Szörnyek ​és ketrecek (Ellopott élet 2.) 17 csillagozás

Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Mindenkinek van egy sorskulcsa, egy jövő, ami csak rá vár…

Oliver megfogadta, hogy az élete árán is megvédi azt, akit szeret. De mi történik, ha ehhez kevés a puszta bátorság és ragaszkodás? Egyedül akkor tudhatja biztonságban Janát, ha a legmélyebb és legsötétebb pokolba ereszkedik le az igazság után.
Jana próbálja feldolgozni, hogy fenekestül felfordult az élete, amikor újabb kihívásokkal kell szembenéznie. Mi rejtőzik a lelke mélyén és mit akar tőle az Onika? Hogyan birkózzon meg Jana a nehézségekkel, miközben Oliver egyre távolodik tőle?
Önmagunkba nézni nehéz. A legnehezebb. Néha pedig választani kell az igazság és a szerelem között.

Titok, aminek nem szabad napvilágra kerülnie, mert mindent elveszíthetsz egyetlen pillanat alatt…

Könyvmolyképző, Szeged, 2016

Griffin Wymar · Jana Robins · Oliver Deaton · Saul

Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Ez a folytatás ismételten egy fantáziában gazdag, tökéletesen megformált és kivitelezett világfelépítésű írás, gyakorlott írókat meghazudtoló szófordulatokkal és megfogalmazásmóddal. Vérprofinak éreztem mind a gondolatközléseit, mind a párbeszédeit. Az első fejezetek nehezen álltak össze nekem egy vezérfonallal rendelkező történetté, a szereplőktől eltávolodtam, éppen ezért, nem is haladtam vele annyira gyorsan, de a regény felétől megérkezett a mese, elkezdtem érezni, hogy tartunk valamerre, visszatértünk ahhoz a rejtélyes, árnyalt, minden mindennel összefüggő vezérfonalhoz, amit annyira megszerettem a sorozatban.

könyvmolyeszti
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Huhh, hogy én ettől a könyvtől mennyire féltem! Általában nem nagyon merek belekezdeni a második részébe, mert félek, hogy csalódni fogok. Itt is csalódtam, de pozitív értelemben. Talán azt is merem állítani, hogy jobban imádom, mint az elsőt. Teljesen lenyűgözött a csavarokkal, és a jellemfejlődésekkel is. És a végétől teljesen lehidaltam, erre aztán tényleg nem számítottam! Már nagyon bánom, hogy ilyen sokáig halogattam az elolvasását, csak azért, mert gyáva vagyok. :D Egyre jobban szeretek bele Demi írásaiba, valami fantasztikusan ír, teljesen kiszámíthatatlan, mindig okoz meglepetést. 100%-ban újraolvasós. :))

szanoka200
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Sikerült befejeznem a 2. könyvet. Hú, nagyon jó lett, sokkal jobban tetszett, mint az első. Gratulálok hozzá. :-) A legjobban a karakterek fejlődése, és az egész élethűsége fogott meg. Magam is elképzeltem, hogy minden, amit leírtál megtörtént. A történetben egyértelműen Oliver karakterének fejlődése vehető észre a legjobban, főleg mert a könyv is leginkább köré épül, mint Jana köré. Egyik kedvenc karakterem Axon, akinek imádni valóan nyers humora és őszintesége mindig lenyugtatja neveltjét, és még akkor sem hagyja ott, amikor megtehetné. A vége igazán ütős lett, persze lehetett rá számítani, hogy valami hasonló fog kiderülni Jana és Kathy kapcsplatáról. Szóval imádtam, remek 2. rész lett. :D
Sok jó író van, de csak kevesen tudnak úgy írni, fogalmazni, és életet vinni egy könyvbe, mint te. Ezt őrizd meg. :-) A folytatást pedig tűkön ülve várom. :-D

Szintia1
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Először is el kell olvasnom még egyszer. A legdurvább az egészben a könyv második része. Azt hittem, nagyjából képben vagyok a helyzettel, de nem. Majdnem semmit nem találtam el. Ez nem egy szokványos romantikus könyv. Vannak benne durvaságok, van benne szerelem is, de a legkeményebb mégis az, amit a hatalom nevében tesznek egymással az emberek/vagy épp nem emberek. Nehéz most bármit is mondani spoiler nélkül, így nem is húzom a dolgot. Imádtam! És most akarom a harmadikat, de azonnal.

