Star ​Wars: Vader: Sötét Látomások 21 csillagozás

KICSODA DARTH VADER?

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL Vader: Sötét látomások című ötrészes, önálló képregénysorozatát tartalmazza. A kötetben található történeteket Dennis Hopeless írta, és minden részt más-más kiváló művész rajzolt.

A Star Wars filmek főszereplője, mindannyiunk kedvenc gonosztevője újra színre lép egy vadonatúj minisorozatban! A kötetben szereplő öt történet mindegyike más-más oldalról mutatja be a rejtélyes fekete lovagot – a személyét galaxisszerte övező mítosz felől közelítve meg a főhőst. A Birodalom egyik eldugott szegletében akkora a baj, hogy egyesek még a könyörtelen sötét nagyúrra is megmentőként tekintenek. Alárendeltjei ugyanakkor annyira rettegik haragját, hogy őrületbe kergeti őket a kudarctól való félelem. Darth Vader azonban nem csupán pusztító gépezet, komor vonzereje felébreszti egy ápolónő szerelmét… A Sith lovag hatalma és ereje olyan lenyűgöző, hogy annak hatása alól még a lázadó pilóták sem képesek kivonni magukat!

Szukits, Szeged, 2020
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975809 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Javier Pina, Geraldo Borges, Stephen Mooney, David Lopez, Brian Level, Paolo Villanelli

A_S1M0N P>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Öt történetet tartalmaz a kötet, ebből az első három nagyon tetszett, a másik kettő kevésbé, de azok se voltak rosszak.
A történetek érdekesek, viccesek vagy éppen elgondolkodtatóak, Vader mindent legyőz, a beteges rettegéstől a beteges szerelmen át pedig van itt minden. :D

A rajzok jók, illenek az adott történethez, a kétoldalas képeket imádtam, remekül festenek.

Csokky>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Érdekes, helyenként groteszk módon vicces kis történetek a Birodalomból.

elmouse>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Az első történetben Vader a Tűzgyűrű c. filmből szalajtott szörnnyel vív egy ultra brutál, látványos csatát. Ez engem meg is vett kilóra.
Sajnos a többi sztori már nem ér fel ehhez, de azért érdemes végigolvasni.