Fekete ​akták 1 csillagozás

A francia igazságszolgáltatás gyakorlatából
Denis Langlois: Fekete akták

Fölöttébb izgalmas, egyszersmind elgondolkodtató könyveket írt a mai francia igazságszolgáltatásról Denis Langlois, a tekintélyes párizsi ügyvéd, az Emberi Jogok Ligájának volt jogi tanácsadója. Egy sor felháborító bírósági ügyet tár az olvasó elé, megmutatva ezek tükrében, hogy Franciaországban – ahogy más nyugati országokban is – a jog a gazdagoké és a hatalmasoké, s fegyverét a szegények, az elesettek ellen fordítják. Ezek az ügyek a francia igazságszolgáltatás fekete aktáiba tartoznak, de nem rendkívüliek: nagyon is jellemzik a tőkés társadalmi viszonyokat. Vádolják az igazságszolgáltatás eltorzítóit, azokat a bírákat és ügyészeket, akik visszaélnek hatalmukkal, és munkájukat nem az igazság és az emberség, hanem az osztályelnyomás és a korrupció szolgálatába állítják.
A tények önmagukért beszélnek, s Langlois alig fűz kommentárt az egyes ügyekhez -írása talán éppen ezért vált ki erős hatást az olvasóban.

>!
Kossuth, Budapest, 1975
260 oldal · ISBN: 9630903490 · Fordította: Széll Jenő

Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

SteelCurtain >!
Denis Langlois: Fekete akták

Denis Langlois: Fekete akták A francia igazságszolgáltatás gyakorlatából

Egyfajta riport az igazságszolgáltatás sötét – soha be nem vallott oldaláról, a bünősgyártás iparáról. A könyvben szereplő cifrábbnál cifrább ügyek ma már nyilván Franciaországban sem hoznának lázba senkit. Ha azonban úgy tekintünk rá, mint egy burjánzó gyilkos kór tüneteinek, jellemző megjelenési formáinak gyűjteményére, akkor rögtön izgalmasabbá válik, hiszen mindenki tud a közelmúlt hazai gyakorlatából is elrettentő esetek tucatjait felsorolni.


Hasonló könyvek címkék alapján

Eric-Emmanuel Schmitt: Oszkár és Rózsa mami
Valérie Perrin: Másodvirágzás
Valérie Perrin: A vasárnap koldusai
David Foenkinos: Charlotte
Annie Ernaux: Az esemény
Émile Ajar: Előttem az élet
Romain Gary: A virradat ígérete
Tatiana de Rosnay: Sarah kulcsa
Nicolas Mathieu: Gyermekeik is utánuk
Véronique Mougin: Ahol a tű átfér