IBogi
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Már eltelt pár nap mióta elolvastam ezt a gyönyörűséget, de csak most tudok egy olyan értékelést írni ami nem csak arról szól, hogy: De miért van már vége ennek a könyvnek? és, hogy: Azonnal egy folytatásra van szükségem!
Ez a két gondolat volt ami egész nap a fejemben kergetőzött miután tanítás előtt elolvastam(aminek a tanárok nem biztos, hogy örültek, de az az ő bajuk).
Nem tudtam az elején, hogy hogyan fogjak neki. Vajon ellaposodik a történet, mert csak a nagyon boldog szerelmetes párocskárol fog szólni? Vagy lesz olyan fordulatos és elgondolkodtató mint az előző része?
Szerintem egyik sem következett be. Hogy miért? Mert ha lehet, még az előzőt is felülmúlta. Amikor azt hiszed, hogy itt a vége fuss el véle, vagy legalábbis itt már semmi rossz nem történhet érzésed támad akkor bedob egy olyan szereplőt vagy egy olyan fordulatot, hogy dobsz egy hátast(még akkor is ha az ágyában fekszel). Amikor arra gondoltam a vége felé, hogy: Ó, most jön a nagy ölelés és puszi, puszi. Meg bocsi, hogy hülye voltam stb. Erre kapok egy olyan befejezést, hogy aztán egész nap azon gondolkodjak, hogy most mi lesz velem így, hogy nem tudom, hogy mi történt velük. Az utolsó néhány oldalt legalább három szor újra olvastam, hogy biztos legyek benne, hogy tényleg az van odaírva. Amint bejött barátnőm a terembe letámadtam azzal, hogy most azzonal akarom a könyv folytatását.
Azt még meg kell említenem, hogy kaptam válaszokat az előző résznél feltett kérdéseimre, csak ez azért nem valami teljes siker, mert minden megválaszolt kérdés után felmerült bennem vagy tíz másik.
Végezetül egy kis összefoglaló itt a gondolatáradatom végére:
Demi felülmúlta az elvárásaimat, sokkal jobb lett, mint amit kívánni mertem volna, de a végével nem békültem még ki, majd akkor, ha a harmadik részt tarthatom a kezemben.
Számomra még mindig Clifford a nagy kedvenc, meg persze Kathyt is nagyon szeretem. Az új szereplők között is van aki érdekes, vicces, szerethető vagy inkább, pont olyan akit utálni lehet, de az biztos, hogy senki sem tudja felülmúlni nálam a kis nyuszifiút.
Ez a könyv csak azért kapott tőlem 5 csillagot, mert nem lehet rá többet adni.
Remélem még ebben az évben válaszokat kapok a kérdéseimre egy újabb csodálatos könyv formájában.

Barnus_fefe
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Imádtam! Máshogy, mint az elsőt, mert ez részletesebb volt, kevesebb eseménnyel, annál több érzelemmel, és érzelmi elmélyítéssel. Nagyon kellett ez a, szinte átkötő kötetnek is beillő rész. Várom a harmadikat, és csak félve kérdezem meg (választ, tudom, úgysem kapok), mikor olvashatom?

Könyvgarázs
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Miről szól a második kötet?
Egy srácról, aki elveszítette az anyját. Egy lányról, aki az őrület határán küzd az érdemeiért. Egy lehetetlen helyzetről, amiből talán nincs is kiút. Egy Griffinről, aki elvonult indulatai legszélsőségesebb határaiig. Egy meglepő fejleményről, miután már senki sem tudja, mire számítson.
Sajnálom, hogy ezt a könyvet nem reklámozza senki, és sokan nem is ismerik. Ha ismernék,szóba kerülnének olyan kérdések, mint az identitás, igazság, lélek, harc, lelkiismeret. Persze láttam itt az elején két csillagos indokolatlan véleményt is, és azért gondolom, hogy sokak nem akarnak ezekkel a kérdésekkel szembe nézni. De akinek tiszta a lelkiismerete, és TÉNYLEG elolvasta a történetet, az érteni fogja: az élet kemény. Az élet játék, de attól még nem vicc.

Poka_Linda
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Izgalom, titok, ármány, vágyódás és felháborítóan hatalmas összeesküvés a háttérben, amitől majdnem leestem a székről. Olvassátok el! Ne higgyetek a könyv kezdeti nyugalmának, sem a szereplőket övező sablonoknak. Kész átverés shownak is beillő meglepetés röhög a markában a sorok között, és amikor hagyja magát ímmel-ámmal leleplezni (mert egy túrórúdit derül ki minden a második könyvből), akkor is azt éreztem, hogy én itten át lettem ejtve. Szerencsére jó értelemben!
Minden tiszteletem az írónőnek! A jövőben nagyon fogom figyelni a megjelenéseit, mert érdemes.
Hol lehet a harmadik kötet?????

