egy 12 éves kislánnyal együtt harcol a Gonosz ellen. (Stephanie a történet során választja magának a Valkyrie Cain nevet a valürök és Kain figuráját összetéve). Közben persze mindenféle történik, ami egy akcióregényben történni szokott. Végeérhetetlen küzdelmek profi harcosok között karddal, ököllel és varázslattal, emeletről kiugrálások és hasonló zuhanások simán túlélve, menekülés földön, vizen/vízben, levegőben, kínzások és kínzatások. S mind eközben mágia, rosszra és/vagy jóra használva, hatalmas mennyiségben. Szóval mozgalmas.
A nevek szellemesek – az egész könyv jó angol humorral fűszerezve! – bár, sokszor nem könnyű kibogozni az eredetüket. Itt teszem hozzá, hogy a magyar fordító nem jeleskedett a nevek átírásában, pl. Ghastly = Borzalminó, vagy szegény csontvázemberünk, akinek a neve az egész sorozat címét adja, Skulduggery Pleasant = Skrupulus Fondor, aki ugyan fondorlatos, de skrupulusai aztán nincsenek. Miért?!?!
Szüneti olvasmány, két kötelező között ajánlott.

Tadeshi
Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Ahhoz képest, hogy gyerekkönyv, kifejezetten jó volt!
Ajánlom olyanoknak, akik most kezdenek barátkozni a gondolattal, hogy angolul kezdjenek olvasni – erre egyébként a gyerekkönyvek kifejezetten alkalmasak – mert gördülékeny a stílusa, érthetőek és szépek a mondatok, és nem feltétlenül kell a leendő olvasónak szótárat is vinnie magával az olvasáshoz. A történetvezetés teljesen logikus, s bár idősebb fejjel elég kiszámítható, azért lehet rajta szórakozni.
Skulduggery karaktere meg egyszerűen fantasztikus! Halál laza – a szó legszorosabb értelmében – borzasztóan groteszk – egy élő csontváz, könyörgöm! – és nyugodtabb, mint egy zen-buddhista. A humora pedig haláli. A Vén Csont maga meg cinikus, egoista – és csak szeretni lehet. Ami a másik főszereplőnket illeti, Stephanie képes volt elérni, hogy ne kapjak idegrohamot a karakterétől. Nem tudom, hogy csinálta. Pedig nagyon nagyon sok okot adott rá, hogy kiidegeljen: nőnemű, főszereplő, 12 éves, sokat beszél, önző és önfejű, de… De van benne valami, ami miatt képes voltam megbocsátani neki minden negatív tulajdonságát. Talán az, hogy okos kiscsaj… és a karaktere is jól van felépítve.
És egyszerűen zseniálisak a párbeszédek, ahogy folyamatosan oltogatják egymást Skulduggery-vel. =D
A könyv végén felbukkanó novellán meg szó szerint visítva röhögtem.
Nem mondom azt, hogy életem legnagyobb olvasmányélménye volt, de elszórakoztam rajta – nyelvgyakorlási célzattal szereztem, és arra teljesen tökéletes volt. =D

“And what about magic?”
“What about it?”
“Will you teach me?”
“You don’t even know if you’re capable of doing magic.”
“How do I find out? Is there a test or something?”
“Yes, we cut off your head. If it grows back, you can do magic.”

Kapcsolódó szócikkek: Skulduggery Pleasant · Valkyrie Cain
Bleeding_Bride ISP

A living skeleton isn't enough for you, is it? What does it take to impress young people these days?

Kapcsolódó szócikkek: Skulduggery Pleasant
Bleeding_Bride ISP

I'm placing you under arrest for murder, conspiracy to commit murder and, I don't know, possibly littering.

Bleeding_Bride ISP

“Do you know anything about engines?” Stephanie asked.
“That’s why I have a husband, so I don’t have to. Engines and shelves, that’s why men were invented.”

Bleeding_Bride ISP

There is a place called reality. It is a place where people use doors instead of windows. Where, when you click a sound is made not a flame. Where, a shadow is a thing created by the sun, not a weapon. Where, your reflection stays in the mirror. And where skeletons don’t walk and talk. But you can escape this place. You just have to have one thing. Imagination.

Kapcsolódó szócikkek: Skulduggery Pleasant
Bleeding_Bride ISP

The greatest enemy we can face is ourselves, and the greatest battle is against the darkness within.

Bleeding_Bride ISP

“What is it?' Stephanie whispered.
'That, my dear Valkyrie, is what we call a monster.'
She looked at Skulduggery. 'You don't know what it is, do you?'
'I told you what it is, it's a horrible monster. Now shut up before it comes over here and eats us.”

Bleeding_Bride ISP

Every solution to every problem is simple. It's the distance between the two where the mystery lies.

“Found something?”
“No, sorry. I thought I had, but, no, it turned out to be, uh… more floor.”

Skulduggery Pleasant sorozat · Összehasonlítás