Az ​ősök jogara (Skrupulus Fondor 1.) 20 csillagozás

Derek Landy: Az ősök jogara

Végre itt van Skrupulus Fondor!
Lehet, hogy a fickó néha elveszti a fejét (amit egyébként egy pókerpartin nyert), de akkor is több, mint aminek tűnik – ami jó hír, tekintve, hogy egy csontváz!
Bár Skrupulus több száz éve halott, mégis nehéz lenne hozzá hasonlóan éles eszű, szellemes és hatékony nyomozót találni – márpedig ha egy ősi gonosz lény fenyegeti a világot, akkor minimum egy ilyen különleges hősre van szükség! Ehhez viszont kell Stephanie is, aki nem retten vissza attól sem, ha be kell törnie éjjel a múzeumba, vagy ha fegyvert kell fognia. Hogy ilyen furcsa páros nem képes megmenteni az emberiséget?
Ó dehogynem!
Ahogy Skrupulus mondaná: senki nem veheti át a világuralmat, maximum a holttestén keresztül!

Skrupulus Fondor címmel is megjelent.

Eredeti mű: Derek Landy: Skulduggery Pleasant

Eredeti megjelenés éve: 2007

384 oldal · ISBN: 9789634032274 · Fordította: Juhász Viktor
384 oldal · ISBN: 9789634032397 · Fordította: Juhász Viktor

Skrupulus Fondor · Stephanie Edgley

Mariann_Czenema P

Kinek ajánlom?
Életkor és nemtől függetlenül az összes fantasy, sci-fi, disztópia rajongónak, sok-sok kellemes órát, nevetést, élményt tartogat Nektek ez a könyv!
Nagyon humoros olvasmány, és bár 12+ van a hátoldalán, én bátran odaadnám tíz év felett minden felsős gyerkőcnek, legyen az lány, vagy fiú. A lányoknak könnyű lesz azonosulniuk Stephanie-val, míg a fiúk imádni fogják Skrupulus vagány, szókimondó karakterét.
Mi a nagylánnyal nagyon várjuk a folytatást, ami még az idén kijön, én is csak azt tudom mondani, mint a többi molyos értékelő, kár, hogy olyan sokáig kellett várni a fordításra.
Megérdemelt 4 és fél csillag tőlem, öt a nagylányomtól :)
Köszöntem, Élmény volt.
(bővebben: http://czenema.blogspot.hu/2016/07/derek-landy-az-osok-… )

Oláh_Zita P
Derek Landy: Az ősök jogara

Ez a könyv megvett kilóra. Először is régen olvastam ilyen sodró lendületű könyvet, ami a nagy részén át megmaradt, amikor meg lassabb volt a cselekmény éreztem, hogy ez szándékos. A másik meg a nevek:Scrupulus, Borzalmino es Phertelem.. Gondolom az angol nyelvű könyvekben is ilyen eredetien csengenek. No meg a könyv eleje, amit most nem pontosan idézek: "Drága Szüleim, nektek köszönhetek mindent, és ha rátok gondolok jóleső érzés tölt el, tehát úgy gondolom, kedvellek benneteket. Ez a szarkazmus, amit imádok, és persze én is előszeretettel használok. Az alapsztori is zseniális, és a történetvezetés és jól rendezett. Nekem ez a regény minden szempontból kifogástalan.

zkispet P
Derek Landy: Az ősök jogara

Még negyedszeri újra olvasása után is nagy kedvencem. Ugyan eddig csak az Ulpius-ház kiadásban olvastam. Viszont nagyon örültem az újra kiadásnak, így legalább e-könyvben is megvan most már. :) Még jobban fogok örülni, ha hamarosan a sorozat folytatását is kézbe vehetem amelyre már éveket vártam.

Évek múlásával is izgalmas végig követni Stephanie első kalandját a mágia világában. És Skrupulus, szarkasztikus humora máig megnevettet. :) Csak ajánlani tudom, mindazoknak akik szeretik az ifjúsági fantazy-kat és Dr, House-hoz hasonló szarkasztikus humort. :)

Derek Landy: Az ősök jogara

Humoros, izgalmas, fordulatos – és valahogy mégsem rohanok a könyvtárba a második kötetért. Ez van.

Derek Landy: Az ősök jogara

Bár szerintem egy kicsit nehézkesen indult, de hamar izgalmassá vált a történet. A szereplőket imádom és jó volt, hogy nem mindenkiről derült ki az elején, hogy kinek a pártján áll.
Steph egy jófej 12 évesnek látszik, aki nem fél kimondani, amit gondol és fűti a kalandvágy.
Skrupulus (akinek a nevét nem tudtam rendesen elolvasni a könyv felében :) ) jó humorral van megáldva, de szerintem néhol már sok volt a hullapoén. Viszont remek detektív.
Tanith helyét még nem tudom eldönteni, de megszerettem. Jó volt látni, hogy állítólag vénasszony kora ellenére tök jól kijön Stephanie-val.
Ide a folytatást…

Freya_chan
Derek Landy: Az ősök jogara

Nem amiatt olvastam sokáig, mert nem tettszett, hanem, mert nem akartam, hogy elfogyjon. Tettszett a humora és alig várom, hogy olvasni tudjam, a következő részét! Megéri elolvasni, nagyon!

