Hürrem, ​Szulejmán asszonya (Hürrem 2.) 35 csillagozás

Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

A ​lebilincselő első kötet, Hürrem, Szulejmán ágyasa után végre itt van az izgalmas folytatás, melyben rendkívül felgyorsulnak az események. Ezúttal a visszaemlékezések helyett a cselekményekre helyeződik a hangsúly, s ahogyan az alcím is sugallja, valóban veszedelmes évek következnek.

Hürrem, aki teljesen elcsavarta Szulejmán szultán fejét, továbbra sem nyugodhat meg, hiszen valaki mindig veszélyezteti a saját vagy családja életét, s még egy gyermekkori románc is a feje tetejére állítja a helyzetet. Családja pedig napról napra gyarapszik, több fiúnak és egy lánynak is életet ad időközben. Ezáltal is igyekszik megtartani és lehetőleg megerősíteni a befolyását a palotában. Ennek érdekében mindenre képes, a sejhüliszlám manipulálását is beleértve, amivel eléri, hogy muszlimmá válhasson. Így Szulejmánnak sem hagy más választást, minthogy feleségül vegye őt.

Több korábbi szereplővel is újra találkozhatunk. Ibrahim, aki szadrazamként és a szultán húgának, Hatidzsének… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szulejmán Trivium

302 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155334221 · Fordította: Sastyin Gergő
302 oldal · ISBN: 9786155334450 · Fordította: Sastyin Gergő
302 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155334221 · Fordította: Sastyin Gergő

jagoka1984 P>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Több értékelésben is olvastam, hogy a film és a könyv eseményei mennyire nem egyeznek. A filmmennyivel jobb volt. Szerencsésnek mondhatom magam, mert a sorozatot nem néztem. Így ha egyszer lesz időm megnézni, akkor én azt tudom mondani, hogy a könyv mennyivel részletesebben leírt egy egy rész, a filmből mennyi minden kimaradt. Én nem így képzeltem el egy- egy szereplőt, eseményt. Izgalmas, magával ragadó könyv. Szeretem ezt a korszakot, életet.

Heniko_Sakka IP>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Hürrem számomra egy menő karakternek számított. A legtöbb ember a helyében talán nem lett volna képes arra, amit ő végrehajtott. Rabszolgaként érkezett az általa ismeretlen országba, melynek az uralkodónőjévé küzdötte fel magát. Bár voltak piszkos játékai, az életben maradás, a pozíciója és a gyermekeiért mindenre is képes volt. A legmenőbb történelmi női szereplők egyike számomra.

Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Ennek a résznek már úgy álltam neki, hogy tudtam, nem a sorozathoz kell hasonlítgatni, hanem egy teljesen különálló történetként kell kezelni… Így hát nem is morogtam azon, hogy mi történt eltérően, meg ilyesmi.
Nekem ennek a könyvnek a fogalmazásmódja, ami igazán tetszik, szerintem nagyon szépen lett megírva. Ami kis negatívum, hogy néhol nagyokat ugrottunk, és tekintve, hogy igazából az első és a második rész egy könyv, szerintem elég hosszúra sikeredett. Bizony nekem is hiányzott pár dolog, például a gyerekekről részletesebben is olvastam volna, mert róluk szinte semmit nem tudtunk meg, de végülis a könyv nem róluk szól, tehát… ez van.
Hürrem és Szulejmán szerelmét viszont szépen leírták nekünk, jó volt olvasni azokat a részeket. spoiler A vége tényleg kicsit megható volt.
Összességében én örülök, hogy olvastam, valószínűleg az Ibrahim és Hatidzse könyveket is elolvasom majd.

p_m_linda>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Nekem nem igazán tetszett, hiányzott a pörgő cselekmény, az izgalmas fordulatok, és ármányból és intrikából is lehetett volna több. Egyedül Hürrem és Szulejmán szerelmének bemutatása tetszett.

sepsiklaudia>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Az első részhez hasonlóan ez is egy egyszerű, kikapcsolódásnak tökéletes kis regény, de ahogy az elsőnél sem, itt se legyen túl nagy elvárásunk felé.

Dorina_S>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Nem volt annyira kidolgozott, mint az első rész. Néha olyan érzésem volt, mintha egy kötelező olvasmány rövidítését olvasnám. Számtalan helyen csak utalást találtam, összecsapott történetet. A vége, a végkifejlet volt kellően megírva. Ezeket leszámítva a történet azonban tetszett. Nem kellett volna ezt egy könyve belesűríteni, hanem kettőbe vagy akár három részbe is kidolgozottan és kirészletezve a történetet.

Infierno>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Az első résznél jobban tetszett, bár itt is voltak olyan részek, amik több kidolgozást igényeltek volna. Egészen a végéig el volt húzva a történet, hogy onnan aztán az olvasóra legyen zúdítva minden.

Ami tetszett benne, az a Hürrem és Szulejmán szerelmének bemutatása volt, valamint a befejezése, ami nagyon meghatóra sikeredett.

Gergo0726>!
Demet Altınyeleklioğlu: Hürrem, Szulejmán asszonya

Valaki már írta előttem, hogy az első résznél valamivel jobban tetszett neki ez a kötet, én is ugyanígy vagyok vele, ezért kapott tőlem fél csillaggal többet.
Igazából sok hozzáfűznivalóm nem is lenne, talán csak annyi, hogy hiányoltam belőle az inrikát, az ármányt, a cselszövéseket. Nem azt mondom, hogy nem volt benne, mert volt, csak kicsit több kellett volna bele, hogy fordulatosabb legyen az esemény. Ami pedig a végét illeti, örültem, hogy Tacsam Nojam visszatért a legvégén, viszont az, hogy 1553-ról 1558-ra ugrott hirtelen, kicsit zavart, mert azért úgy gondolom, hogy ebben az átugrott 5 évben azért még volt Hürremnek említésre méltó intrikálásai. Na de mindegy, kicsit többet vártam, így nem tudtam őszinte kielégültséggel letenni a könyvet.

yumechan>!

Az élet soha nem halad csak egy irányba. Az soha nem folytonos boldogság, se nem szüntelen szomorúság.

yumechan>!

Bárcsak ez az őrült szél magával vinné a bűntudatomat, a bánatomat is.

Kapcsolódó szócikkek: bánat · bűntudat
Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Felmerül a kérdés, hogy milyen ember is volt valójában
Hürrem? Angyal vagy démon? Ezt döntsék el a két kötet
elolvasása után maguk az olvasók. Nem lesz könnyű megítélni
őt, hiszen ez idő tájt a palota a gátlástalan cselszövők tanyája
volt. Hürrem is talpon akart maradni és minden tettével
gyermekei jövőjét egyengette. A trónért folyó harc pedig csupán
két módon végződhetett: az abszolút hatalom megszerzésével
vagy halállal. Ami biztos, hogy a könyvben minden fordulattal
világosabbá válik, milyen összetett személyiség kialakulásának
lehetünk tanúi.

Bevezető

Ninácska P>!

A kétség olyan, akárcsak a borostyán, Mihrimah – magyarázta Hürrem. – Ma kell elültetned, ha azt akarod, hogy holnapra megnőjön. Hogy mindent ellepjem.

Ninácska P>!

Ötször hordoztam a szultánom bizományát a hasamban kilenc hónapon át. Bizonyára nincs még egy anya az egész Oszmán Birodalomban, aki öt gyermekkel, azok között is négy herceggel ajándékozott volna meg egy szultánt. Én mindent tudok a gyermekeimről. Érzem őket. Megértem őket.

Hürrem sorozat · Összehasonlítás