3. legjobb életmód könyv a molyok értékelése alapján

Légy ​erős! 119 csillagozás

Az év 365 napján
Demi Lovato: Légy erős!

„Légy hálás az útért, amit végigjársz, mert az csak a tiéd.”
A popsztár Demi Lovato számára az élet egy utazás – kápráztató sikerek és szívszaggató veszteségek ideje.
Demi többszörös platinalemezes énekesnő, tévésztár és színésznő. Szembenézett a függőséggel és a depresszióval, és eközben megtalálta önmagát és a boldogságot. Demi a médiában, dalszövegeiben és 17 millió rajongó által követett Twitterén örökítette meg ezt az utazást.
A Twitter-bejegyzésekből született a Légy erős, Demi legőszintébb, legbátrabb írásainak 365 napos gyűjteménye, amely saját szavaiból, az őt lelkesítő idézetekből és személyes céljaiból épül fel.
Ez a könyv mindenkinek szól, bárhol is éljen a világon, akinek vigasztalásra, inspirációra és támogatásra van szüksége személyes útján, hogy mindennap erős lehessen.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Ciceró, Budapest, 2014
408 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635398836 · Fordította: Kleinheincz Csilla

Frida Kahlo · Bruce Lee · Hamupipőke · Mark Twain · Rosa Parks

Nikolett0907 P

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Ez könyv olyan mint egy éves jós könyv, minden napra tartogat valami bölcsességet, tapasztalatot, jó tanácsot.
Ami igen érdekes benne, hogy számomra szinte minden nap olyan témában ír, ami az nap, vagy előtte kicsivel foglalkoztat, vagy problémám van vele.
Nekem nagyon tetszik, bevált kötetnek tartom és nagyon megkedveltem Demi Lovato mint énekesnő, mint e könyv által valamennyire megismert, letisztult lelkületű teremtést.
Még nincs vége az évnek, tehát a könyv napi olvasása adott. Ajánlani tudom csak! :)

Orsi999

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Azt kell, hogy mondjam, hogy nekem nagyon sokat segített ez a könyv. Szinte mindig a hangulatomhoz megfelelő idézetet és tanácsot olvastam, ami segített abban, hogy jobban átláthassam a dolgokat.
Külön tetszett, hogy Demi nyíltan leírja benne azokat a problémákat, amivel ő már megküzdött ezzel erőt adva arra, hogy én is ki tudjam hozni magamból a maximumot.
Sajnos nem sikerült betartanom, hogy mindennap csak egyet olvassak belőle. Volt, amikor elfelejtettem, de volt olyan is, amikor többet is előre olvastam, mert annyira magával ragadt a könyv.

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Pont olyan pillanatomban kapott el, amikor sokat segített. Igazából a célokat nem olvastam, inkább az idézeteket és a rövid magyarázatot Demi részéről. Mindig is szerettem Demit, már kiskoromban is, szóval biztos voltam benne, hogy valamikor elolvasom. Kicsit jobbra vágytam, de igazából egy életmód tanácsadó könyvhöz képest, – amit nem sokat olvasok –, elég jó. Lehet néha még előveszem és beleolvasok pár napba, amikor úgy érzem, de egyben egy kicsit soknak tűnt. A könyv külsejét külön kiemelném, mert nagyon tetszik.

Szilvi00 P

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Töredelmesen bevallom, általában kerülöm az önsegítő könyveket. Nem igazán hiszek „gyógyító” erejükben. Demi Lovato könyvét sem fogom Bibliaként őrizni, vagy rongyosra lapozgatni. Viszont emelem kalapom előtte. Nagy bátorságra vall, hogy így kitárulkozott a világ előtt. Őszinteségét is nagyra becsülöm. Remélem, ezzel könyvvel sok Vele egykorú fiatalnak és rajongójának nyújtott segítséget, amikor életük egy-egy nehéz szakaszát élték. (Én legalábbis úgy gondolom, ennek a korosztálynak írta.) Még engem is majdnem meggyőzött egy-egy gondolata. Viszont a legfrissebb fotókat nézegetve azt látom, hogy Demi sincs mindig a helyzet magaslatán. :(