Sheeana P
Derek Landy: Az ősök jogara

Meglehetősen elnagyolt történet, lány főszereplővel, de fiúk számára is olvasható Skrupulus miatt. Szerelmi szál nincs benne. Dupla sorközzel, nagy betűkkel szedett, tehát a 384 oldal legfeljebb csak a fele. Nem értem, hogy egy 12+ besorolású könyvet miért kell így szedni?
Valamint a történet végén: „ A forgószékben ült és pihentette a lábát. Skrupulus elvitte egy barátjához, egy elég furcsa úriemberhez, aki egyetlen óra alatt rendbe hozta a törött csontját. A lába még merev volt, és fájt is, de a véraláfutások lelohadtak, és a gyógyító ígérete szerint alig néhány nap múlva olyan lesz, mint új korában.” Pár oldallal később: „ A másik előnye a hat hétig tartó gipszviselésnek, hogy rengeteg ideje marad az embernek fejlesztgetni a képességeit, és Stephanie már az első néhány napot sem töltötte tétlenül.” Mármost akkor: törött vagy sem, mágia vagy gipsz, néhány nap vagy hat hét?

Lexa2000
Derek Landy: Az ősök jogara

Mikor belekezdtem ebbe a történetbe, csak annyit tudtam róla, ami a hátoldalán van. Igazából nem tudtam, hogy hogyan fogok viszonyulni hozzá.. A kötet a tizenkét éves korosztálynak íródott és hát azon már azért jó pár éve túl vagyok. Ennek ellenére nagyon élveztem, Tetszett, hogy végre van egy sztori amiben nincsen szerelmi szál. Sok karaktert szerettem annak ellenére, hogy nem éreztem borzasztó nagy jellemfejlődéseket. Minden pozitívuma ellenére csak végig olvastam és egyáltalán nem izgultam közben. Kicsit hiányzott az a körömrágós érzés és ez az amiért nem tudok neki öt csillagot adni.

Jean P

– Hát – mondta az édesanyja a motorblokkra pillantva –, ez a motor, ha jól sejtem.
– Értesz bármit az autószereléshez? – kérdezte Stephanie.
– Azért van férjem, hogy ő értsen hozzá. A férfit autó- és polcszerelésre teremtették.

29. oldal, 3. fejezet - Egyedül a sötétben

Kapcsolódó szócikkek: Stephanie Edgley
Jean P

Gordon Edgley hirtelen halála mindenkit döbbenetesen váratlanul ért – különösképpen az érintettet.

Jean P

Csak akkor jósolhatod meg, mi következik, ha pontosan tudod, mik voltak az előzmények.

318. oldal, 24. fejezet - Egy előre kitervelt gyilkosság

Kapcsolódó szócikkek: Skrupulus Fondor

-Megbolondultam?
-Remélem, nem.
-Tehát maga igazi? Valóban létezik?
-Feltételezhetően.
-Úgy érti, nem biztos benne, létezik-e vagy sem?
-Meglehetősen biztosra veszem. Mármint tévedhetek is, persze. Talán csak lidérces hallucináció vagyok, képzeletem koholmánya.
-Lehet, hogy csak a saját képzeletében létezik?
-Ennél különösebb dolgok is történtek már. Illetve történnek riasztó rendszerességgel.

Kapcsolódó szócikkek: Skrupulus Fondor · Stephanie Edgley
Tori0925

-Figyelj, Skrupulus, vagy érthetően válaszolsz, vagy esküszöm, hogy megkeresem a világ legnagyobb kutyáját és hagyom, hogy elásson egy hatalmas lyukban.

Kapcsolódó szócikkek: Skrupulus Fondor · Stephanie Edgley
Jesper_Olsen

A béke csak addig tart, amíg mindkét félnek egyformán fontos.

Jesper_Olsen

– Skrupulus – szólalt meg végül a magas férfi, mély, zengő hangon. – Mindig gond és baj jár a nyomában, nem igaz?
– Nem mondanám, hogy a nyomomban jár – felelte Skrupulus. – Inkább csendesen elüldögél, és megvárja, amíg belebotlom.

Jean P

Minden problémának egyszerű a megoldása. A rejtély az, ami a problémát és a megoldást elválasztja.

203. oldal, 13. fejezet - A gyilkos ház

Kapcsolódó szócikkek: Skrupulus Fondor
Jesper_Olsen

Ugyan, fel a fejjel! – mondta váratlan derűvel a hangjában. – Ha tudjuk, hogy úgyis szörnyűséges halállal pusztulunk el, minek aggódjunk?

Oláh_Zita P

Tudta, hogy létezik mágia, és nem csábult el. Beérte annyival, hogy megfigyelte, és írt róla. Ehhez erősnek kell lenni, es remélem, hogy ez a tulajdonsága benned is megvan.

Skrupulus Fondor sorozat · Összehasonlítás