Béres_Imola
Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek

Úgy féltem a második kötettől, és annyira feleslegesen! Attól tartottam, le fog ülni a történet, és ott maradok a szerelmesek „hétköznapi” boldogságában úszkálva, amit imádok, de vajon kitart az imádatom 304 oldalon át?
Jelentem, az írónő bebizonyította nekem, hogy teljességgel kiszámíthatatlan ötletei vannak, ráadásul nem a történet közepén jutott eszébe egy nagy csavar, csak mert kellett oda valami. A Szörnyek és Ketrecekben minden elő van készítve, majd kiveri a szemünket a meglepetéscsomag, már az Öld meg Jana Robinst!-ban is ott volt, de nem vettem észre. Leforrázott a könyv. Olyan zseniálisan táncol a szemszögek és jelenetek között, hogy amikor azt mondja: vigyázat csalok! akkor sem hiszem el. És csak reménykedni tudok, hogy legközelebb már nem leszek ilyen naiv, és nem hiszem, hogy a legegyszerűbb válasz az igaz minden kérdésemre.
No de, hogy a semminél többet is eláruljak a Szörnyek és Ketrecekről: amellett, hogy imádtam benne a leírásokat és a jellemfejlődéseket, piszkos nagy titok kezd napvilágra kerülni hőseinkről. Csak olvasom, és egyre inkább az az érzésem, ebben a bonyolult összeesküvésben mindenki benne van nyakig, és egyre inkább van okom félteni a kedvenceimet. Csak az ég tudja megjósolni, mire számíthatunk itt még. A kellemes bizsergés ha csak a könyvre gondolok, és máris akarom a következőt, mert így nem lehet befejezi egy könyvet, akkor sem ha második! Meg akarom ölelgetni Janát, Cliffordot, Griffint és Olivert (de őt nem biztos, hogy merném ölelgetni), legszívesebben mindenkinek adnék egy nagy adag pozitív barackot a fejére, hogy megnyugodjanak, és ezután minden menjen a maga útján. Viszont azt is tudom, nekik más sorskulcsuk van, és végig kell járniuk az utat. Egyértelműen öt csillag!

VNoémi P

(…) ha a legjobb barátod ellenségeddé válik, a magány új értelmet nyer.

26. oldal - 3. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Jana Robins
VNoémi P

– A túl sok emberszeretet képes elpusztítani a világot. A gomba pont ilyen. Kismértékben minden szervezetben jelen van. Az elszaporodása az, ami irányíthatatlan következményekkel jár…

5. oldal - 1. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

VNoémi P

(…) a tétlenség nem egyenlő az ártatlansággal!

110. oldal - 11. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

VNoémi P

(…) aki nem született gazembernek, annak a gonoszság sokkal nehezebben esik.

219. oldal - 21. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

FenyvessyBrigi

Minden kisstílű bűnöző úgy gondolja, hogy a portékája csúcsminőség meg jutányos árú, és erről megkísérelik meggyőzni a balga vevőiket is. Grub nem szeretett az utcán üzletelni.

VNoémi P

Ha a hatalom felszeletelt torta, és mindenki egyenlő szeletre hajt, könnyű kimaradni a sorból. Ha viszont mindenki szelethez jutott, akkor egymás tányérjában turkálnak.

272. oldal - 27. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

VNoémi P

– De a jóképű tündérfiúkról szóló mesékből egy szó sem igaz. Akárki is áll elő a fenségességükkel, ne hallgass rá! Én vagyok a környék legjobb partija.
– A környék alatt feltételezem egész Európát érted…

136. oldal - 13. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Jana Robins · Oliver Deaton
VNoémi P

Az emberek egyre sebesebb jár,űveken utaztak, egyre gyorsabb kapacitással bíró gépekkel dolgoztak, mégsem volt idejük sem egymásra, sem magukra.

7. oldal - 1. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

VNoémi P

– Mindig csak a gyenge sérül, az erős soha.

256. oldal - 24. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)

VNoémi P

Ez a jó út – gondolta –, megszabadulni a tudatlanság maradékától is.

22. oldal - 3. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)