Skrupulus ​Fondor (Skrupulus Fondor 1.) 106 csillagozás

Derek Landy: Skrupulus Fondor

A híres Skrupulus Fondor nem pusztán kiváló detektív, hanem egyúttal a világ legelegánsabb mágusa és a piszkos trükkök mestere, mellesleg tehetséges betörő (kizárólag nemes célok érdekében, persze).

Ó, és még valami. Egyébként HALOTT.

A híres író, Gordon Edgley különös végrendelete lélegzetelállító eseményekbe keveri unokahúgát, a tizenkét éves Stephanie-t. A hétköznapok álcája mögötti világban gonosz erők készülnek háborúra, és hamarosan Stephanie élete is veszélyben forog. Ez azonban egyáltalán nem tartja vissza attól, hogy Skrupulus Fondor oldalán fényt derítsen nagybátyja halálának a rejtélyére.
És ha ők ketten akcióba lépnek, a gonosz jobban teszi, ha inkább meglapul…

Az ősök jogara címmel is megjelent.

Eredeti mű: Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2007
334 oldal · ISBN: 9789639752092 · Fordította: Juhász Viktor

Skrupulus Fondor · Stephanie Edgley · Gordon Edgley

Navi P
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Jó volt, tetszett :) A humora nem jött át 100 %-ban, de nagyon élveztem. Csontvázdetektív, mágia, zombik, egy legyőzhetetlen? fegyver, egy kotnyeles 12 éves.
Jó páros volt Valkiria és Fondor, bírtam Tanith-ot és Borzalminot is, remélem, rendbe jön:)
Jó kis csapatot alkotnak így négyen, kíváncsi vagyok, hogy fog folytatódni a történet.

Kovaxka P
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Ifjúsági urban fantasy – remek párosítás! Jó ötletekkel tűzdelt, fordulatos, izgalmas történet, igazi kalandregény. Nekem nem volt kiszámítható, nagyon élveztem. A főszereplő telitalálat, de a többi karakter is kidolgozott, különösen ötletesek a beszélő nevek. Szívesen olvasnám a többi kötetet is, hátha egy másik kiadó még előveszi.

SMesi P
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Szeretem ezt a könyvet, bírom Stephanie és Skrupulus párbeszédeit. Éppen ezért nagyon sajnálom, hogy a sorozat további kötetét nem jelentetik meg magyarul. De hát ez van, ezt kell szeretni. Viszont ami nagyon nem tetszik, az a borító, mármint nem a képpel van bajom, hanem borító fazonja (szoktak ilyet mondani?) miatt szinte képtelenség kiolvasni anélkül, hogy a borító hátulja meg ne törne, legalábbis nekem nem sikerült, pedig igyekszem vigyázni a könyveimre. De ez semmit nem változtat azon, hogy ez egy könnyed, pörgős kis történet, ami elnyerte a tetszésemet.

anglee
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Mondjuk azt, hogyha 10-13 évvel ezelőtt olvasom, akkor rajongtam volna a könyvért. Kitűnő szórakozási lehetőséget nyújt tizenéves koruk elején járó gyerekeknek, az biztos!
Nekem így felnőtt fejjel már egy kissé erőltetett, de cseppet sem kiszámítható! Fordulatos, izgalmas olvasmány volt még így is.
Minden nagyobb gyereknek kitűnő olvasmány!
negatív még, hogy Scrupulus eléggé beképzelt, és itt-ott idegesítőek a megnyilvánulásai

Alumni
Derek Landy: Skrupulus Fondor

A külcsínnel (borító és az akkoriban még élő magyar weboldal) fogott meg első blikkre, végigolvasva pedig kiviláglott az is, mennyire szórakoztató, jópofa, humoros, akciódús, izgalmas, lényegre törő ifjúsági urban fantasy nagyszerű hősökkel. Értelemszerűen Skrupulus a legjobb, de a többiek is megérnek egy misét. Nagyon kár, hogy nem folytatódott a sorozat magyar kiadása, no de tovább csiszolgatom angol tudásom, és elolvasom eredeti nyelven! :)

Noryyy
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Olvasás közben végig az járt a fejemben, hogy én már mennyire kinőttem ebből.
Abszolút gyerekesnek hatott az egész, a legtöbb karakter egydimenziós volt, Stephanie-ról alig hittem el, hogy csak 12 éves, jóval érettebb megnyilvánulásai voltak, a történet szempontjából sokkal jobb lett volna, hogyha idősebb lenne.
Ami miatt kap 3 csillagot, az az alapkoncepció.
12-14 éveseknek tökéletes lehet ez az olvasmány, nekik bátran ajánlom.
A folytatást ennek ellenére tuti el fogom olvasni (kell az a sorozatrajongó-plecsni XD)

Derek Landy: Skrupulus Fondor

Jó volt, érdekes, néha kicsit megkuncogtatott, de nem volt nagy durranás. Lazulós olvasmány. Azért megtartom a polcomon. :)

bagie P
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Tetszett. Nem én vagyok a célcsoportja, de a szabi alatt egészen kellemes történet volt :)
Kár, hogy a folytatások nem jönnek…
Skrupulus Fondort imádtam… feliratkozott a kedvenc férfiszereplőim közé… :)

(bár a skrupulus szóról, mindig a furunkulus szó jutott eszembe… de most már megnéztem, hogy a drága nyomozóm választott neve mit is jelent :)
skrupulus: (lelkiismereti) kétely, erkölcsi megfontolás, (erkölcsi) aggály, lelkiismeret-furdalás, töprengés, lelkifurdalás, önvád, kifogás, nehézség, akadék, akadékoskodás, aggatódzás, kötelő(d)zik, lat kicsinyítő képzős scrūpulus 'ua.', tkp. 'hegyes kövecs, hegyes kis kődarab (cipőben, saruban, mely kínoz), aggodalom, nyugtalanító kétkedés, háborító és gyötrő aggodalmasság, kétely' < scrūpus 'hegyes vagy durva kő vagy kavics, szirt, aggodalom, nyugtalanság' < proto-indoeurópai *(s)ker '(le)vág, metsz, vés' )

