Star ​Wars: Vader: Sötét Látomások 52 csillagozás

KICSODA DARTH VADER?

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL Vader: Sötét látomások című ötrészes, önálló képregénysorozatát tartalmazza. A kötetben található történeteket Dennis Hopeless írta, és minden részt más-más kiváló művész rajzolt.

A Star Wars filmek főszereplője, mindannyiunk kedvenc gonosztevője újra színre lép egy vadonatúj minisorozatban! A kötetben szereplő öt történet mindegyike más-más oldalról mutatja be a rejtélyes fekete lovagot – a személyét galaxisszerte övező mítosz felől közelítve meg a főhőst. A Birodalom egyik eldugott szegletében akkora a baj, hogy egyesek még a könyörtelen sötét nagyúrra is megmentőként tekintenek. Alárendeltjei ugyanakkor annyira rettegik haragját, hogy őrületbe kergeti őket a kudarctól való félelem. Darth Vader azonban nem csupán pusztító gépezet, komor vonzereje felébreszti egy ápolónő szerelmét… A Sith lovag hatalma és ereje olyan lenyűgöző, hogy annak hatása alól még a lázadó pilóták sem képesek kivonni magukat!

Szukits, Szeged, 2020
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975809 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Javier Pina, Geraldo Borges, Stephen Mooney, David Lopez, Brian Level, Paolo Villanelli

FélszipókásŐsmoly P>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

A molyos százalékot látva méltatlanul alulértékelt kötet (persze szöveggel nem indokolják, csak csillagozással húzzák le). Van még élet a kánonban is! :) Én ugyan lelkesedve adtam neki négytől is több csillagot, de tárgyilagosabban szemlélve elismerem, hogy vannak gyengeségei – viszont azért semmiképp sem „max kétcsillagos”. off

Amolyan képzeletjáték, gondolatkísérlet-válogatás ez a Zsivány Egyes előtti időszakból.

Borítók (beleértve a galériában közölt alternatív változatokat is) ★★★★★★

A megmentő ★★★★★★
A sötét lovag, jedik gyilkosa, népek kiirtója, világok pusztítója ezúttal megmentőként mutatkozik a sors (avagy az Erő) fintorából. Lenyűgöző látványvilág, epikus jelenetek. Remek volt, kedvencem lett. Továbbá ez a történet szolgáltatta a kötetre került bámulatos borítóképet is.

Elfogadhatatlan ★★★★★
Kiválóan bemutatja, hogy mitől olyan veszélyes a Birodalom: a tiszteket Vader fenyegető árnya megszállottá teszi, fanatikusan, bármi áron igyekeznek végrehajtani a parancsokat. Tetszett az őrült rettegés ábrázolása a parancsnok arcán. Felbukkan e részben egy régi ismerős is. Sajnos az űrhajós csatajelenetnél nem volt egészen egyértelmű, hogy a lázadó pilóta milyen végső manőverrel is fordított a csata kimenetelén.

Magas, sötét és vonzó ★★☆☆☆
Egy nevenincs alkalmazott szürreális álmodozása Vaderről és az ő „szerelmükről”. Meh.

Nagymenő ★★★★☆
Részletgazdag rajzok, drámai történetív – de az időben ide-oda ugrál, a nézőpont sem tiszta (javarészt egy csempész lázadóvá lett fia szemszögéből mesél, de itt-ott átvált másokra is). Egyáltalán nem rossz rész, de lehetett volna jobb is.

Menekülhetsz… ★★★★★★
Ötletes történet lázadó kémekről és a nyomukban járó birodalmiakról. Az egészben az a legjobb, hogy nem is Vader jelenléte adja a csúcspontot.

negoti P>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Ezeknek a történeteknek az a tanulsága vagy inkább különlegessége, hogy csak nézőpont és körülmények kérdése, hogy ki, milyennek látja (az adott helyzetben, pillanatban) Darth Vadert. Azt hiszed, megmentő…, azt hiszed, legyőzheted…, azt hiszed szeretheted…, azt hiszed elmenekülhetsz…, de minden egyes alkalommal hatalmas nagy tévedésben vagy!

A_S1M0N P>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Öt történetet tartalmaz a kötet, ebből az első három nagyon tetszett, a másik kettő kevésbé, de azok se voltak rosszak.
A történetek érdekesek, viccesek vagy éppen elgondolkodtatóak, Vader mindent legyőz, a beteges rettegéstől a beteges szerelmen át pedig van itt minden. :D

A rajzok jók, illenek az adott történethez, a kétoldalas képeket imádtam, remekül festenek.

Darth_Revan>!

