A ​féreg 24 csillagozás

Az ördögi zseni

Részlet a kötetből:
"A NBA-ben az élet egyik fele a szexről szól, a másik fele meg a pénzről.
Ha a kosárlabdában vetélkedésről beszélünk, igen egyszerű az ügy: egy fekete játékos tudja, hogyha kimegy a pályára, seggbe rúghat egy fehér játékost.
Végigcsináltam az egész szertartást: felöltöztem, kisminkeltem magam, nőként viselkedtem.
Azok a fickók ott San Antonióban kinyalhatják a seggemet, különösen Gregg Popovics, a menedzser… Popovics az a fickó szeretett volna lenni, aki megszelídíti Dennis Rodmant.
Tudtam, hogyha nem kosarazom, csak egy nigger lettem volna a sok közül.
Madonna szexisen rám nézett, és azt mondta: „Velem alszol a szobámban!”
A fehér nők azért ismerkednek meg fekete férfiakkal, mert azt hiszik, jobban esik velük a szex.
Addig, amíg kosarazom, bármelyik nőt megszerezhetem, de nincs eredményjelző a hálószobámban."

Saxum, Budapest, 1997
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638557893 · Fordította: Deák Horváth Péter, Szalóczy Ibolya
Saxum, Budapest, 1996
230 oldal · ISBN: 9638557893 · Fordította: Deák Horváth Péter, Szalóczy Ibolya

Anton_Gorogyeckij P>!

Dennis Rodman: A féreg Az ördögi zseni

Jó tömény önvallomás az NBA történetének talán legfurább fazonjától. Nekem személy szerint Michael Jordan volt a kedvenc játékosom, de a Nagy Bullshoz persze Rodman is hozzá tartozott. Pár évvel ezelőtt olvastam a másik könyvét, nem sok mindenre emlékszem belőle sajnos, de ez a könyv nagyon tetszett, meglehetősen átjött, hogy milyen ember is a Féreg.
Egyedüli negatívumként a fordítók, szöveggondozók munkáját tudnám említeni. A sok sajtóhiba mellett rengeteg félreírás is besikerült a tulajdonneveknél: Golden State helyett Stark (WTF), Robert Horry-ból Hony meg Harry lett, de Jerry Krause-ból is képesek voltak Kranse-t és Kranze-t csinálni, illetve Toni Kukoc nevét is sikerült Tony-nak leírni… Szóval forgattam a szemem rendesen az olvasás közben.

MaYonéz>!

Dennis Rodman: A féreg Az ördögi zseni

Meglepően jó. Ajánlom mindenkinek: anti-sportosoknak, anti-Rodmaneseknek (már ha van ilyen). Teljesen egyedi világszemlélet. Nagyon érdekeset ír a pali.

Kiskosar>!

Dennis Rodman: A féreg Az ördögi zseni

98ban, az érettségire készülve állandóan a Bulls meccseit bámultam, a hatodikon nyertek :) s matek irasbelin a kormom piros/fekete volt, feher BULLS felirattal…

de a konyvet nem csak a fanatikusok fogjak szeretni :) Rodman nem csak a palyan szorakoztato es ugyes :)