Ropi

Áááá. Imádtam!
Felmentem a nővéremékhez anyával, és ugye jó kamaszhoz méltón szétuntam a fejem. Hát ideadta ezt. A borítója is tetszett, de ugye jó könyvmolyként nem a borítóról ítélünk. Na szóval elkezdtem olvasni. Háát igen. 1 napig tartott.:( Ha fel kellett kelnem valamiért, akkor inkább szóltam másnak, vagy rohantam vissza olvasni.

A történet fantasztikus. SZÓ SZERINT. Magával ragad, és nem bírod letenni. Skrupulus Fondor pedig olyan személyiség, ami ennek az egész kalandnak egy érdekes fonalat ad.

Marée_Noire
Derek Landy: Skrupulus Fondor

Igazán könnyed, szórakoztató olvasmány volt; rengeteg jó dumával – csodálkoztam is utólag nézve, hogy össz-vissz 4-et idéztek előttem -. Nekem öt csillag, bár kedvenc nem lett. ;) A polcomra max. akkor szerzem be, ha valahol rábukkanok 500 Ft-ért, mert bosszantó, hogy ezt a sorozatot sem folytatták… :/ Egyetlen dolog zavart eléggé: hogy kiugrottak a szemeim a helyéről a döbbenettől, mikor azt olvastam, hogy Stephanie 12 (!!) éves! o.O Ez teljesen valószerűtlen, ráadásul úgy viselkedett és beszélt végig, mint egy 16-17 éves. Ettől eltekintve egy jól felépített, kedves, humoros könyv, érdekelne a folytatás, dehát ez van. ;)

SMesi P

Az ajtó a fantáziátlan emberek menedéke.

FFG

– Nem hagyhat egyedül! – mondta Stephanie, aki nem tágított Skrupulus sarkából.
– Dehogynem – helyesbített Skrupulus. – Tökéletes biztonságban leszel.
– Hiányzik a bejárati ajtó!
– Nos, igen. Tökéletes biztonságban leszel, amíg senki sem akar bejönni a bejárati ajtón.[…]

48. oldal, 4. fejezet - A titkos háború (Ulpius-ház, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Skrupulus Fondor · Stephanie Edgley
Beja

Gordon Edgley hirtelen halála mindenkit döbbenetesen váratlanul ért – különösképpen az érintettet.

Kapcsolódó szócikkek: Gordon Edgley · halál
Hemo

-Tudod, a nagybátyáddal hasonló körülmények között találkoztam először.Vagyis megközelítően hasonló körülmények között.Habár ő részeg volt.És egy bárban tartózkodtunk.És lehányta a cipőmet.Szóval,ami azt illeti, a jelenlegi körülmények mégsem teljesen hasonlatosak,de mindkét esetben egy váratlan találkozásról van szó…

42. oldal, 4.fejezet - A titkos háború (Ulpius-ház, 2007)

FFG

– […] Ismertem egyszer egy fiút, aki alig lehetett idősebb nálad. A társam akart lenni a kalandjaimban […] Végül, hosszú idő után bebizonyította rátermettségét, és társak lettünk.
– És következett a rengeteg izgalmas kaland?
– […] A legelső közös ügyünk során meghalt. […]
– Nem úgy terveztem, hogy mostanában meghalok. Egyébként is rendelkezem valamivel, amivel ő nem.
– Éspedig?
– A kalapoddal. Vigyél magaddal, vagy ugrálni fogok rajta.

49-50. oldal, 4. fejezet - A titkos háború (Ulpius-ház, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: halál · kalap · Skrupulus Fondor · Stephanie Edgley
Allanon

– Stephanie, leestél egy ház tetejéről.
– Igen, de az ágak lassították a zuhanásomat. Egytől egyig.
– És az ágak nem bántottak?
– Hát, azt sem mondhatnám, hogy simogattak.
– Meg is halhattál volna.
– De nem haltam meg.
– De megtörténhetett volna.
– De nem történt meg.
– Nem tagadom, ez nyomós érv, de attól az még tény marad, hogy meg is halhattál volna.

Rhyen

A detektív szomorúan ingatta a fejét.
– Egy élő csontváz már nem is elég neked, igaz? Hát mivel lehet imponálni a mai fiataloknak?

Szerinted számítanak ránk?
– Vipra megszokta, hogy a Bölcseknek egy örökkévalóságig tart, amíg meghozzák ezerszer átgondolt döntésüket – mondta Tanith. – Ezért nem hiszem, hogy számítanak egy ilyen bámulatosan elkapkodott és felelőtlen akcióra.
Borzalmino bólintott.
– Most majd megtanulják, hogy nem szabad alábecsülnie a butábbakat.

Rhyen

– Hogy néz ki egy bizonyíték? – suttogta Tanith.
Stephanie visszafojtotta feltörő kuncogását.
– Tudom is én. Lábnyomokra gondolhatott, vagy ilyesmire.
– És találtál?
– Nem. De ennek valószínűleg az az oka, hogy egy helyben állok.
– Esetleg mászkálhatnánk, és akkor úgy tűnhet, mintha tudnánk, mit csinálunk.
– Ez jó ötlet.

Rhyen

– Nem kell kedvelned valakit ahhoz, hogy megszerezz tőle valamit.

Skrupulus Fondor sorozat · Összehasonlítás