ScarlettBlair P

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Mikor először megláttam ezt a könyvet a könyvesboltban azonnal lenyűgözött, annyira csodálatosan szép. Kívül is, belül is. Aztán úgy voltam vele, hogy kedvelem Demi Lovatot, szeretem a zenéit, követem Instagramon, meg Snapchaten, és szimpatikus a személyisége. A betegségeiről is hallottam már pár dolgot, szóval, miért is ne olvasnám el? Mivel az év mind a 365 napjára van benne egy jó tanács, így mindig csak az adott napra vonatkozó tanácsot olvastam el, ezért tartott egy évig, mire befejeztem a könyvet. Szerintem jó döntés volt így olvasni, ugyanis minden nap kitűzött elém egy célt, amint igazán egyszerű volt teljesíteni- mosolyogjak, legyek kedves idegenekkel, gondolkodjak el, hogy mit szeretnék elérni az életben stb. Ennek ellenére nem tudom megadni a könyvnek az öt csillagot, mert úgy érzem kicsit sokszor ismételte önmagát, mindig visszatért, a „csak légy erős” dolog, és ez annyira nem tetszett benne. Emellett szerintem összeségében egy kicsit lehangoló is volt, mert sok helyen Demi negatív élettapasztalatai jelentek meg benne, és azok nem éppen vidám dolgok. Ennek ellenére ajánolm a könyvet, mert kívül-belül csodálatos!

Trudiz

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Nagyon, nagyon pozitív, igaz és buzdító gondolatok sokasága vár az olvasóra. Tudósok, nagy gondolkodók, írók, színészek gondolataiból merítve, s azt kifejtve, lefordítva ad lendületet az élet értelmének Demi. Fiatalom, bölcsen és szerethetően. A megadott napokhoz szóló elmélkedések, útmutatások igazak lehetnek talán még a csillagjegyeket szemlélve is. Hm? Ugye? Lehet benne valami… :)

vighagika

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

Demi Lovato kiskorom óta fontos szerepet játszik az életemben. A személyiségével, a dalaival, de leginkább azzal, hogy mennyi mindenen keresztülment, és ahogyan vállalja értük a felelősséget, és igyekszik a saját hibái után gyógyulni… mindezzel igazi példaképpé vált számomra már nagyon rég. Még anno a Camp Rockban figyeltem fel rá, aminek már több mint tíz éve, azóta pedig csak egyre erősebbé tett engem is azzal, ahogyan ő maga is erősebbé válik a sok-sok szenvedés után.
Nagyon örültem, hogy végre ezt a könyvet is megismerhettem, és nem csalódtam, igazán inspiráló. Picit lehetett volna több a szöveg, mert így a négyszáz oldal nagyjából 100-150-nek felel meg.

ƨɔɴом

Osszefoglalva a lenyeget:
„Mindig lesznek jó és rossz idők, összetört szívek és győzelmek, és sok más e két véglet között. (…) Noha némelyik nap küzdelmes lehet, fontos, hogy legyen valami, ami motivál, lelkesít, segít derűlátónak maradni és folytatni az utat. (…) Légy erős, légy bátor, szeress kitartóan és őszintén, és akkor nem veszíthetsz semmit.” :)

h_orsi P

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

A könyv célja, hogy útmutatást adjon nekünk a mindennapokban. Nem az, hogy olyan nagyságokba emelkedjen, mint A Gyűrűk ura vagy mint A kis herceg.

Bővebben: http://konyvkoktel.blogspot.hu/2016/02/demi-lovato-legy…

Bajnoczianna

Demi Lovato: Légy erős! Az év 365 napján

365 napra osztották a jegyzeteket, mindegyiket szívesen olvastam volna tovább mint egy oldal. Hiányoltam benne a részleteséget. Engem kifejezeten érdekeltek a tapasztalat amiből az énekesnő találkozott karrierje során. Megemlített pár dolgot ugyan, de nekem kérdéseim maradtak felé igy is.

Cheril

Ne felejtsd el, hogy különleges vagy, és légy rá büszke!

Vivi_

A „mi lett volna, ha” kérdésbe bele lehet nyomorodni.

Vivi_

Attól nem leszel bátor, hogy soha nem kérsz segítséget.

ƨɔɴом

Ne feledd: mindig hajnal előtt a legsötétebb az éjszaka.

Vivi_

A titkaink megmérgezhetnek, és még csak észre sem vesszük.

Trudiz

Ajándékozd meg magad azzal, ami örömet szerez neked! Megérdemled!

Vivi_

Az évek során meg kellett tanulnom önmagam legjobb barátja lenni.

Miss_Katalin

Az élet nagyon nehéz, de megéri küzdeni a fájdalommal. Sokkal többet jelent mindenféle érzelmet megélni, mint egyáltalán semmit sem érezni.

szklaudi

Soha ne felejtsd el, milyen gyönyörű vagy valójában!

Vivi_

A tökéletlenség szép, az őrület zsenialitás, és még mindig jobb nevetségesnek lenni, mint unalmasnak.
Marilyn Monroe