Hősteki ​és az eltűnt holdtehén 19 csillagozás

Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Teki, a kék páncélú teknős hősnek készül. Nem csoda, hogy Moson király éppen őt bízza meg az eltűnt holdtehén előkerítésével – egyben pedig egész mesebirodalma sajtszerető népének megmentésével. A fontos küldetésre Teki persze nem egyedül indul, hanem hű barátja, kefefarkú Borzi kíséretében. Később Zozo, a táncolókobold és Liliom, a tábortűzfülű gyík is csatlakozik az elszántan nyomozó csapathoz. Tarts Te is velük fordulatos útjukon: ötletelj, kutass, kacagj, kóstolj egy kis holdsajtot, lepődj meg!

Bookart, Csíkszereda, 2020
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786068994116 · Illusztrálta: Szulyovszky Sarolta

ProKontra>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

A Hősteki és az eltűnt holdtehén egy aranyos történet a kék páncélú kis teknősről, aki mert nagyot álmodni és nem hagyta, hogy mások döntsék el helyette, mire képes valójában.

Hiába vagyok negyven éves, még mindig nagyon szeretem az olyan meséket, amelynek van mondanivalója, ami egyfajta tanmese. Ahol nem arra világít rá az író, hogy csak a legtökéletesebb, legszebb viheti valamire, hanem azok is, akik némi különcséggel rendelkeznek. Kicsit mások? Igen! Vannak hibáik? Igen! És pontosan ettől lesznek olyanok, mint a valóság, ettől találunk benne önmagunkra. Ad egy bizonyos önbizalmat, amitől elhisszük, képesek vagyunk elérni az álmainkat. Manapság a gyerekeknek pontosan az ilyen mesékre van szükségük. A mai világ eltorzult képet alkot, ahol minden pillanatban azt látják, érzékelik, milyenekké “kellene” válniuk ahhoz, hogy valamit elérjenek a világban, hogy elfogadja őket a társadalom. Ha egy kicsit is különbözik valaki a másiktól, már rajta van a célpont a hátukon. A Hősteki és az eltűnt holdtehén ennek az ellenkezőjét mutatja meg. Kicsit más, kicsit furcsa, de ettől lesz igazán aranyos a történet.
Teljes értékelés:

Bea_Könyvutca P>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Egy nem hétköznapi címmel rendelkező, rendkívül kreatív és nagy fantáziával megírt történet, csodálatos illusztrációkkal. Ha egy mondattal kellene jellemeznem Dér Adrienn mesekönyvét, akkor ezt írnám.
Ja, még azt is hozzátenném, hogy vicces és mozgalmas. De szerencsére nem kell egy mondatban, így elmondhatom bővebben is a véleményemet.
Amit itt olvashattok: http://konyvutca.blogspot.com/2021/02/der-adrienn-hoste…

bagie P>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Nekem kicsit sok volt a fantázia, az abszurd … túl realista, túl kocka vagyok már ehhez … de úgy gondolom, hogy nagyon jó kis gyerekkönyv ez – a gyerekek fantáziavilágához biztosan jól illik.
Tetszett a mondanivaló: a barátságról, az elfogadásról, a vágyakról, álmokról.
Örülök, hogy olvashattam – köszönöm @dryka hogy a Merítés-zsűri rendelkezésére bocsátottad :) [további sikereket az íráshoz]

pennac>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Nekem az Alice Csodaországban jutott róla eszembe. A fantázia kimeríthetetlen tárháza, abszurd világunk humoros-ironikus lenyomata. De míg Lewis Carroll víziói inkább nyomasztóak, Teki kalandjai elsősorban viccesek, mert érezzük azt a bizonyos bölcs írói távolságtartást. A mi Tekink igazi naiv hős, aki természetes, magától értetődő módon halad előre a teljességgel kiismerhetetlen, újabb és újabb elképesztő lényekkel benépesített úton a célja felé. Felemelő, derűs olvasmány minden korosztálynak. És persze ne feledkezzünk meg a mese szellemiségét híven visszaadó illusztrációkról sem.

krlany I>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Fantáziában nagyon gazdag, rengeteg érdekes lény (de tényleg! több mesekönyvet is meg lehetne tölteni velük), kaland kaland hátán (talán egy kicsit sok is egy mesébe), és izgalom is van, meg együtt lehet érezni a szereplőkkel, akik bár nem túl okosak, de nagyon szeretnivalók. Viszont vannak lógó szálak, meg olyan említett dolgok, amikkel nem kezdtünk semmit. Tetszenek az illusztrációk, kellemesek a színek, de az illusztrátornak fel kellett kötnie a gatyát ahhoz, hogy fantáziában utolérje az írót. Nem is mindig sikerült neki.

