Batman: ​Méreg (Batman: A Sötét Lovag legendái) 31 csillagozás

Dennis O'Neil: Batman: Méreg

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1991

Kingpin, Budapest, 2020
128 oldal · puhatáblás · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: José Luis García-López, Russel Braun, Trevor Von Eeden

Alfred Pennyworth · Bruce Wayne

FélszipókásŐsmoly P>!
Dennis O'Neil: Batman: Méreg

Alapjáraton a klasszikus komor, nyomozós Batman-történetek hangulatát idézi ez a képregény, E/3. narrációval, jobbára szupergonoszok nélkül (egy emberfeletti erőnlétet adó drog áll a középpontjában) világi problémával néz szembe a főhős. A bonyodalom (Batman is beszedi a drogot és függővé válik) tetszett, ritkán látott, lelki-érzelmi oldalát mutatta meg Bruce-nak. Tetszett, hogy többször hibázott és alulmaradt, itt nem az az überalfa hős, akinek elég annyit mondania mély hangon, hogy „Én vagyok Batman”. Az ellenfeleket viszont nagyon egysíkúan ábrázolták, és a vége felé Alfred is gagyi poénokat hadovált idegességében, így az összkép vegyes érzéseket váltott ki belőlem.

Azért beleillik a többi magyarul megjelent Legends of the Dark Knight kötetek közé.

Popovicsp87 P>!
Dennis O'Neil: Batman: Méreg

Jobbfajta Batman a ’90-es évekből.
Eléggé tragikus történet, amelyben Batman függő lesz a Venom nevű szertől.
A tabletták hatására személyisége is megváltozik.
Jól mutatta, hogy Batman is ember, ő is hibázhat , van lelkiismerete.

off

Kingpin, Budapest, 2020
Rozsomak69>!
Dennis O'Neil: Batman: Méreg

Egy meglehetősen érdekes Batman köteten vagyok túl. Nagy hibáit az üzenete majdnem teljesen helyrebillenti.

A történet nem igazán van túlbonyolítva és nem is mentes a logikai hibáktól. Viszont a klasszikus Batman atmoszférát nagyon jól hozza. Ráadásul az egésznek van egy sötét és baljóslatú, megrökönyödést okozó hatása. Leginkább az elején. A sztori a második felére kissé sablonossá és klisésé válik, ami nem igazán tetszett, ahogyan a kissé egyszerre elnyújtott és összecsapott befejezés sem. Viszont a függőségekről egy nagyon erős üzenete van, amit azzal, hogy a hőst állítja a középpontba tovább mélyíti és erősíti a mondanivaló mélységét.

A karakterek közül, mint mindig, számomra továbbra is Alfréd a csúcs. Bruce Wayne/Batman ábrázolása itt volt -legalábbis számomra- a leginkább megszokott. A negatív karakterek viszont bődületesen papírmasék és sok dolgot éreztem úgy velük kapcsolatban, hogy csak azért van benne, hogy benne legyen, de a sztorit sem hátrébb sem előrébb nem viszik.

A párbeszédek a legtöbb esetben szintén klisészagúak. Ez alól Alfréd és Bruce beszélgetései képeznek leginkább kivételt. A narrációk viszont remek hangulatteremtők voltak.

A rajzolása nálam nyert. A panelezés és a színek is rendben voltak.

Batman rajongóknak érdemes elolvasni ezt a kötet. Közel sem a legjobb, ugyanakkor az erős üzenet és a remek atmoszféra miatt nagyon élvezhető olvasmánynak tud bizonyulni.

Chris>!
Dennis O'Neil: Batman: Méreg

Hosszú idő után végre egy olyan Batman képregény is megjelent különszámként (oké, elvileg folytatólagos a számozás, de mivel önálló sztori, ezért az én szememben ez már különszám), amelyet élveztem. A legutolsó kötet (Batman és Lobo) nagy csalódás volt, de ezt élvezettel olvastam. Az első három fejezet elég magasra helyezi a lécet, amit a lezárásnak nem sikerült megugrania, de ennek ellenére egy tisztességes befejezést kapott. Külön tetszett, hogy Batmant kétségek között láthattuk, illetve a függőséget, valamint a mögötte álló lelki hátteret is meglehetősen jól mutatta be, éppen ezért sajnálatos egy picit, hogy a vége tipikus, 90-es évekbeli sablonná vált, amely tulajdonképpen semmiben sem emelkedik ki a korabeli képregénysztorik közül. Nosztalgiának is remek, a rajzolás kimondottan tetszett, soha rosszabbat ne kapjunk.

csodaszarvas01>!
Dennis O'Neil: Batman: Méreg

Az igazság az, hogy életem első képregénye volt ez a könyvecske. Gyermekkoromban lapozgattam egy pár képregényt, de azok nem sajátjaim voltak. Batmant és Supermant mindig is kedveltem. Szóval a történet szerintem izgalmas volt, szépen fel volt vezetve, építve a sztori. Egy kicsit megismerhetjük Batman/Bruce érző lelki (emberi) oldalát is. A rajzok nekem nagyon tetszettek. A történet dinamikáját maximálisan átadták. Első képregény ide vagy oda, ez repül a kedvencek közé!

Darth_Revan>!

Batman: Méreg
Ez a kötet a Legends of the Dark Knight sorozat 16-20. számait tartalmazza.
Batmant sokszor láttuk már keménynek, erősnek, rettenthetetlennek. De ez a történet egy nagyon egyedi szemszögből mutatja be az olvasóknak ezt a hőst. Talán az egyik legegyedibb. Bruce itt minden eddiginél sérülékenyebb, sebezhetőbb. Ez az öt füzet nagyon drámai. Egy különleges lelki küzdelem története. Senki se hitte volna valaha, hogy egy hős drog függő is lehet, még ha csak rövid időre is.
A történet röviden. spoiler
Ez egy nagyon kemény és sötét sztori volt, még Batman mérvéjével is. A drámai nagyon erős volt benne. Batman újra diadalt aratott, de kegyetlen ára volt neki. A lelkében örökre ott marad ez. Dennis O’Neil egy kiváló történetet írt meg. Ötös.

fowler P>!

– … hőlégballon és túrós palacsinta.
– Mi?
– Mint említettem, azt mondtam az orvosnak, aki összerakta Önt, hogy kiesett egy hőlégballonból egyenesen egy túrós palacsintával teli piknikasztalra. A történet annyira abszurd, hogy elhitte. A jó doktor bizonyára örömmel terjeszti majd el.
– Alfred, zseni vagy. Mégsem adtad be a felmondásodat?
– Á! Hát hallotta. De, valóban beadtam, és jelenleg is a felmondási időmet töltöm. Úgy negyven-ötven évig.

Kapcsolódó szócikkek: Alfred Pennyworth · Bruce Wayne · hőlégballon