Vader: Sötét látomások
Vegyes érésekkel fejeztem be ezt a képregényt. Voltak benne kiváló és nagyon tetszetős sztorik, egy egész jó és két elég gyenge füzet. Azt látom, hogy Vader figurája már kezd agyonhasznált lenni a képregények keretein belül. A Sötét látomásoknál megvolt bennem az az érzés, hogy ez a miniszéria csak azért kellett, mert iszonyat sok Vader őrült van, akik minden képregényt be akarnak gyűjteni, mely a Sötét Nagyúrról szól. A Marvel pedig ki akarja szolgálni ezeket az igényeket maximálisan. Én úgy gondolom, hogy lassan már túltolják a dolgot. Azért, hogy mondjak valami pozitívumot is, Dennis „Hopeless” Hallum írásaiban voltak nagyon jó és élvezetes füzetek is.
Nézzük ezeket a számokat egyenként.
A megmentő.
Nos, ez pont a zseniális Vader képregények sorát bővíti. Az ábrázolás nagyon egyedi, grandiózus és szemet gyönyörködtető. Ebben a füzetben egy elmaradott bolygón, a Cianapon egy fiatal srác tanúja lesz annak, ahogy Darth Vader elszabadítja az erejét és megmérkőzik egy rejtélyes óriás szörnnyel, a Bevégzővel. spoiler Kiváló sztori, kiváló rajzokkal. Ötös.
Elfogadhatatlan.
Tylux, a birodalmi parancsnok éppen túlesett egy újabb rázós bevetésen a lázadók ellen. Nagyrészt sikerrel zárult a küldetése, csak apró bibi van. spoiler A képi megoldások érdekessé tették ezt a történetet. Négyes.
Magas, sötét és vonzó.
Ez lett a másik kedvencem ebben a gyűjteményben. Egy nővér, aki a Halácsillagon szolgál fanatikusan beleszeret Vaderbe. spoiler Szomorú, tragikus, érdekes és bizarr is egyben. De hátha mindenkinek lehetnek furcsa, elképzelhetetlennek tűnő vágyai. Ötös.
Nagymenő.
Sajnos ez már csalódás lett. Egy fiatal, tettre kész lázadó pilóta van a középpontban. spoiler Unalmas és jellegtelen volt. Kettes.
Menekülhetsz.
Ez se volt túl nagy szám. spoiler A képi megoldások valamennyire javítottak az összképen, de nem túl sokat. Kettes.
Összességében véve nem voltam maximálisan megelégedve a kötet mindegyik füzetével. Három és fél.

Csokky>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Érdekes, helyenként groteszk módon vicces kis történetek a Birodalomból.

lakatoszoltan>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Ez nagyon jó kis kötet volt. Az első (megmentős) sztori kifejezetten tetszik, és a többi történet is izgalmas, hogy miként kapcsolódik Vaderhez.

elmouse>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Az első történetben Vader a Tűzgyűrű c. filmből szalajtott szörnnyel vív egy ultra brutál, látványos csatát. Ez engem meg is vett kilóra.
Sajnos a többi sztori már nem ér fel ehhez, de azért érdemes végigolvasni.

Kada22>!
Dennis Hopeless: Star Wars: Vader: Sötét Látomások

Ezt a képregény sokkal jobb volt, mint előzetesen számítottam rá. Érdekesen mutatta be Vadert a különböző „avatatlan” karakterek szemszögéből – lázadó katonák, kémek, egy Halálcsillagon szolgálatot teljesítő nővér, egy ártatlan szemtanú – néha groteszk humorral fűszerezve.

A megmentő ★★★★★
Pazar látványvilág, nagyon jó hangulat. Szerintem ez volt a legszebb történet rajzolást tekintve. Az űrcsata valami nagyon epikusan néz ki. Darth Vader ezúttal, mint hős megmentő jelenik meg. Nem sűrűn láttunk eddig ilyet, úgyhogy elég egyedi sztori ez.

Elfogadhatatlan ★★★★★
Ez volt talán a leghumorosabb rész. A Birodalom egy kémet üldöz, aki látszólag kicsúszik a kezük közül, azonban Vader ezt elfogadhatatlannak tartja, az akciót vezető tiszt pedig pontosan tudja, hogy ezt mit jelent rá nézve, ezért égen, földön, űrben, űrcsigán keresztül üldözteti a lázadót. A parancsnok ábrázolása fantasztikusan sikerült, nagyon átjött, mi játszódik le benne. A vége nekem egy kicsit fura volt, de így is egy nagyon jó sztorival volt dolgom.

Magas, sötét és vonzó ★★★★☆
Ez talán egy árnyalatnyival gyengébben sikerült sztori. A Halálcsillagon szolgálatot teljesítő nővér mániákusan beleszeret a nagyúrba. Teljesen a megszállottja lett, tárgyakat gyűjt, amik Vaderhez köthetők, és még a nagyúr kamrájába is képes bemenni, ami pedig megint csak egy nem szokványos ábrázolási módhoz vezet. spoiler A rajzolás viszont szerintem itt a leggyengébb, bár ez nem vett el az élvezeti faktorból.

Nagymenő ★★☆☆☆
Ez a legrosszabb történet a kötetben. A rajzok rendben vannak, de a történet nagyon kacifántos. Folyamatosan ugrálunk az időben, néha még mintha nézőpontot is váltanánk. Nem tudom, ez annyira nem jött be nekem.

Menekülhetsz… ★★★★☆
Vader és a Birodalom rajtaütnek egy báron, a csapos pedig menekülni kényszerül. Az ő szemszögéből látjuk az események többségét, és bár Vader és a BIrodalom fenyegetettsége jelen van, van, ami még fokozhatja ezt a hatást. A rajzolás rendben van, a történet is elég jó, bár elmarad az első kettő kötet mögött.