PTJulia P>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

A kaszabmanó óta határozottan fejlődött az írónő. Bár ez a történet is hemzseg a különféle lényektől – olykor céltalanul is-, most már rendes, eleje-vége történet is kapcsolódik hozzá, aminek van íve, van mondanivalója. Mégpedig nem is akármilyen mondanivalója: kitartásra, bátorságra, a vállalható álmok megvalósítására ösztönöz. Közben pedig felnyitja a hősök szemét az ármányokra, a tragédiákra, hiszen nemcsak játék és mese az élet, mint tudjuk.

julicsenge IP>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

A Hősteki és az eltűnt holdtehén egy kedves, elragadóan ötletes könyv arról, hogy ha bizalmat fektetünk valakibe, képes teljesíteni bármilyen elvárást. Egy eszeveszett kaland, amibe jó belefeledkezni. Valami egészen váratlan és üdítően kreatív.

Judyt IP>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Dér Adri ismét egy cuki történettel örvendezteti meg a kisebb és nagyobb olvasóit. A Hősteki és az eltűnt holdtehén, ahogy a címe is mutatja egy hatalmas kalandra hívja az olvasóit a meseverzumok világába, ahol bizony eltűnt a holdtehén és csupán egy hős képes arra, hogy megtalálja.

Adri meseregénye üdítő kikapcsolódást kínál, melyben vegyíti a mese, a fantázia és humor vonalakat. Nem mellesleg újabb és újabb mesealakok elevenednek meg a lapokon, igazán hangzatos nevekkel, mint pl. a jogarorrú földimalac vagy a kefefarkú borz. :)

Gyertek, merüljetek el Ti is Erdőliverzum és Kartolíria világában. :)

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2021/01/29/der-adrienn-hosteki-…

Bookart, Csíkszereda, 2020
Dömi I>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Teki története egy hihetetlenül gazdag mesevilág, ami nem csak az író fantáziáját dolgoztatta meg, de még az olvasóét is próbára teszi. Egy nagyon különös világot ismerhetünk meg ebből a könyvből, ahol még a számunkra hétköznapi jelenségek (pl az eprek) sem úgy viselkednek, ahogy mi azt várnánk tőlük. Nekem nagyon tetszett a könyv, és elsősorban olyan gyerekeknek ajánlanám felolvasásra, akiknek nem okoz problémát, ha egy hosszabb és összetettebb történet kell befogadniuk.
Bővebb értéklés a blogomon: https://zapumaihirmondo.blogspot.com/2021/02/der-adrien…

Ancsúr>!
Dér Adrienn: Hősteki és az eltűnt holdtehén

Ez a könyv tíz másik történetre elegendő fantasztikus elemet soroltatott fel, ami nagyszerű, ha gyerek vagy, de felnőttként… Nos, felnőttként azt mondanám, hogy eleinte kicsit fárasztó volt ez a sok fantasztikum. Ám amint megszoktam ezt a világot, én is elkezdtem élvezni a történetet.
Az egyetlen, amit egy kicsit sajnálok, hogy az illusztrációknak nem sikerült úgyszólván felnőniük a történethez. Nem arról van szó, hogy rosszak lettek volna a képek, hanem inkább arról, hogy annyira erőteljes képzeletvilággal rendelkezett a szöveg, hogy az írás elnyomta az illusztrációk keltette hangulatot.

Ferenczi_Szilvia I>!

Liliom addig-addig simogatta a farkával a talpat, míg a kastély végül orra bukott, pontosabban ajtóra. A négy barát örömében tapsolt, ám ekkor kinyílt a kapu. Egy frakkot viselő kutya lépett ki rajta.
– Ki döntötte fel az otthonomat? – hangja kimért és udvarias volt, annak ellenére, hogy a kastélya most esett el.

Ferenczi_Szilvia I>!

De főként olyan értelmetlen dolgok repültek szanaszét, mint egy törött, felhúzhatós kornyikafon, egy kétfülű bádogbögre, vagy egy szétfeslett, döglött gombolyagegér, mely már holdsajtévek óta rejtőzhetett ott, hisz kezdett megkövülni.

julicsenge IP>!

– Velem kell jönnöd Kartolíriába, ott majd az uralkodónk mindent elmond.
– Az merre van?
– Hat cukorsüvegnyire innen, a Mocsár-óceán alatt átvezető Borostyánlombos-barlang nyolcadik pókhálójának csapdáját kikerülve, a felszínen haladva tovább ötszázhuszonnyolc kukachossznyit, az oroszlánfenyvesek üvöltésén túl.